Bohemia Energy spadla do insolvence. Co to znamená pro odběratele?

 

S největším alternativním dodavatelem energií v Česku bylo zahájeno insolvenční řízení. Majitel firmy označil tento krok za šikanu ze strany konkurence. Odběratelům Bohemia Energy se teď otvírá možnost bez sankcí odstoupit od smlouvy, protože to umožňují obchodní podmínky dodavatele. 

insolvenční řízeníNávrh na insolvenční řízení může být zneužit konkurenčními firmami. 

Návrh na zahájení insolvenčního řízení podala kyperská společnost Jonaza Trading Limited kvůli neuhrazené pohledávce na 304 tisíc. To ještě neznamená, že se Bohemia Energy topí v dluzích, které není schopna zaplatit. Insolvenční řízení s jakoukoli firmou se totiž zahajuje automaticky na základě podání návrhu a jeho odůvodněnost se prověřuje až následovně.

Bohemia Energy ústy své mluvčí Alžběty Šťastné ale celou situaci považuje za podpásové jednání od konkurence. Odmítá existenci údajné pohledávky a poukazuje na skutečnost, že tuto věc již předtím řešily české soudy a oprávněnost pohledávku už dříve zamítly.

Klientům Bohemia Energy se otvírají nečekané možnosti

Odběratele Bohemia Energy ale nemusí zajímat, jestli je insolvenční řízení zahájeno za základě pravdivých informací nebo ne, pokud této situace chtějí využít k bezplatnému odstoupení od smlouvy. Obchodní podmínky Bohemia Energy svým zákazníkům totiž tuto možnost dávají:

"Každý Účastník je oprávněn od Smlouvy odstoupit v důsledku zahájeného Insolvenčního řízení příslušným insolvenčním soudem vůči druhému Účastníkovi. Odstoupení je účinné dnem doručení písemného oznámení odstupujícího Účastníka o odstoupení druhému Účastníkovi nebo v písemném oznámení o odstoupení oznámeným, pozdějším dnem.”

- Bohemia Energy, Všeobecné obchodní podmínky platné od 1. 1. 2014

Bohemia Energy hojně využívala podomní prodejce

V minulém roce dokázala Bohemia Energy raketově zvýšit počet odběratelů elektřiny (+ 35 %) a plynu (+ 24 %). Energetická společnost slavila úspěchy hlavně díky tomu, že vsadila na podomní prodej.

Najděte si levného dodavatele elektřiny. Porovnat ceny

Nicméně informace poskytnuté podomními obchodníky ve službách Bohemi Energy někdy hraničily s neetickými praktikami podomního prodeje. Objevily se například případy, kdy podomní prodejci tvrdili, že konkurenční dodavatelé byli sloučeni s Bohemi Energy, i když nešlo o pravdivou informaci.V letošním roce ale začali klienti Bohemia Energy utíkat jinam.

vývoj počtu odběrných míst Bohemia EnergyZdroj dat: OTE, úprava tabulky: Ušetřeno.cz 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 19
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé