Česká spořitelna testuje na pobočkách prodej energií

 

Největší tuzemská banka plánuje rozšířit své služby o prodej elektřiny a plynu domácnostem. Lidé, kteří se přihlásili do pilotního projektu, dostávají již od července energie od dceřiné společnosti spořitelny, Erste Energy Services. Pokud bude zkouška úspěšná, nabídne banka dodávky energií i dalším zákazníkům.

větrná elektrárnaErste Energy Services dodává elektřinu vyrobenou výhradně z obnovitelných zdrojů. 

Když si pro elektřinu nebo plyn můžete skočit od roku 2013 do sámošky, proč byste si energie nemohli koupit také v bance? Od minulého roku totiž nabízí kromě rohlíků, mléka nebo salámu energie i bývalá Jednota, tedy společnost COOP. Na vlně tohoto trendu se chce svézt i Česká spořitelna.

Banka může uspět i na přesyceném trhu s energiemi

Aktuálně analytici banky vyhodnocují výsledky z testovacího provozu, aby zjistili, jestli se prodej elektřiny a plynu na pobočkách spolu s finančními produkty vyplatí. Přestože český energetický trh je poměrně nasycený, Česká spořitelna může využít již fungujících komunikačních kanálů, kterými nyní oslovuje svou širokou klientskou základnu.

Hledáte levného dodavatele elektřiny? Srovnat nabídky

Dceřiná firma Erste Energy Services, vlastněná 100% Českou spořitelnou, od roku 2012 dodává energie odběratelům z řad podnikatelů. Během letošního roku pravděpodobně začne i s prodejem elektřiny a plynu pro české domácnosti. Tento postup se příliš nelíbí České národní bance (ČNB), která zastává názor, že banky se jako finanční instituce mají soustředit především na poskytování služeb na finančním trhu.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé