ČEZ ceník 2015: Kolik bude stát domácnosti elektřina i plyn?

 

Energetický gigant ČEZ, který dodává elektřinu pro zhruba 3 500 tisíc domácností, už zveřejnil své ceníky energií pro rok 2015. Ceny dodávek elektrické energie se měnit nebudou, ale odběratelé plynu se můžou u standardního produktu Comfort těšit na zlevnění.

plyn 

Nebudeme se zaměřovat na výši regulovaných cen za energii pro rok 2015, protože ty určuje Energetický regulační úřad (ERÚ), a dodavatelé je ovlivnit nemohou.

Průměrná domácnost ušetří pár korun za elektřinu

Firma ČEZ se rozhodla ponechat stejné ceny elektrické energie v roce 2015 jako letos. Částky za silovou elektřinu i stálý měsíční plat u produktů Comfort, Basic, Basic SP a eTarif se tedy nemění. Co to bude znamenat pro konečné výdaje domácností? Většina rodin s průměrnou spotřebou tak ušetří pouze pár korun díky mírnému zlevnění regulované složky.

Plyn od ČEZ v roce 2015 zlevňuje

Zákazníkům, kteří odebírají plyn s produktem Comfort od ČEZu se sice sníží částky, které platí za spotřebovaný plyn, ale rozhodnutím ERÚ jim naopak vzrostou ceny za distribuci plynu. Regulovaná část účtu za plyn tvoří zhruba 20 % celkové částky, kterou odběratelé platí. Poměr regulované a neregulované části se ale liší v závislosti na spotřebě odběratele. Čím méně plynu rodina odebírá, tím více se na celkových výdajích podílí právě regulované položky.

Odebíráte levnou elektřinu i plyn?Porovnat ceny energií

Zatímco lidé s vyšší spotřebou tak díky poklesu neregulovaných cen nejspíš ušetří, naopak odběratelé s velmi malým odběrem se na snížení nákladů příliš těšit nemůžou, protože jejich účty prodraží právě zvýšení cen za distribuci.

Noví klienti ČEZu se ale budou zajímat o jiné nabídky, protože produktová řada Comfort platí pouze pro stávající zákazníky a pro nové odběratele plynu už není nabízena.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 11
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé