Asistenční služby pojišťovny nejen na silnici

 

Na asistenci pojišťovny máte nárok nejen díky pojištění svého automobilu. Můžete ji využít také při pojištění domácnosti nebo v rámci cestovního pojištění. Spousta lidí o službách, které by mohli zdarma využít, ani netuší. Informujte se ve své pojišťovně, co vše zaplacením pojistného získáváte.

Asistenční služba na cestách

rodina 

Tato služba bývá zahrnuta do pojištění léčebných výloh a je součástí každého základního pojištění. Využívá se v případě, když dojde k pojistné události. První, co by měl člověk udělat, je najít kartičku cestovního pojištění a zavolat na uvedené telefonní číslo pro asistenci. Zde Vám poradí, jak postupovat, pokud jdete například v zahraničí k lékaři a nemáte dostatečné finanční prostředky na zaplacení nebo se Vám stane úraz a nevíte, co dělat, protože se nedomluvíte místním jazykem.

 

„Ocitnete-li se během zimní dovolené nešťastnou náhodou v nemocnici, v rámci asistenčních služeb vám pojišťovna pomůže s komunikací během léčení. Jste-li hospitalizováni v zemi, jejíž místní jazyk je vám úplně cizí, takovou pomoc dozajista oceníte,“ přibližuje užitečnost asistenčních služeb u cestovního pojištění Petr Baný, generální ředitel Triglav pojišťovny. „Jiným případem využití asistenčních služeb může být právní asistence u pojištění domácnosti, když se vám o den opozdí složenka na plyn a plynárna vás kvůli tomu na celý měsíc odpojí,“ doplnil Baný

 

Další asistenční služby v rámci cestovního pojištění u některých pojišťoven můžete využít při zpoždění letu nebo při odpovědnosti za způsobenou škodu, to znamená například náhradní ubytování, překladatel, advokát, atd.

Asistence při pojištění domácnosti

S pojištěním domácnosti máte k dispozici také bezplatnou službu, která Vám může pomoci zvláště v případě havárií v bytě. Zabouchli jste si, ztratili nebo zlomili klíč od vchodových dveří? Kontaktujte asistenční službu. Vše za Vás zařídí, takže nebudete muset shánět zámečníka a dělat si hlavu z toho, jak se dostanete do svého bytu. Dále asistenční služby obsahují zajištění instalatéra, topenáře, elektrikáře či kominíka.

Asistenční služby v rámci povinného ručení

Pokud se Vám přihodí dopravní nehoda, v rámci povinného ručení máte možnost využít asistenční službu, která spočívá v:

  • příjezdu asistenční služby
  • odtažení vozidla
  • základní právní pomoci

Tyto služby jsou bezplatné, avšak každá pojišťovna je nabízí v různém rozsahu. Existují také nadstandardní služby za příplatek, které poskytují služby kvalitnější.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/povinne_ruceni.png