Všechny články od autora: Denisa Coufalová

 

SERIÁL 5. díl: Proč je projekt Nakopni Jatka! dodnes nejúspěšnějším na Hithitu?

Rozhovor 22.02.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 5. díl: Proč je projekt Nakopni Jatka! dodnes nejúspěšnějším na Hithitu?

Měli sen vytvořit multifunkční divadlo. Místo, kde budou vítáni všichni. Hudební klub, bar, galerii, tréninkové haly, tělocvičnu s posilovnou a rezidenční prostor pro hostující soubory, to vše pod jednou střechou. Bez toho, že by byli závislí na grantech a dotacích. Proto v období února až dubna 2015 uspořádali crowdfundingovou kampaň. A nestanovili si zrovna malý cíl. Na částečné stavební úpravy a nákup základního technického vybavení, které by jim umožnilo celoroční provoz, potřebovali vybrat 2 000 0000 Kč. Povedlo se. Projekt Nakopni Jatka! podpořilo bezmála 1 622 přispěvatelů. Jen díky tomu vzniklo místo pro nové umění, Jatka78, domovská scéna Cirku La Putyka, 11:55 [zapětdvanáct] a 420PEOPLE. Kolik času a úsilí stálo za tímto úspěšným projektem? To se dozvíte v dnešním rozhovoru s ředitelem Jatek78, Štěpánem Kubištou. Číst více »

 

Jak předejít krádeži identity? A lze rozpoznat, že jste se stali obětí takového zločinu?

Článek 18.02.2018, Kategorie: Ostatní, Autor: Denisa Coufalová

Jak předejít krádeži identity? A lze rozpoznat, že jste se stali obětí takového zločinu?

Krádež identity není žádné sci-fi, nedovolené shromažďování a používání osobních údajů nejčastěji v souvislosti právě s kriminální činnosti je prakticky denní chleba počítačových hackerů po celém světě. Zatímco čtete tento článek, někdo právě přichází o své pracně naspořené peníze, stačí pár vteřin a nemá ani vindru, sen, podívat se na stará kolena do Karibiku, asi nikdy neuskuteční. Místo toho bude dřít do úmoru a snažit se splatit dluhy, které za něj nasekal někdo jiný. Happy end v podobě dopadení pachatele a získání milionového oškodnění můžete totiž čekat jen v béčkovém americkém bijáku. V reálu to funguje trochu jinak. Tak si na své údaje raději dávejte pozor. Jak? To vám hned prozradíme. Číst více »

 

SERIÁL 4. díl: Dejte věcem druhou šanci. Opravme společně Česko

Rozhovor 15.02.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 4. díl: Dejte věcem druhou šanci. Opravme společně Česko

„Bude to trvat mnoho let, než si zvykneme na to, že výrobky nemusí být na jedno použití. Ale společně se nám to změnit podaří. EU má nedostatek nerostných surovin a je nejvyšší čas opustit model: vyrobit – použít – zahodit,“ tvrdí Jan Charvát, vlastník webu Opravárna.cz propojující šikovné opraváře i odborné servisy s lidmi, kteří hledají někoho, kdo by jim rozbité věci za dobrý peníz spravil, a také autor crowdfundingové kampaně Opravme Česko, jenž aktuálně běží na portále Hithit.cz. Jak se projekt zrodil? Co je jeho účelem? A v čem tkví jeho úspěch? To vše se dozvíte v dnešním rozhovoru. Číst více »

 

SERIÁL 3. díl: Crowdfundingový projekt je na světě, co dál?

Článek 11.02.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 3. díl: Crowdfundingový projekt je na světě, co dál?

Kampaň je schválena, spuštěna, a protože jste četli první díl našeho crowdfundingového seriálu a řídili se všemi radami, peníze se vám jen hrnou. Sklízíte zasloužené ovoce. Tetelíte se blahem a všem okolo radíte, jak mají dělat své kampaně, poukazujete na to, kdo co zanedbal při tvorbě jiného méně úspěšného projektu. Zkrátka a dobře, všechno víte, všude jste byli. A v tom se to stane. Přítok škváry, tolik potřebné k realizaci vašeho geniálního nápadu, se najednou zastaví. Zběsile celý den mačkáte F5 a částka neposkočí ani o korunku. Usnuli jste totiž na vavřínech. Co teď? Jak propagovat kampaň v jejím průběhu? Co naopak rozhodně nedělat? Na to jsme se zaměřili v dnešním díle. Číst více »

 

Jak vybrat plynový kotel? Ten nejúspornější nemusí být vždy nejideálnější

Článek 08.02.2018, Kategorie: Energie - Plyn, Autor: Denisa Coufalová

Jak vybrat plynový kotel? Ten nejúspornější nemusí být vždy nejideálnější

Plánujete koupi plynového kotle, ale ze slov jako kondenzace, spaliny, nedejbože expanzní nádoba nebo dimenzace trubek na vás jdou mrákoty? Pod pojmem kotlíková dotace si představujete několikagaleonový příspěvek na nákup pomůcek do hodiny lektvarů v Příčné ulici, kterým štědrý profesor Brumbál přilepšuje chudším bradavickým studentům? Nebo prostě jen bloumáte všemi těmi internety a zkoumáte, jaké řešení pro vás bude nejpříhodnější a nejúspornější? Tak to je náš článek přesně pro vás. Rozdělili jsme kotle podle druhu, lehce přelouskatelnou lidštinou popsali, jak se od sebe funkčně liší, vypracovali několik příkladů jejich využití v jednotlivých v domácnostech a zjistili, který je nejúspornější >> Číst více »