Bezpečnost - posílání dat po webu bez rizik

Komunikace po internetu je snadná, rychlá a velice praktická. Jelikož je ale často potřeba přes internet posílat také osobní údaje a citlivá data, je nutné dodržovat pravidla bezpečné komunikace. Ušetřeno.cz proto pro veškerou komunikaci se svými klienty používá nejmodernější zabezpečení pomocí SSL certifikátů.

Zkratkou SSL (Secure Sockets Layer) se označuje zabezpečovací protokol, který se využívá pro bezpečnou komunikaci po internetu. Měla by tak být zabezpečena každá webová stránka, která po svém klientovi vyžaduje vyplnění osobních údajů a jiných citlivých dat, protože případný únik těchto informací do nepovolaných rukou může způsobit řadu nepříjemností. Získat data z nezabezpečených stránek je totiž poměrně snadné.

owl security

Ušetřeno.cz je v rámci nabízených služeb nuceno vyžadovat po svých klientech řadu osobních údajů, jelikož bez nich není možné nabízené produkty poskytovat. Naším zájmem ale je, aby byla data našich klientů v bezpečí a aby v žádném případě nedošlo k jejich úniku či odcizení nepovolanou osobou. Proto je celý webový portál chráněný právě SSL certifikáty. Ty zaručují, že veškerá komunikace mezi serverem Ušetřeno.cz a klientem je šifrovaná a tedy zabezpečená. Získat takto šifrovanou informaci nepovolanou osobou je takřka nemožné.

A jak poznat SSL chráněné weby? Adresa takové webové stránky začíná v příkazovém řádku takto: https:// a vedle adresy se zobrazuje malá ikona zamčeného zámku. SSL chráněný web byste měli používat vždy, když zadáváte jakékoli osobní údaje případně se přihlašujete přes své heslo. Použitím SSL certifikátů dává web zákazníkům jistotu, že je komunikace bezpečná a že mu mohou bez obav svěřit své osobní údaje.

 
Vaše rodina ušetří

Správnou volbou můžete ušetřit na svých výdajích každý měsíc zajímavé částky.