Jak získat telefon zdarma při sjednání bankovních služeb?

 

Bankovní přestřelka o zákazníky pokračuje. Místo koltů proklatě nízko u pasu využívají bankéři z UniCredit Bank, Raiffeisenbank i Ery poštovní spořitelny nabídku chytrého telefonu zdarma při využití jejich bankovních služeb. Komu se tento obchod vyplatí?

telefon zdarmaChytré telefony jsou mezi Čechy stále populárnější. V akcích bank se nabízejí modely za více než 3 tis. Kč 

Chcete Samsung nebo raději Nokii? U Raiffeisenbank dostanete Samsung Galaxy Trend Plus, u Ery Nokii Lumia 630 a UniCredit Bank vás také bude čekat chytrý telefon, i když zatím není jasné, o kterou značku mobilu půjde.

Zadarmo ale ani bankéř nehrabe, proto výměnou za mobilní telefon musíte něco udělat. Pro Nokii či Samsung si budete muset zřídit bankovní konto u banky, která akci nabízí. UniCredit Bank „rozdává“ chytré telefony při refinancování půjčky nebo konsolidaci úvěrů.

Chytrý telefon od UniCredit Bank: Kdy ho dostanu?

Banka láká majitele nevýhodných úvěrů, aby si převedli půjčku k UniCredit Bank, a tím šetřili až 30 % na měsíční splátce při zachování stejné doby splácení. Platí to pro půjčky do 600 tisíc Kč. Když už chcete v ruce držet nový smartphone, musíte k UniCredit Bank převést půjčku v minimální výši 100 000 Kč s dobou splácení minimálně 48 měsíců spolu s pojištěním schopnosti splácet. Stejné podmínky se vztahují i na konsolidaci více půjček.

Víte, kolik můžete ušetřit při konsolidaci? Spočítat

Era rozdává 5 000 chytrých telefonů při zřízení účtu

Od 6. října budou pět týdnů trvat předčasné Vánoce u Ery poštovní spořitelny. Každý týden dostanou lidé, kteří si zřídí osobní nebo online účet, jako dárek 1 000 mobilů Nokia Lumia 630. Tento model Nokie se nyní prodává za cenu cca. 3 500 Kč. Jaké jsou podmínky? Musí jít o klienty, kteří minimálně rok dozadu neměli u Ery nebo ČSOB běžný účet.

Další podmínkou je aktivní využívání účtu po dobu dvou let: měsíční příchozí platby ve výši 15 tisíc korun a provedení alespoň tří plateb u obchodníků v celkovém měsíčním objemu 3 000 korun.

"Klient dále získá Era kreditku nebo kontokorent na rok zdarma. Jako bonus mu k novému telefonu zajistíme na půl roku pojištění skla displeje telefonu, stačí si sjednat pojištění karty proti ztrátě a krádeži.”

- Kateřina Čermáková, marketingová manažerka Ery

To znamená, že nic není zadarmo, protože povinně sjednaná kreditní karta vás v prvním roce sice nic stát nebude, ale v druhém už za ni zaplatíte 280 ročně. Kontokorent vás bude stát 19 Kč měsíčně. Úroková sazba u kontokorentu je 17,90 % p. a.. Navíc pokud nedodržíte podmínky akce, bude vám naúčtována měsíční pokuta 200 Kč.

Samsung Galaxy získáte při zřízení účtu eKonto Komplet

V běžném obchodě koupíte Samsung Galaxy Trend Plus za cenu lehce přesahující 3 tisíce Kč. Podobně jako u Ery i u Raiffeisenbank se musíte pro „ukořistění“ chytrého telefonu upsat k využívání účtu na dva roky.

Vyberte si účet, který vám sedí. Srovnat běžné účty

Tím ale seznam podmínek nekončí. Na účet vám musí měsíčně chodit minimálně 15 tisíc Kč a do měsíce také musíte provést 3 odchozí a dvě příchozí platby. Při splnění těchto požadavků vás bude měsíční vedení účtu stát 129 Kč, jinak náklady stoupnou na 250 Kč za měsíc. Navíc tak porušíte podmínky akce chytrý telefon zdarma, a bude vám naúčtována finanční sankce v hodnotě 2 000 Kč. Naopak když najdete pro Raiffeisenbank další dvě duše, získáte vedení účtu pro sebe bez poplatku.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2