Neskočte na fintu podvodnému registru dlužníků

 

Míříte do banky pro půjčku a v ruce vítězoslavně svíráte potvrzení o bezdlužnosti? To ještě neznamená, že máte vyhráno. Pokud jste totiž skočili na lep neoficiálnímu úvěrovému registru, bankovní úředník nebude bezcennému kusu papíru vůbec věnovat pozornost. Znáte trik Centrálního registru dlužníků?

záznam v registru dlužníkůZáznam v Centrálním registru dlužníků žádnou banku nezajímá. 

Centrální registr dlužníků (CERD). Už samotný název zní seriózně a důležitě. Na svých stránkách se dokonce chválí tím, že mohou neplatiče vypátrat nejen v českých luzích a hájích, ale díky mezinárodní databázi ho odhalí prakticky po celém světě.

Když se ale začnete pídit po tom, jaké konkrétní banky nebo jiní poskytovatelé úvěrů posílají do databáze své informace o dlužnících, nic kloudného se nedovíte. Ze společnosti vypáčíte jen to, že musí chránit své obchodní tajemství a nehodlá zveřejňovat své zdroje.

Bezcenné potvrzení o bezdlužnosti získáte za 300 nebo 400 Kč

Pro zájemce o půjčku nabízí Centrální registr dlužníků na první pohled prospěšnou službu. Za poplatek tři set vám vystaví dokument, který prokazuje, že nemáte žádné dluhy. Pokud ho budete chtít zaslat poštou, připlatíte si ještě další stovku navíc. Jenže stejně „hodnotné“ potvrzení o bezdlužnosti si můžete sami připravit a vytisknout na domácí tiskárně.

Prozkoumejte nabídky úvěrů na trhu.Srovnat půjčky

Žádná z 50 největších finančních institucí na českém trhu totiž s registrem nespolupracuje. Proto potvrzení od CERD můžete využít maximálně jako nekvalitní toaletní papír.

Banky se od Centrálního registru dlužníků distancují

Banky, nebankovní poskytovatelé úvěrů, ale i splátkové společnosti či mobilní operátoři uznávají pouze informace ze čtyř oficiálních úvěrových registrů. Sem patří BRKI (Bankovní registr klientských informací), NRKI (Nebankovní registr klientských informací), Solus a Centrální registr úvěrů (CRÚ). Běžný spotřebitel má šanci se dostat se do prvních tří, protože CRÚ shromažďuje pouze data o závazcích podnikatelů.

TIPVíte, jak fungují skutečné registry dlužníků? Zjistit více
 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3