Srovnejte si všechny konsolidace půjček online

  • Spojte své půjčky do jedné a splácejte až o ½ méně.
  • Tu nejvýhodnější najdete do 2 minut.
  • Úrok už od 4,9 % ročně.
PŘEJÍT DO SROVNÁNÍ PŮJČEK

Ušetřete sloučením více půjček do jedné

Srovnání více než 10 konsolidací půjček na jednom místě

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí gauče si přes internet porovnáte úroky i podmínky konsolidací a najdete si tu nejvýhodnější.

S online vyřízením rádi pomůžeme

S online vyřízením rádi pomůžeme

Vybrané produkty vám rádi pomůžeme sjednat po telefonu nebo si je můžete sjednat sami online.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Všichni nám je chválí. Ochotně vám po telefonu odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv od výběru po sjednání. 

Co je to konsolidace půjček?

Konsolidace půjček znamená sloučení více půjček do jedné (sjednocení půjček). Banka za vás splatí všechny půjčky a vytvoří vám jednu novou s lepšími podmínkami.

Výhody konsolidace půjček:

  • Lepší úrok a podmínky – banka vám obvykle nabídne lepší podmínky (nižší úrok, delší dobu splácení atp.)
  • Jedna půjčka – čím více máte půjček, tím horší máte přehled ve vašich financích. Konsolidace vám ušetří starosti, zda jste na něco nezapomněli.
  • Papírování – nemusíte se starat o převod jednotlivých půjček, banka za vás konsolidaci vyřeší

Jak si vybrat tu nejvýhodnější konsolidaci?

Záleží na tom, čeho přesně chcete sloučením půjček dosáhnout.

  • Pokud máte drahé úvěry, například kreditní kartu, kontokorent nebo mikropůjčky, dívejte se po konsolidaci s nízkým úrokem a RPSN. Ve srovnání najdete konsolidace s úrokem už od 4,9 % ročně.
  • V případě, že se chcete zbavit příliš vysokých měsíčních splátek, zvažte nabídku s delší dobou splatnosti. Díky konsolidaci si měsíční splátky můžete snížit až o polovinu.

Jaká je pro vás nejlepší konsolidace půjček? To si můžete spočítat v naší kalkulačce konsolidací. Stačí vyplnit, kolik vám ještě zbývá doplatit a jak dlouho chcete půjčku splácet. Do 2 minut uvidíte, která banka nebo nebankovní společnost vám udělá nejvýhodnější nabídku.

Kalkulačka konsolidací

Je možné konsolidovat půjčky online?

Ano, ale každý poskytovatel to bohužel neumí. Žádost o sloučení půjček vyplníte sice většinou na internetu za pár minut, celou konsolidaci online vyřídíte jen u hrstky poskytovatelů. Obvykle budete ještě muset po telefonu odpovědět na pár otázek, mnohdy se nevyhnete ani návštěvě pobočky.

Konsolidace půjček

Co všechno je možné konsolidovat?

U většiny bank a nebankovních společností můžete konsolidovat:

Nejste si jistí, jestli můžete některé své půjčky konsolidovat? Vyplňte kalkulačku konsolidací a jeden z našich specialistů s vámi projde všechny vaše možnosti.

Refinancování půjčky a konsolidace: Jaký je v tom rozdíl?

Refinancování znamená, že svou půjčku převedete od jedné banky ke druhé. Nová banka za vás úvěr zaplatí a potom vám dá nový, za lepších podmínek. Můžete si tak například vyjednat nižší či vyšší splátky, prodloužení doby splatnosti nebo navýšení půjčky. 

Konsolidace je sloučení půjček do jedné. Pokud splácíte více věřitelům v různé termíny, snadno se může stát, že o svých financích ztratíte přehled. Díky konsolidaci budete platit souhrnnou částku za všechny půjčky, ale pouze jedné instituci. Konsolidaci můžete domluvit jak s bankovními, tak i nebankovními institucemi.

Přečtěte si, za jakých okolností si můžete konsolidovat rodinné dluhy.

Refinancování půjčky: Vyjednejte si lepší podmínky u svého úvěru

Jestli jste během splácení půjčky zjistili, že jinde byste dostali lepší podmínky, dá se s tím něco udělat. Refinancovat můžete spotřebitelskou půjčku, kreditní kartu, kontokorent, úvěr ze stavebního spoření i hypotéku. Důležité je, že jde vždy jen o jednu půjčku.

Vyzkoušejte naši kalkulačku půjček a zjistěte, jestli se pro vás nenajde výhodnější nabídka. Naši specialisté vám s tím rádi pomohou, a to i po telefonu.

