Blesk energie: Vydavatel deníku nyní nabízí elektřinu i plyn

 

Nový dodavatel Blesk energie neláká na nižší měsíční zálohy ale na vyplacení jednorázového bonusu, který by mohl činit až 15 tisíc Kč. Částka závisí na úspoře klienta za 2 roky, která dělá rozdíl mezi cenou současného dodavatele a odběrem od Blesk energie. Skrývá se v této nabídce nějaký háček?

elektřinaJednorázový bonus od Blesk energie, nebo snadný přechod k levnějšímu dodavateli, co je výhodnější? 

Vydavatel deníku Blesk přichází po platební kartě Blesk peněženka na trh s další novinkou. Chce prodávat také elektřinu a plyn pod hlavičkou Blesk energie. Žádné úspory na faktuře za elektrickou energii či plyn po přechodu k dodavateli Blesk energie ale nečekejte.

Vrácení bonusu vás odradí od výpovědi smlouvy s Blesk energie

Další dva roky budete platit pořád stejné výdaje za odběr energií. Hlavním tahákem je totiž vyplacení jednorázového bonusu do měsíce od zahájení dodávek elektřiny či plynu.

Bonus se bude rovnat dvouleté úspoře vypočtené na základě dvojnásobného rozdílu cen mezi starým dodavatelem a prodejcem Blesk energie. Půjde sice o klasickou smlouvu na dobu neurčitou, kterou můžete kdykoli vypovědět, ale potom budete muset celou částku bonusu vrátit.

Kalkulačka energií od Blesk energie spočte jen rozdíl v ceně u dražších dodavatelů

Jak velký bude váš bonus, si můžete vypočítat prostřednictvím kalkulačky Blesk energie. Jenže konstrukce bonusu na dva roky dopředu je spíše fiktivní. Proč? Dvouletá úspora předpokládá, že cena u vašeho současného dodavatele se nebude následující dva roky měnit, což je velmi málo pravděpodobné. Hned pro příští rok se například očekává mírné snížení cen elektřiny.

Místo snadné změny dodavatele závazek na dva roky

Kalkulačka Blesk energie vám sice spočte možnou úsporu, ale pokud máte již teď levnějšího dodavatele, objeví se po výpočtu věta: „Při zadaných údajích vám nemůžeme nabídnout finanční bonus.“

Takovou zprávu uvidí třeba průměrná česká domácnost se spotřebou 2,5 MWh za rok, která odebírá elektrickou energii od dodavatele Amper Market v distribučních oblastech jižních Čech a jižní Moravy (s distributorem E.ON) či Prahy (distributor PRE). Ve zbytku republiky (distribuční oblast ČEZ) dostane zákazník Amper Market dvouletou úsporu ve výši 12 Kč. Nicméně právě Amper Market už zveřejnil své ceníky na příští rok, kde spotřebitel zjistí, že dojde ke snížení 4 až 5 % za dodávku silové elektřiny.

Zkuste kalkulačku, která neskrývá výpočet úsporyPorovnat ceny energií

Otázkou je, proč by měl odběratel podepisovat závazek na dva roky s nejistou výší konečné úspory, když může snadno a bez poplatků přejít k levnějšímu dodavateli energie. Navíc u kalkulačky cen plynu a elektřiny od Blesk energie není bohužel viditelný podrobný rozpis ceny. Tedy chybí například hodnota jističe, která byla dosazena při výpočtu.

Topíte elektřinou? Najdete i levnější dodavatele než Blesk

Počítali jsme s průměrnou roční spotřebou domácnosti, která vytápí svůj příbytek elektrickým přímotopem (tedy 1,08 MWh ve vysokém tarifu + 23,32 MWh v nízkém tarifu). V distribuční oblasti PRE nám kalkulačka energií u Blesk energie nenabídla žádný bonus třeba u dodavatele Europe Easy Energy. S produktem Easy je levnější ve všech třech distribučních oblastech.

Nejvyšší částku vyplaceného bonusu získají klienti, kteří odejdou od drahých dodavatelů energií. Pokud chce odběratel ušetřit, raději zvolí přechod k levnějšímu dodavateli než uvázání se k odběru Blesk energie na dva roky.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé