Aktuální úrokové sazby hypoték spadly na nové dno s úrokem 2,44 %

 

Možná to už trochu zní jako porouchaná gramofonová deska, která se pořád opakuje, ale průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů se opět snížila. Nyní pořídíte hypotéku s ročním úrokem 2,44 % bez ohledu na dobu fixace. Přesto si stále méně lidí bere hypotéku. Zjistěte proč.

Sazby v prosinci 

V srpnu 2014 spadla průměrná úroková sazba hypoték na 2,65 % za rok a psalo se o rekordně nízkých úrocích. Ani následující měsíc se volný pád úroků u hypotečních úvěrů nezastavil. Nové historické minimum kleslo na 2,54 %. Říjen hypotéky zase trochu zlevnil při úrokové sazbě 2,51 % a celý příběh s lámáním rekordů se opakoval.

Dnes už známe údaje za měsíc listopad 2014 a žádné překvapení se nekoná. Úrokové sazby mají další „zářez“ v knize rekordů. Jak hluboko mohou ještě hypotéky klesnout?

Jednoletá fixace ani plovoucí úrok hypoték teď není výhodný

„Nemoc klesajících úroků“ se rychle šíří mezi všemi českými bankami a také mezi všemi typy hypoték s rozdílnou dobou fixace. Kvůli nízkým sazbám ztrácí na atraktivitě hypotéky s plovoucí úrokovou sazbou, kde se úrok mění podle vývoje na finančních trzích (obvykle jednou za měsíc). Stejně tak se nevyplatí brát si hypotéky s krátkou dobou fixace.

Splňte si sen o vlastním bydlení s výhodnou hypotékou.Srovnat ceny hypoték

O hypotéky má zájem stále méně lidí

Proč potom stále levnější hypoteční úvěry lákají menší počet klientů než dřív? Mnoho lidí, kteří přemýšleli nad investicí do vlastního bydlení, už si hypotéku pořídilo v minulých měsících. Proto celkové číslo poskytnutých hypoték mezi říjnem a listopadem kleslo o 373 na 7351 sjednaných hypotečních úvěrů.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0