Jsme tu pro Vás a rádi Vám poradíme

žádost o radu

Autor kfhj1967 
žádost o radu
30. 09. 2011 05:58
Dobrý den,prosím Vás o radu.Musím začít od začátku.V roce 2007,jsem šel ručit známým mé manželky na hypotéku,na koupi bytu.Částka je 1.600000,-kč.Měsíční splátka je 9700,-kč a je to do roku 2037.Já jsem se rozvedl,veškeré uvěry splácím sám.Bývalá manželka chce vyrovnání po rozvodu,vyplatit 650000,-kč z domu.Žádal jsem v bankách i nebankovní sektor o pujčku,nikde neprojdu.Nemohu si vzít ani hypotéku,protože jsem vedený v této.Známý konečně po 2letech souhlasili s tím,abych se nechal z hypotéky,která je jjich a je tam i má bývalá manželka jako ručitelka vyvázat.Našel jsem si přítelkyni s malou dcerou,a chtěli bysme začít žít v klidu.Banka to zamítla bez udání duvodu,proč nemohu být vyvázán.Ani mi neudělají hypotéku na dum,ano americlou hypotéku.Chtěl jsem pomoci,tenkrát lidem.Je mi 44let.Mám prosím dotaz,co mám dál podniknout,Vedení banky ani v Mladé Boleslavy,kde jsem to tenkrát podepisovali,ani přímo v Praze semnou nekomunikují,ani písemné vyrzumění jsem po téměř roce nedostal.A další dotaz mám,kdyby mi ty známý manželé ručili nyní oni na hypotéce,tak bych mohl žádat ?Prosím Vás o radu.Přeji všem hezký den.Děkuji.
Re: žádost o radu
03. 10. 2011 14:01
Dobrý den,
Je otázkou, zda je jediný problém bonita (nedostatečný příjem pro splácení) a nebo i případné záznamy v registru. Pro zahájení jednání by bylo dobré si nechat výpisy z registrů CBCB, LLCB a SOLUS vystavit (viz www.cbcb.cz, www.llcb.cz, www.solus.cz) Pokud jen bonita, pak je potřeba se zaměřit na to vyvázání. Ti známí musí mít dostatečný příjem na to, aby zvládli být v úvěru sami a nebo sehnat nějakého náhradníka s příjmem, který by Vás v úvěru zastoupil. A nebo sehnad nějakého spolužadatele, který Vám se svým příjmem pomůže v bonitě dosáhnout na požadovanou výši úvěru i se započtením splátky 9.700 ve výdajích.

-----
Jana Hradecká
Ušetřeno.cz - [www.usetreno.cz]
Autor:

Váš email:


Předmět:


Prosím spočtěte následující jednoduchý příklad. Toto opatření zabraňuje automatickým botům v spamování diskuzí. Nebo se zaregistrujte a toto opatření se Vás nebude týkat!

Otázka: Kolik je 15 + 2?
Příspěvek:
Newsletter

Máte zájem o zasílání informací o akcích a novinkách portálu Ušetřeno.cz? Napište zde svoji e-mailovou adresu.

Sledujte nás
Sledujte nás na blogu
Sledujte nás na Facebooku
Proč nás využít?
  • Služby zdarma
  • Odborné poradny
  • Nezávislé srovnání
  • Široký záběr trhu
  • Sami se rozhodnete
  • Ušetřit se hodí!