Cestovní pojištění k platební kartě: Postačí vám?

 

Cestovní pojištění k platební kartě nabízí většina bank. Ještě než se vydáte na dovolenou, zjistěte, jestli vám bude stačit. Na co byste se měli zaměřit?

cestovní pojištěníOchrání vás dostatečně cestovní pojištění i tady? 

Léto, to je čas dovolených. Kromě letenky, padnoucích plavek a kapesného byste ale neměli zapomenout na cestovní pojištění. Lebedíte si spokojeně v houpacím křesle s koktejlem v ruce, že vy nikam nemusíte, protože máte přece pojištění ke své platební kartě? Zjistili jsme, jestli vás opravdu vytáhne z každé šlamastyky, ať už jste v Chorvatsku, nebo na Novém Zélandu. Co myslíte?

Cestovní pojištění k bankovnímu účtu

Platební karta už dávno neplní jen svůj původní účel. Kromě placení si díky ní můžete sáhnout i na lákavé slevy u partnerů, různé zajímavé odměny (např. ve spojení s penzijním spořením), ale také už nemusíte řešit cestovní pojištění do zahraničí. Dnes je totiž banky nabízí k mnoha svým platebním kartám – někdy v ceně karty, jindy za symbolický poplatek. Většinou banka nabízí v rámci cestovního pojištění hned několik produktů, které se liší limitem léčebných výloh a rozsahem pojistného plnění.

Určitě máte ten nejvýhodnější účet? Srovnání bankovních účtů

Má to na jednu stranu své výhody. Můžete vycestovat s jistotou, že je o vás postaráno. Žádné zdržování na pobočce pojišťovny. Žádné vyřizování jiného pojištění. Žádné obavy. Mnohdy jste navíc pojištěni nejen vy, ale celá vaše rodina. O všechny je prostě postaráno. Jenže to nemusí být takové, jaké se může na první pohled zdát. Na co si dát pozor?

Co vám pojištění k platební kartě nepřinese?

 

Nezapomeňte zkontrolovat

Před odjezdem si ještě prověřte, co všechno vaše pojistka obsahuje. Opravdu vám vystačí?

 

Problémy u cestovního pojištění, které máte zřízené k platební kartě, mohou být dva. A to často nízké limity pojistných výloh a limitovaný rozsah pojistného plnění. Většinou se totiž jedná o základní pojištění, které si jen velmi omezeně můžete přizpůsobit podle svých představ. Máte-li oblibu v adrenalinových zálibách, asi nepochodíte. Nízký bývá také limit za odpovědnost za škody způsobené třetí osobě. A ne každá pojistka k osobnímu účtu v sobě zahrnuje pojištění zavazadel a storna zájezdu.

Achillovou patou bývá i pojištění pro celou rodinu. Radujete se, že bude vaše rodinka v bezpečí? V tom případě si raději před odjezdem prověřte, zda uvedená výše pojistných limitů je pro každého člena rodiny zvlášť či pro celou rodinu celkem. Limit dvou milionů korun je pro jednoho dostačující, ale pokud by se rozpočítal mezi čtyři osoby, zoufale nestačí. 500 000 Kč na osobu je opravdu málo, a tak by se mohlo stát, že si člověk nakonec pořádně připlatí.

cestovní pojištění - letadlo na mapě 

Které banky nabízí cestovní pojištění ke svým platebním kartám

 • Citibank
 • Česká spořitelna
 • ČSOB
 • Equa Bank
 • Expobank
 • Fio Banka
 • GE Money Bank
 • Poštovní spořitelna
 • Komerční banka
 • mBank
 • Raiffeisenbank
 • UniCredit Bank
 • Zuno

Tak co, stačí to pro pocit jistoty?

Konečné resumé vždy záleží na konkrétní bance a nabídce cestovního pojištění, které k platební kartě nabízí. Některé z nich poskytují kvalitní pojištění srovnatelné s tím běžným, jiné nabízí jen základ, který vás bohužel nemusí dostatečně ochránit.

TIP

Ideální limity pojistného plnění

 • Pro Evropu: 1 500 000 Kč
 • Mimo Evropu: 3 000 000 Kč
 

Obecně ale lze říct, že pro krátké či běžné cesty po Evropě je to dostačující. Zvlášť pokud cestujete sami. Pokud ale chcete mít jistotu, že jste vy i vaši nejbližší na rodinné dovolené v bezpečí, vyplatí se sáhnout raději po tradiční cestovní pojistce. Stojí jen pár korun a nabízí často mnohonásobně vyšší limity a daleko lepší servis. A v případě, že si objednáte cestovní pojištění online, máte navíc možnost získat zajímavé ceny. Jsou daleko výhodnější než na pobočkách.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5