Ekologické úlety aneb 5 bláznivých vynálezů na úsporu energie

 

Někdo by si nechal pro peníze koleno vrtat, jiný neváhá kvůli úsporám energií týrat němé vodní tvory. Podívejte se na pětici šílených vynálezů, které sice šetří vodu, elektřinu či papír, ale většině lidem nad nimi zůstává rozum stát.

Foto: yanlu.com 

Zhasínáte doma pečlivě světla, nevyhodíte ani drobek jídla, vodou využitou v domácnosti poté zaléváte zahradu? Pořád ještě nešetříte energiemi tolik, kolik byste mohli. Určitě totiž doma nemáte, umyvadlo či sprchu, které na vás vyvíjejí psychologický nátlak, abyste šetřili každou kapku vody. Podívejte se, jak vypadají úspory elektřiny a vody dotažené do extrémů.

5 největších absurdit ze světa ekologických vynálezů

1) Umyvadlo, které týrá rybičky i čistotné lidi

Tento bizarní vynález vás donutí šetřit vodou. Pokud budete cennou tekutinou plýtvat, necháte trpět nevinnou rybičku. Když totiž pustíte kohoutek, začne zároveň unikat voda z akvária nad umyvadlem.

Nemusíte se děsit, nemyjete si ruce vodou, ve které předtím plavala rybka. Potrubí není propojené, jen synchronizované. Podivné zařízení má prý sloužit k tomu, aby lidé nenechávali puštěný kohoutek, když si čistí zuby.

TIP

A méně šílené tipy jak ušetřit znáte?

Přečtěte si některé díly našeho seriálu s praktickými tipy ŠETŘÍME DOMA!

 

O život nevinné rybky se ale milovníci němých tváří nemusí strachovat. Neusmrtí ji ani člověk, který se chce zbavit pořádně zažrané špíny za nehty. Vynález je navržen tak, aby voda nikdy neklesla pod určitou úroveň. Navíc, když je kohoutek zastavený, voda se postupně doplňuje. Otázkou zůstává, jestli po takovém týrání vám zlatá rybka bude chtít splnit tři přání, nebo na vás pošle četu agresivních ochránců zvířat.

2) Sexy plavky ze solárních článků

Původně měly tyto originální bikiny sloužit k chlazení piva na pláži, ale nakonec se ukázalo, že výkon ohebných solárních článků, z nichž jsou plavky vyrobeny, prostě nestačí. Když ale krasavici na obrázku požádáte, může vám díky USB portu v plavkách nabít mobil nebo MP3 přehrávač.

Tenké ohebné solární články jsou potaženy vodivými vlákny, Foto: Ecoterre.com 

Limitované edice solárních bikin má ale jednu drobnou vadu na kráse, s nabíjením se musí počkat, až budou plavky dokonale suché. Možná se ale některé krásky nebudou zlobit, protože dostanou o důvod víc, proč se hodiny válet na plážové dece, aniž by se šly koupat.

3) Lampa, která vyžaduje krvavé oběti

Na výrobu elektřiny, pokud se neobejdeme bez čmoudících uhelných elektráren, často obětujeme čisté životní prostředí. Kdo si chce doma posvítit na čtení, ale přírodu nechat trpět nemusí. Stačí, když na oltář zelené energie přinesete jako oběť sám sebe.

Nemusíte zrovna položit život, bizarní lampa potřebuje jen pár kapek krve. Troška krve totiž aktivuje svítivý efekt fluorescenční látky luminol a může radostně zvolat: „Budiž světlo.“

4) Skartovačka a továrna na toaletní papír v jednom

Každá kancelářská krysa to určitě zná. Horlivě tiskne stohy papírů, které stejně náruživě po pár dnech končí v koši nebo ve skartovačce.

Šetřete energiemi s rozumem Srovnat ceny energií

V Japonsku rádi recyklují kdeco, proto se nemůžeme divit, že v některých firmách mají víceúčelovou skartovačku. Jedním otvorem hltá zásoby použitých listů A4 a druhým otvorem chrlí papír toaletní. Když do skartovačky hodíte 40 listů, za půl hodiny dostanete jednu novou roli toaletního papíru.

Svůj vynález pojmenovala autorka Zelený bojovník, Foto: elisabethbuecher.com 

5) Sprchový kout, který nechce, abyste se dlouho myli

ANKETA: Který z podivných vynálezů vám připadá nejšílenější?

Tento iritující bytový doplněk vás ze sprchy doslova vyžene. Jde o závěsnou plastovou stěnu s pichlavými ostny, které se začnou postupně nafukovat, jakmile vkročíte do sprchového koutu a pustíte proud vody ze sprchové hlavice.

Koho nedonutí k rychlému namydlení a opláchnutí ani nepřátelské plastové „bodláky“, může zvolit i variantu pro větší drsňáky.

Při delší relaxaci pod tekoucí sprchou vás začne pomalu obalovat plastový obal. Není to nic pro klaustrofobiky, za chvíli se nebudete mít kam hnout. A když ani poté nevyklidíte pole s mydlinkami, nemilosrdný plast začne vaše tělo škrtit.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 8
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé