Zpět nahoru

Úvěr na bydlení

hypoteky Hypotéky

Porovnejte nabídky hypoték a najděte tu vhodnou pro Vás.

Porovnat hypotéky 
refinancování Refinancování

Srovnejte možnosti refinancování a najděte řešení své situace.

Srovnat refinancování 
 
 
Potřebujete poradit? Infolinka ZDARMA 800 290 280 nebo info@usetreno.cz

Věděli jste, že...

 • u hypotéky není obvykle stanovena limitní výše
 • refinancováním hypotéky můžete výrazně ušetřit
 • jako dlouhodobá půjčka má hypotéka splatnost i 40 let
 • hypotéka je účelová půjčka určená na investice do nemovitostí
 • refinancováním je možné hypotéku navýšit v případě potřeby

Hypotéka je specifický účelový úvěr, který je určen výhradně pro investování do nemovitostí - ať už na nákup nové nemovitosti nebo třeba na rekonstrukci či stavbu. Jedná se o dlouhodobou půjčku, u které je potřeba ručit nemovitostí. U většiny hypoték je za splnění určitých podmínek vždy i možnost refinancování, neboli uplacení stávající hypotéky novou půjčkou s novými, zpravidla výhodnějšími podmínkami.

Články

Poplatky za předčasné splácení hypoték: Zaplatíte až statisíce
Poplatky za předčasné splácení hypoték: Zaplatíte až statisíce

Úrokové sazby nejen hypotečních úvěrů se potácejí na historických minimech. To moc nepotěší stávají majitele...

 

Číst více
Často kladené dotazy
Často kladené dotazy

Při zřizování hypotéky a jejím výběru se objeví řada otázek, na které byste jistě rádi znali odpověď. Právě...

 

Číst více
Poradíme vám, jak vybrat hypotéku a nespálit se
Poradíme vám, jak vybrat hypotéku a nespálit se

Chcete si postavit vysněný dům a hledáte hypotéku, která vám bude vyhovovat ve všech ohledech? Nestačí pouze vědět,...

 

Číst více
Hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření
Hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření

Toužíte si postavit nebo zrekonstruovat dům a stojíte před otázkou, zda využít hypoteční...

 

Číst více
Refinancovat - ano či ne?
Refinancovat - ano či ne?

Blíží se konec fixace Vaší hypotéky a Vy teď přemýšlíte, jak nejlépe a hlavně nejvýhodněji pokračovat ve...

 

Číst více
Kroky k úspěšnému refinancování
Kroky k úspěšnému refinancování

Refinancování hypotéky je jistě vhodný způsob, jak si dlouhodobě udržet nízký úrok na své hypotéce. Co všechno...

 

Číst více
 
 

Hypotéka - úvěr na bydlení

Hypotéka pro mnoho lidí znamená splnění snu o vlastní bydlení, pro jiné se tento sen ale může proměnit v noční můru. Řada lidí totiž zcela zapomíná, jak velký a významný úvazek hypoteční úvěr je, a nevěnují jejímu výběru dostatek času. Mnoho lidí například zcela vynechá srovnání nabízených hypoték na trhu a rovnou jde k bance, u které mají účet, kterou znají z reklamy nebo u které má hypotéku už 6 let jejich kamarád. To, že jste spokojeni s osobním účtem u banky ale neznamená, že tam bude v nabídce i ta nejlepší hypotéka. Nabídka na trhu je nesmírně široká a poměrně dynamicky se v reakci na vývoj trhu mění a vyvíjí. Než tedy podepíšete smlouvu, proveďte si důkladné srovnání hypoték. Zaměřte se především na to, kde všude mohou být skryté zbytečné výdaje – především na úrokovou sazbu a pojištění.

Refinancování - cesta ven z nevýhodného úvěru

Pokud jste v minulosti podcenili hypoteční úvěr, rozhodně se s jeho splácením nemusíte trápit ještě dalších dvacet let, protože naštěstí existuje možnost tzv. refinancování. Už jste o této možnosti nejspíš slyšeli, ale možná nemáte přesnou představu, co to znamená a co to pro Vás může znamenat v praxi. Refinancování je vlastně splacení jakékoli stávající pohledávky vytvořením pohledávky nové. Obecně se tedy mluví o refinancování půjček, i když zdaleka nejčastější je právě refinancování hypoték. V praxi jde o to, že uzavřete zcela novou hypotéku a tou umoříte hypotéku stávající. Refinancování je řešením právě v případě nevýhodně zvolené předchozí hypotéky nebo v případě potřeby hypotéku navýšit.

Ve srovnání najdete
 • allianz
 • axa
 • cp
 • csob
 • generali
 • hvp
 • kooperativa
 • slavia
 • uniqa
a další...
 
Vaše rodina ušetří

Správnou volbou můžete ušetřit na svých výdajích každý měsíc zajímavé částky.

 
Bezpečnost Ušetřeno.cz používá
SSL certifikáty.
Zajímá mě více »
 
 

Ochrana Vašeho soukromí je pro nás velmi důležitá. Osobní údaje zpracováváme především za účelem přípravy té nejlepší nabídky služeb právě pro Vás. Můžete se spolehnout, že Vaše osobní údaje nebudeme předávat třetím osobám, kromě samotných poskytovatelů služeb a partnera našeho portálu. Jsme vždy připraveni podat na žádost vysvětlení, podrobnou informaci o námi zpracovávaných údajích o Vaší osobě, provést opravu chybných údajů či odstranit jiný závadný stav. Můžete též kdykoliv písemně požádat o odstranění Vašich osobních údajů z databáze naší společnosti. Ta si poté ponechá pouze údaje, které jsou nezbytné ke správě existujících smluvních vztahů, sjednaných jejím prostřednictvím.

Vědom si svých výše uvedených práv prohlašuji, že:

"Uděluji společnosti Ušetřeno.cz s.r.o., se sídlem Jemnická 1138/1, Praha 4, 140 00, IČ 24684295, DIČ 24684295, souhlas se zpracováním, shromažďováním a uchováváním osobních údajů, které ji poskytuji. Tato data jsou poskytována primárně za účelem přípravy nabídky služeb pro klienta. Některé poskytnuté údaje uvedené v žádosti mohou mít povahu osobních údajů ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů v platném znění. Souhlasím s šířením obchodních sdělení elektronickou formou. Tento souhlas poskytuji na dobu 10 let. Souhlasím s tím, že obchodní společnost Ušetřeno.cz s.r.o. má právo na zaslání obchodního sdělení i na služby nesouvisející se službou, při jejímž objednání došlo k předání osobních údajů. Zpracováním osobních údajů klienta může společnost Ušetřeno.cz s.r.o. pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele."

Klient tímto zároveň výslovně souhlasí s tím, že společnost Ušetřeno.cz s.r.o. je oprávněna předat osobní údaje klienta poskytovateli poptávané služby.