Bezkontaktní platby jsou čím dál populárnější

 

Podle finančních odborníků si lidé méně vybírají z bankomatů a více využívají bezkontaktních platebních metod. Službu poskytují již stovky obchodníků jako je například Billa, Albert, Datart, Globus, Interspar, většina čerpacích stanic, lékáren, knihkupectví a mnoho dalších. Bezkontaktní platby nabízejí proti běžnému placení kartou úsporu času i o více než 50%.

rodina 

Bezkontaktní platbu je možné provést speciálně upravenou kartou, kterou si vyzvednete ve své bance. Tato karta Vám bude sloužit k bezkontaktním platbám a všem operacím, na které jste byli zvyklí doposud (vybírání hotovosti z bankomatů, platby u obchodníků, platby přes internet,..). Bezkontaktně lze platit do maximální částky 500 Kč. Nedojde tak k fyzickému doteku mezi platební kartou a terminálem a navíc není požadována autorizace podpisem ani zadávání PIN kódu.

Výhody bezkontaktních plateb

  • Zkrácení čekací doby u pokladen
  • Zrychlení platebního procesu
  • Není potřeba mít při ruce hotovost
  • Nemusíte dávat kartu z ruky
  • Lze takto platit i klíčenkou nebo mobilem

Platby mobilem

Moderní způsob platby mobilním telefonem začíná využívat stále více lidí. Abyste mohli platit pomocí mobilu i vy, potřebujete SIM kartu se speciální technologií NFC (Near Filed Communication). Telefon se pak jen přiloží k terminálu a je zaplaceno! O platbách navíc můžete mít přehled přímo v aplikaci v chytrém telefonu. Co se týče zabezpečení, tak úroveň bezpečnosti je stejná, jako u běžných platebních karet.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0