Cetelem pod lupou: Kterou půjčku zvolit?

 

Osobní půjčka patří mezi nejvýraznější produkty Cetelemu, který získal 1. června bankovní licenci. V čem se liší jeho účelová půjčka od neúčelové, jaké jsou výhody a která z nich bude pro vaše potřeby vhodnější?

půjčka CetelemÚčelová, nebo neúčelová? Prozkoumali jsme, která je vhodná právě pro vás. 

 

Výhody Osobní půjčky Cetelem

 • Rychlá online žádost
 • Sjednání a vedení zdarma
 • U půjček nad 72 měsíců až 10 splátek zpět
 

Trh bank se rozhodně nezasekl v minulém století. Postupem času vznikají nové a jednou z nich je také Cetelem. Ještě nedávno nebankovní společnost se v červnu transformovala do banky. Svého širokého portfolia se touto změnou nezbavila, naopak plánuje pro své klienty nové produkty a inovace. Než vás o nich budeme informovat, představíme si, co nabízí na trhu půjček.

Účelová půjčka

Někdy nám samotný název produktu napoví, o co se jedná. Účelová půjčka je toho příkladem. Ano, u této půjčky byste měli znát účel, proč o ni budete žádat. V případě takové půjčky od Cetelemu to může být třeba koupě automobilu, nákup spotřebiče do kuchyně či třeba rekonstrukce vašeho domova.

rekonstrukce bytuChcete rekonstruovat byt? Pořiďte si účelovou půjčku 

Co získáte, když prozradíte účel své půjčky? Nižší úrok, možnost půjčit si vyšší částku (až 1 000 000 Kč) rozložit si svůj úvěr na delší dobu splácení (až na 120 měsíců). Banky totiž těmto typům půjček dávají přednost, protože ví, na co peníze využijete, a tím pro ně máte vyšší bonitu.

Plusy a mínusy účelové půjčky

 • Získáte příznivější úrok
 • Můžete si půjčit až milion Kč
 • Můžete mít delší dobu splatnosti
 • Budete mít trochu více papírování
 • Musíte doložit účel půjčky a mnohdy také faktury, účtenky apod.

Pro koho se účelová půjčka hodí nejvíce?

Máte jasno, co budete chtít půjčkou uhradit? V tom případě není nad čím váhat, účelová půjčka pro vás bude vhodnější a levnější volbou než ta neúčelová. Představuje výhodné financování konkrétního zboží či služby.

Modelový příklad pro účelovou půjčku

Jan Pálený s manželkou se rozhodli, že zrekonstruují kuchyni, která má za sebou už dvě desetiletí. Vypočítali si, že jim bude dostačovat 100 000 Kč. Protože znali účel půjčky, vybrali si konkrétní, a to na rekonstrukci. Celková výše měsíční splátky bude při úroku 7,89 % ročně a RPSN 8,18 % činit 2 533 Kč. Půjčku budou mít splacenou za 48 měsíců a celková splatná částka bude činit 116 928 Kč.

Neúčelová půjčka

Neúčelová půjčka bývá nejoblíbenější produkt v bankovním i nebankovním sektoru. Má samozřejmě nespornou výhodu. Můžete ji využít úplně na cokoli a banka se po tom jednoduše nebude pídit. Za pár tisíc koupit novou plazmovou televizi, něco investovat do dovolené a ze zbylé části uhradit finanční problémy? Klidně. Zkrátka je to úplně na vás.

na co využít neúčelovou půjčkuJeště přesně nevíte, co pořídit? Využijte neúčelovou půjčku 

V běžných případech bývá nevýhodou trochu vyšší úrok oproti půjčce účelové. Nicméně v případě Cetelemu vás tato podmínka mine, úrok je stejně výhodný jako u účelové půjčky. Začíná už na 6,9 % ročně (např. při půjčce 100 000 Kč na 24 měsíců). Půjčit si však můžete pouze do výše 200 000 Kč, a to až na 96 měsíců.

Plusy a mínusy neúčelové půjčky

 • Můžete financovat úplně cokoli
 • Proces získání půjčky je jednodušší
 • Obvykle máte vyšší úrokovou míru
 • Půjčka je "pouze" do 200 tisíc Kč
 • Čeká vás kratší doba splatnosti

Pro koho se neúčelová půjčka hodí nejvíce?

Nevíte, jestli si pořídíte auto, nebo motorku? Nebo nemáte chuť hlídat si všechny faktury a chcete jednoduše volnost? V tom případě je i pro vás určena neúčelová půjčka. Hodí se i tehdy, pokud chcete trochu kombinovat financování různých věcí – drobnou rekonstrukci kuchyně, nové spotřebiče a ojeté auto.

Modelový příklad pro neúčelovou půjčku

Rodina Krahujová by ráda z půjčky uhradila novou pračku a také si pořídila menší auto, které by je pohodlně dovezlo do nedalekého města. Právě proto sáhli po neúčelové půjčce, která splní obě jejich přání. Sáhli po částce 100 000 Kč, kterou se rozhodli splatit během 72 měsíců. Celková měsíční splátka je bude stát při úroku 9,95 % ročně a RPSN 10,42 % celkem 1 850 Kč. Celkově splatí 133 200 Kč


Rozdíly mezi účelovou a neúčelovou půjčkou Cetelem

Účelová půjčka Neúčelová půjčka
Můžete si půjčit až 1 000 000 Kč Můžete si půjčit až 200 000 Kč
Splátky si rozložíte do 120 měsíců Splátky si rozložíte do 96 měsíců
Začíná na úroku 6,9 % ročně Začíná na úroku 6,9 % ročně


Spočítat splátku 


Spočítat splátku 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 7