Kalkulačka půjček

Konsolidace půjčky: Spojte více úvěrů do jednoho a ušetřete

Pokud máte více půjček od více věřitelů, zvažte jejich sloučení. Proč byste to dělali? Uděláte si tak větší přehled ve svých financích, měsíčně budete platit jen jednu splátku jedné instituci, ale ještě si můžete sjednat výhodnější podmínky, díky kterým budete platit nižší splátky.

Konsolidovat můžete bankovní i nebankovní půjčky, kontokorent, kreditní karty či mikropůjčky. Podmínkou je, abyste nebyli v prodlení se splácením nebo neměli záznam v registru dlužníků. Konsolidace půjček pro dlužníky není možná. Neexistuje ani maximální limit pro počet půjček, jen maximální částku, která se může pohybovat od půl až do jednoho milionu. 

Co je potřeba ke konsolidaci?

Pokud máte zájem o konsolidaci půjček, budete k jejímu sjednání potřebovat několik věcí. Základem je, abyste byli občany České republiky, měli zde trvalý pobyt nebo povolení k pobytu. Poté je potřeba předložit finanční instituci, u které máte o konsolidaci zájem:

  • dva doklady totožnosti (například občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas),
  • potvrzení o výši příjmů,
  • dokumentaci k uzavřeným závazkům.

Příjem se dá potvrdit několika způsoby. Pokud budete konsolidovat u banky, kde máte i svůj běžný účet, na který vám chodí výplata, nemusíte nic řešit. Dále můžete požádat svého zaměstnavatele o potvrzení nebo doložit své příjmy posledním daňovým přiznáním. 

U dokumentace k vašim závazkům bude finanční instituci zajímat výše úvěru, zpravidla bude chtít vidět výpis z úvěrového účtu nebo doklady o řádném zaplacení posledních splátek

Jak probíhá konsolidace?

Pokud se pro konsolidaci rozhodnete, nejprve si ujasněte, co vše budete chtít konsolidovat. Následně si projděte nabídky konsolidací na trhu. K zjednodušení tohoto kroku můžete využít našeho srovnání, které vám přehledně porovná konsolidace z naší nabídky.

Po vybrání instituce, u které konsolidaci provedete, následuje několik kroků:

  1. Podání žádosti – společně s ní bude potřeba dodat veškeré dokumenty uvedené v sekci Co je potřeba ke konsolidaci?
  2. Prověření ze strany banky – na základě vyhodnocení vaší schopnosti splácet přistupuje banka ke schválení nebo zamítnutí konsolidace
  3. Pokud je žádost schválena, s bankou podepíšete smlouvu o novém úvěru.
  4. Následují 2 možnosti – banka za vás splatí všechny konsolidované půjčky, nebo vám pošle peníze z nového úvěru a vy se o splacení předešlých závazků musíte postarat sami
  5. Od této chvíle splácíte jen a pouze novou půjčku, a to jednou jedinou splátkou měsíčně.

Schvalovatelnost konsolidace

Odhadnout, jaká je schvalovatelnost konsolidace, je velmi těžké. Banky přistupují ke každému případu individuálně. Je možné, že strávíte mnoho času dokládáním všech potřebných údajů, ale na konci procesu uslyšíte, že se vaše žádost zamítá.

Větší šanci na schválení konsolidace mají určitě lidé, kteří nemají zápis v registru dlužníků a mají stálé zaměstnání. Pochopitelně čím déle jsou u svého současného zaměstnavatele, tím lépe. 

Další výhodou může být přidání spoludlužníka ke konsolidaci, tedy osoby, která by měla povinnost splácet dluh ve chvíli, kdy by ho dlužník nesplácel. 

Pokud podmínky splňujete a o konsolidaci uvažujete, můžete využít naší kalkulačky, která vám pomůže k nalezení té nejvýhodnější pro vás.

Kalkulačka konsolidací

Jak dlouho trvá konsolidace?

I to je velice individuální. Celý proces může při nejpříznivějším vývoji trvat několik hodin. Obvykle by se vše mělo stihnout v řádu dnů, ale může se stát, že se jednání o sloučení půjček protáhne na několik týdnů.

Záleží na tom, jak rychle a v jaké kvalitě dodáte potřebné dokumenty a zda splňujete všechny podmínky pro konsolidaci. Roli může hrát i to, u jaké banky budete konsolidovat. U některých bank je možné vše vyřešit online, což celý proces urychlí. 

