Nehledejte drobné po kapsách, zkuste bezkontaktní nálepky

 

Netvrdněte při placení u pokladny déle, než musíte. Snadno a rychle můžete zaplatit mobilem, klíčenkou i náramkem. Bezkontaktní platební nálepky můžete totiž umístit kamkoli. Zjistěte, jaké výhody mohou přinést i vám. Které banky nabízejí nálepky svým klientům a kde je získáte zdarma?

žena na nákupechBezkontaktní nálepky pomohou zkrátit dobu čekání při nákupech. 

Inovace v placení se nezastavila. Po bezkontaktních platebních kartách přicházejí na řadu bezkontaktní nálepky. Také se vám už nechce přehrabovat v peněžence při hledání drobných nebo správné platební karty v moři různých průkazek, členských a zákaznických kartiček? Dnes už nemusíte, pět českých bank a jeden poskytovatel úvěrů vám umožňují používat platební nálepky.

Bezkontaktní nálepky

Výhody
  • + Rychlá a snadná platba
  • + Nemusíte s sebou pořád tahat peněženku
  • + Při platbě do 500 Kč nemusíte znát PIN
  • + Menší rozměry, lze kdekoli nalepit
  • + Možno použít jako netradiční formu kapesného pro děti
  • + Menší riziko zneužití při krádeži než u hotovosti
Nevýhody
  • - Lze použít pouze u bezkontaktních platebních terminálů (aktuálně asi 50 % všech terminálů)
  • - Oproti platebním kartám omezení některých funkcí
  • - Nelze využít na výběry hotovosti z bankomatů

Bezkontaktní nálepky jsou řešením pro sklerotiky

Nálepky fungují podobně jako bezkontaktní platební karty. To znamená, že platbu provedete, aniž byste museli platební prostředek dávat z ruky. U plateb do 500 Kč nemusíte zadávat PIN. Oproti kartám ale nezaberou tolik místa, a pokud si nálepku dáte třeba na mobilní telefon, snižujete riziko ztráty i zapomenutí financí doma. Věděli jste, že při odchodu z domu se pro zapomenutou peněženku vrátí 8 z 10 lidí, ale pro zapomenutý mobil se vrátí každý? Navíc ztráty mobilu si všimnete většinou dříve než v případě ztráty peněženky.

Najděte výhodný běžný účet Srovnat nabídky

Všechny banky nálepky nenabízejí. Kde je získáte?

Jako první začala bezkontaktní nálepky poskytovat Citibank v roce 2011. Později se k ní přidaly další čtyři české banky a tento rok najdete možnost inovativního způsobu platby i u poskytovatele úvěrů Cetelem. Někdy za používání žhavé novinky zaplatíte měsíční poplatek, jinde vám nic navíc účtovat nebudou.

aktuální nabídka bezkontaktních nálepek 

Bezkontaktní terminály budou všude do konce roku 2015

Jednu z hlavních nevýhod bezkontaktních nálepek i karet představuje nedostatečná vybavenost terminálů pro uskutečnění bezkontaktních plateb. V současnosti tyto platby umožňuje pouze každý druhý platební terminál v České republice. Nicméně, blýská se na lepší „bezkontaktní“ časy.

"Ideální doba pro zavedení bezkontaktních nálepek nazrála jak z pohledu klienta, tak technologicky. Češi přijali bezkontaktní platby velmi rychle. Plné pokrytí bezkontaktními terminály lze v Česku očekávat do konce příštího roku.

- Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB

Bezkontaktní nálepky mohou mít určité omezené možnosti, které nabízejí klasické platební karty. V některých případech třeba nemůžete měnit PIN (u České spořitelny a GE Money Bank) nebo použít kartu pro platbu na pobočkách České pošty (u ČSOB).

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0