Půjčky pro ženy na mateřské

Mateřský příspěvek se zpozdil. Rozbila se pračka. V autě svítí červeně všechny kontrolky. Vhodné je se nejdříve obrátit na rodinu, případně najít samoobslužnou prádelnu nebo chvíli vydržet bez auta. Co když to ale nejde?

Srovnání půjček

Půjčku od rodiny mějte na papíře

Nejrychlejší úvěr s nejnižšími či nulovými úroky je půjčka od rodiny nebo přátel. Pokud máte tuto možnost, využijte ji. Dohodněte se na potřebné částce peněz a přijatelné výši splátek. Dohodu sepište na papír a nechte obě strany podepsat.

V dohodě je dobré uvést:

  • jména obou stran,
  • data narození obou stran,
  • adresy obou stran,
  • výši půjčky,
  • způsob předání peněz,
  • způsob splácení (termíny a výše všech splátek),
  • do kdy se peníze mají vrátit (u větších částek se obvykle uvede i termín vrácení každé splátky).

Banky už dnes půjčují i malé částky

Pokud nemáte možnost vypůjčit si od rodičů nebo přátel, můžete zkusit požádat o půjčku v bance. Většina bank samotným ženám na mateřské dovolené peníze spíše nepůjčí, protože jejich jediným příjmem je mateřský příspěvek od státu. 

Nic ale nebrání tomu, aby o půjčku požádal partner. Ten už má šanci osobní bankovní úvěr získat, neboť může doložit potvrzení o svém příjmu. Vyzkoušet můžete naši kalkulačku půjček, která vám vypočte, jaká půjčka je pro vás nejvýhodnější.

Kalkulačka půjček

Vyhledejte pomoc při finanční tísni

Nebojte se požádat o radu nebo rovnou o pomoc. Obrátit se můžete na bezplatnou poradnu při finanční tísni. Ministerstvo práce a sociálních věcí případně provozuje také registr poskytovatelů sociálních služeb.

Nebankovní společnosti a drobní poskytovatelé půjček

Pokud neuspějete s bankovní půjčkou, můžete sáhnout po nabídkách nebankovních společností. Většina z nich půjčky pro ženy na mateřské dovolené poskytuje. Výše úvěru je však velmi nízká. 

Tyto úvěry jsou tedy určené pouze k rychlému vyřešení akutní finanční situace, nikoli k dlouhodobému financování. Úroky u těchto půjček jsou díky rizikovosti pro věřitele zpravidla velmi vysoké. Pohybují se klidně kolem 30 %. Splatnost půjčky je navíc často velmi krátká a poplatky za zpoždění se splátkou drahé.

Zvažte tedy pečlivě všechny možnosti. Pokuste se vyhnout unáhleným rozhodnutím, kterých byste mohli později litovat. V případě žádosti o úvěr si dobře promyslete strategii jeho splácení. Vyhnete se tak situaci, kdy si budete na splacení úvěru muset půjčovat další peníze jinde. Prodejte nepotřebný majetek. Výdaje, které můžete odložit, zkuste posunout na dobu, kdy se vám podaří něco našetřit

Srovnat půjčky

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Úvěr si můžete sjednat jednoduše online. Pokud vámi vybraná banka umožňuje sjednání online, přesměrujeme vás na webové stránky partnera, kde můžete o půjčku zažádat. V opačném případě vám zavolá jeden z našich specialistů a společně se domluvíte na dalším postupu.

Online sjednání půjčky nabízí už většina našich bank. Některé společnosti vám dokonce žádost o úvěr online i schválí. Díky tomu nemusíte chodit na pobočku a peníze můžete mít na účtu už během pár dní.

Většina půjček se splácí převodem z bankovního účtu. Nejčastěji přímo z toho, na který vám banka peníze zaslala. Stačí si tedy nastavit trvalý příkaz k úhradě a máte vystaráno. 

Existují ale i výjimky, různé rychlé hotovostní půjčky, které můžete splácet pouze hotově přímo na ruku obchodnímu zástupci.  

V obou případech se ale s danou společností před uzavřením smlouvy dohodněte na přesném datu splatnosti. Krátkodobé půjčky se zpravidla splácí jednorázově, dlouhodobé 1× měsíčně po předem stanovenou dobu.

Vždy záleží na tom, kolik si chcete půjčit a na jak dlouho. Tyto parametry si jednoduše nastavíte v naší online kalkulačce. Na základě vyplněných parametrů vám kalkulačka porovná dostupné půjčky a vy pak snadno najdete tu nejlevnější.

Nevybírejte si ale jen podle úrokové sazby a výše splátky. Sledujte také roční procentní sazbu nákladů (tzv. RPSN). Ta představuje nejen úrok, ale i veškeré poplatky spojené s půjčkou. Čím nižší je RPSN, tím bude úvěr výhodnější.

To záleží na výši a typu půjčky a také instituci, kde o půjčku žádáte. V případě bankovních půjček standardně potřebujete dva doklady totožnosti, potvrzení o místě bydliště, potvrzení o výši příjmu a další dokumenty

U nebankovních půjček to bývá trochu volnější. Často si vystačíte jen s průkazem totožnosti a orientační výší vašeho příjmu.  

Všechny informace o tom, jaké doklady a další dokumenty potřebujete k žádosti o půjčku, najdete v našem srovnání v detailu produktu nebo na jednotlivých webových stránkách bank.

Registr dlužníků je databáze fyzických osob, které dluží nebo někdy v minulosti dlužily peníze. Při posuzování žádosti o půjčku do něj nahlíží všechny banky

Nejznámější registry dlužníků:

  • Bankovní registr klientských informací (BRKI)
  • Společnost Czech Banking Credit Bureau, a. s. (CBCB)
  • Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
  • Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům (SOLUS)

Některé nebankovní instituce lákají své klienty na to, že do registrů dlužníků nenahlížejí. Riziko, které jim taková půjčka přináší, si ale kompenzují vyššími úroky.

Většinou ne. Banka vám peníze zašle na stávající bankovní účet. Účet ale musí být na vaše jméno. 

Někdy může být výhodné mít účet u stejné banky, u které žádáte o půjčku. Nebudete muset například dokládat tolik dokumentů a jako dlouholetý klient můžete získat i výhodnější podmínky.

Pořízení automobilu na leasing s sebou nese celou řadu nevýhod. Tou hlavní je, že vozidlo nevlastníte. Až do konce splacení leasingu jste pouze nájemce, nikoliv majitel automobilu. Mohou vás čekat také vysoké poplatky za uzavření smlouvy a většinou musíte zaplatit část ceny automobilu předem – tzv. akontaci. Velkým problémem může být i fakt, že při krachu leasingové společnosti bude vaše vozidlo zabaveno na umoření dluhu.

Na rozdíl od leasingu je auto na úvěr ihned vaše. Půjčka bývá zpravidla levnější než leasing a navíc si můžete libovolně nastavit optimální délku splácení. Výhodou také je, že v případě zadlužení můžete vůz bez velkých problémů odprodat.

Půjčka na bydlení neboli úvěr na vybavení domácnosti se řadí mezi účelové spotřebitelské úvěry. To znamená, že je třeba bance zpětně doložit, na co jste vypůjčené peníze využili. Za uvedení účelu od banky na oplátku dostanete výhodnější úrokovou sazbu, než jakou obvykle mívají neúčelové půjčky, které můžete využít na cokoliv.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.