V případě, že se proces vyřízení vaší žádosti protahuje, nesmíte zapomenout na placení splátek u půjček, které chcete konsolidovat. Mohlo by se stát, že by se dostaly do termínu po splatnosti a celý proces by to jen zkomplikovalo.

Konsolidace nebankovních půjček

S konsolidací nebankovních půjček je to o něco složitější. Nebankovní půjčky jsou totiž často spojené s vyššími úrokovými sazbami a na celém úvěru tak přeplácíte více. Pokud většinu z konsolidovaných půjček budou tvořit ty od nebankovních společností, bude žádost nejspíše zamítnuta. Záleží také na celkové výši půjčky a jejím poměru k celkové konsolidované částce.

Banky ke konsolidaci nebankovních půjček přistupují obezřetněji než konsolidaci těch bankovních. Před zahájením konsolidace je tak vhodné seznámit se podmínkami dané instituce.

S konsolidací nebankovních půjček vám mohou kromě bank pomoci i další nebankovní instituce, které si například neprověřují klienty v registrech. Zde je však potřeba postupovat opravdu opatrně, jelikož může být nová půjčka spojená s vysokými úroky a poplatky a vám by se ve výsledku konsolidování současných půjček ještě prodražilo.

Kalkulačka konsolidací

Srovnání jsme pro vás naposled aktualizovali 12. 01. 2024. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Konsolidace je sloučení či spojení půjček do jedné. Funguje v podstatě tak, že banka nebo nebankovní instituce, u které o sloučení půjček žádáte, spočítá a následně vyplatí všechny vaše závazky vůči jiným společnostem a poskytne vám půjčku novou. Její výše se rovná součtu všech vašich původních půjček. Místo několika smluv už tedy máte pouze jednu a měsíčně platíte pouze jednu měsíční splátku.

7 důvodů, proč využít konsolidaci půjček:

  • Splácení pro vás bude jednodušší a přehlednější.   
  • Ubydou vám transakční náklady (poplatek za vedení více úvěrů).     
  • Získáte nižší splátku, než je součet splátek vašich současných úvěrů.   
  • Můžete si určit datum splatnosti, které vám bude vyhovovat.  
  • Úvěr si můžete ještě navýšit, tím získáte další finanční prostředky.   
  • Máte možnost si znovu nastavit délku splácení dle potřeby (až 120 měsíců).  
  • Můžete si sjednat pojištění proti neschopnosti splácet nebo k němu získat lepší podmínky.

Pro někoho může být konsolidace skvělým řešením, ale také existují případy, kdy sloučení půjček končí fiaskem. Proto, než si vyberete banku a sjednáte vybraný produkt, je vhodné se zamyslet nad těmito 5 věcmi:

Sankce za předčasné splacení  

Ačkoliv novela zákona o spotřebitelském úvěru přinesla omezení výše sankcí za předčasné splacení úvěru, změny se týkají jen smluv uzavřených od 1. prosince 2016. Pokud tedy chcete konsolidovat starší půjčky, je možné, že se nevyhnete vysokým sankcím.

Související povinnosti  

Některé smlouvy o konsolidaci mohou obsahovat podmínku vedení běžného účtu nebo například založení dalšího souvisejícího produktu, což s sebou může nést další náklady v podobě poplatků. Ve finále pak, i když je samotná konsolidace zdarma, může pro vás z hlediska měsíčních nákladů být velmi nevýhodná.

Prodloužení doby splatnosti  

Snížení splátek vždy neznamená, že ve výsledku zaplatíte méně. Jde o vychytralý „optický“ klam. Většina bank vám úměrně snížení splátky prodlouží dobu splácení. Proto je důležité pozorně pročítat smluvní podmínky a volit jen to, co je opravdu výhodné.

Akční nabídky

V některých případech se jedná pouze o nafouklou marketingovou bublinu. Proto je dobré se při výběru neukvapovat a neskočit hned po první nabídce, která se vám zdá výhodná, ale prostudovat si veškeré parametry zvolené konsolidace.

Ne všechny druhy půjček je výhodné konsolidovat

Typicky se slučování nevyplatí u velkých úvěrů v případě, že máte nemovitost k zastavení. V tu chvíli je pro vás vhodnějším řešením americká hypotéka. Dalším příkladem jsou studentské půjčky, které mají zpravidla velmi nízkou úrokovou sazbu, v případě sloučení s dalšími úvěry se pak jejich úrok rapidně zvýší.

