Často kladené dotazy: Cestovní pojištění

 

Uzavření cestovního pojištění by pro Vás mělo být samozřejmostí při každé cestě do zahraničí. K čemu ale vlastně slouží, co Vám nabízí a jak se dá zařídit? Následující seznam otázek a odpovědí Vám o cestovním pojištění prozradí vše potřebné.

 

1. Proč cestovní pojištění vůbec potřebuji?

Pokud se Vám v zahraničí přihodí nehoda nebo Vás potkají zdravotní potíže, čeká Vás bez cestovního pojištění astronomická částka za lékařskou péči, protože na rozdíl od České republiky v zahraničí nemáte hrazenu základní zdravotní péči. Pokud tedy nemáte cestovní pojištění, jste povinni každé ošetření, hospitalizaci či návštěvu lékaře v plné výši uhradit, což může znamenat statisíce i miliony.

2. Je možné uzavřít cestovní pojištění online?

Ano můžete a to nejen pro sebe ale i pro jiné pojišťované osoby. Smlouvy obdržíte emailem a platbu provede rovněž přes internet. Cestovní pojištění můžete zdarma uzavřít přímo přes náš portál Ušetřeno.cz.

3. Chci pojistit i další osoby. Je to možné?

Určitě je. Cestovní pojištění můžete uzavřít pro kohokoli, pokud u pojišťované osoby znáte tyto údaje: celé jméno a příjmení, rodné číslo, adresu, region a dobu trvání plánované cesty. Vy jste pak vedeni jako pojistitel osob, pro které jste pojištění uzavřel.

4. Co potřebuji k uzavření cestovního pojištění?

Cestovní pojištění uzavřete snadno i online a k jeho uzavření potřebujete jen to nejzákladnější - znát celé jméno a příjmení, rodné číslo a adresu pojišťovaných osob, a cílovou destinaci a dobu trvání cesty.

5. Ke své platební kartě mám i cestovní pojištění. Potřebuji ještě další cestovní pojistku?

V tomto případě bude vždy záležet na konkrétní nabídce pojistky poskytované k Vaší kartě. Především si zkontrolujte jakou výši krytí Vám banka ke kartě nabízí a dobře zvažte, zda je pro Vás toto krytí dostatečné. Některé banky totiž nabízejí to nejnižší možné pojištění, které by Vám ve skutečnosti příliš nepomohlo. Pokud jste ale s parametry pojištění spokojeni, další cestovní pojistku už nepotřebujete.

6. Platím si zdravotní pojištění v ČR, potřebuji pak pro cesty do EU cestovní pojištění?

Z čistě formálního hlediska ne, ale pokud chcete být opravdu funkčně chráněni, tak určitě ano. V zemích EU, Švýcarsku, Islandu, Norsku a Lichtenštejnsku Vám běžně platí Váš zdravotní průkaz (Evropský průkaz zdravotního pojištění EHIC), což znamená, že budete mít nárok na poskytnutí nutné zdravotní péče podle pravidel země, ve které se nacházíte. Vždy ale pouze ve veřejných zařízeních. Oproti ČR má řada zemí navíc ve standardních podmínkách také poměrně vysokou spoluúčast a řada léků a úkonů je zpoplatněna. Proto je i do těchto zemí doporučováno uzavření cestovního připojištění.

7. Cestovní kancelář, u které jsem koupil zájezd, mi nabízí i cestovní pojištění. Bude mi stačit?

Může ale také nemusí. Vždy je potřeba, abyste si ověřili přesnou nabídku a především výši a rozsah pojistného krytí. Cestovní kanceláře často nabízejí v rámci zájezdů jen to nejzákladnější pojištění, které vy Vám příliš nepomohlo. Pokud jste ale s rozsahem nabízené pojistky spokojeni, další určitě uzavírat nemusíte.

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1