Z úvěrové společnosti Cetelem se stane banka

 

Stojaté vody českého bankovního rybníčku rozvíří nová banka. Od června na náš trh vstoupí největší francouzská bankovní skupina BNP Paribas sloučením s dceřinou firmou Cetelem. Stejné čachry se chystají i na Slovensku.

cetelem 

Nová banka vznikne fúzí společnosti Cetelem ČR, a. s., s francouzskou BNP Paribas Personal Finance SA. Spojení už odsouhlasila Česká národní banka (ČNB). BNP využije francouzské bankovní licence a její nová banka u nás bude fungovat formou pobočky. Stejný způsobem na našem trhu působí například mBank nebo ZUNO.

Banka bude vystupovat pod značkou Cetelem

Fúzí firma Cetelem ČR, a. s., sice zanikne, ale banka bude na veřejnosti stále používat již zaběhnutou značku Cetelem. Ke sloučení by mělo dojít nejpozději do konce letošního června.

Vybírejte jenom z ověřených úvěrůSrovnat půjčky

Francouzi se zřejmě řídí heslem: „Ševče, drž se svého kopyta“, a proto nová banka příliš nezmění své zaměření. Bude poskytovat převážně spotřebitelské úvěry, půjčky a související pojištění. Do budoucna se ale plánuje i rozšíření nabídky o běžné nebo spořicí účty. Mimo hru prozatím stojí hypotéky.

Cetelem v současnosti umožňuje sjednat půjčku ve více než 4 000 obchodů, vydává kreditní karty a peníze půjčuje i přes internet. Dlouhodobě si tak drží pozici jedničky mezi poskytovateli nebankovních úvěrů.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1