Banky vám sloučí nejen klasické úvěry, ale i drahé půjčky z kreditních karet či minusové hodnoty na kontokorentním účtu. Obzvlášť u karet a kontokorentů, které mají standardně vysoké úroky, můžete ušetřit zajímavé částky.  

Nezáleží ani na množství závazků, které chcete konsolidovat, důležitá je pouze jejich celková hodnota. Banky obvykle slučují úvěry do částky 1 000 000 Kč. 

Refinancovat můžete jen jeden úvěr (půjčku, hypotéku). Zpravidla tak získáte výhodnější úrokovou sazbu a podmínky.  

Konsolidace půjček je v podstatě sloučení více úvěrů v jeden. To vám pomůže, pokud nechcete platit měsíčně několik splátek, ale jen jednu, nebo chcete splácet méně. V některých případech vám banka dokonce sníží úrokovou sazbu.

Konsolidace dluhů se vyplatí všem, kteří splácí více úvěrů najednou a chtějí mít lepší přehled o svých platbách nebo potřebují ulevit rodinnému rozpočtu. Své měsíční výdaje můžete snížit o několik tisíc korun, a navíc ušetříte i za bankovní poplatky.

Ano, naopak, v této situaci je konsolidace tím nejvhodnějším řešením, které vám pomůže k tomu, abyste zvládali své dluhy bez problémů splácet.

Jen 2 základní. Musíte být plnoletí a mít trvalý pobyt v České republice. K žádosti pak většině bank stačí doložit jen průkaz vaší totožnosti, doklad o příjmu a smlouvy o vzniku úvěrů nebo aktuální zůstatek vašich současných úvěrů (např. výpis z internetového bankovnictví).

Jednoduše, využijte naše online srovnání konsolidací. Všechny nabídky konsolidací půjček si porovnáte na jednom místě a do 2 minut zjistíte, která banka vám nabídne nejvýhodnější řešení. Zároveň se dozvíte, o kolik korun vám klesne pravidelná měsíční splátka.

Snadno, využijte naši chytrou kalkulačku. Do 2 minut zjistíte, ve které bance vám nabídnou nejvýhodnější podmínky. Také se dozvíte, o kolik nižší by byla vaše měsíční splátka.

V momentě, kdy zjistíte, že by vám jiná banka nabídla nižší úrokovou sazbu nebo lepší podmínky. Nová banka za vás úvěr splatí a nabídne vám nový za lepších podmínek. Ty si ale můžete zkusit domluvit i u původní banky a refinancovat úvěr tam.

To se může lišit. Vyplnění žádosti vám zabere pár minut a spousta bank, jako Equa bank, Hello bank!, Zonky, Air bank nebo ČSOB, umožňují vyplnit žádost online. V takovém případě to může zabrat jen pár hodin nebo dnů. Jiné banky budou chtít, abyste žádost vyřídili na jejich pobočce nebo ji poslali poštou.

Tuto možnost nabízí nyní téměř každá banka. Než ji ale využijete, dobře si rozmyslete, jestli finanční prostředky navíc opravdu potřebujete. Navýšení půjčky pro vás bude vždy znamenat vyšší splátky nebo delší splácení.

Ano, to není problém. Společnost Cofidis například nabízí přímo partnerskou konsolidaci. Díky ní můžete dosáhnout na úrok až o 2 % nižší než v případě, kdybyste u stejného poskytovatele žádali o standardní konsolidaci sami jako jednotlivci. Ke schválení partnerské konsolidace jsou zapotřebí dva lidé, kteří žijí ve společné domácnosti. Konsolidovat lze úvěry obou partnerů najednou.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Reprezentativní příklad nejčastěji poskytovaného úvěru

Úvěr ve výši 300 000 Kč se splatností 108 měsíců a úrokovou sazbou 9,49 % ročně má měsíční splátku 4 186 Kč. Jednorázový poplatek za vyřízení úvěru na pobočce činí 3 000 Kč, měsíční poplatek za správu úvěru je 0 Kč, RPSN je 10,07% a celková částka splatná spotřebitelem 452 061 Kč. Díky řádnému splácení bude u tohoto úvěru počet odpuštěných splátek 15, doba splácení 93 měsíců, úroková sazba 6,98 % ročně, RPSN 7,39 % a celková částka splatná spotřebitelem 452 061 Kč. Výše měsíční splátky se nemění. Bližší podmínky odměny ve formě prominutí splátek najdete v úvěrové smlouvě. Úroková sazba je nastavena každému klientovi individuálně. Její výše ale nikdy nepřekročí 19,99 %. Poskytovatel Česká spořitelna, a.s.

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.