Všechny články od autora: Denisa Coufalová

 

Sheldonův koutek 5. díl: Jak funguje jaderná elektrárna?

Zajímavost 21.06.2018, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Denisa Coufalová

Sheldonův koutek 5. díl: Jak funguje jaderná elektrárna?

V 18. díle 4. série Sheldon nemůže rozlousknout, jak Howard provádí magický karetní trik, což ho žere natolik, že se neváhá nabourat do superpočítače Cray v Oak Ridge, který je používán pro národní obranu. „Zajímalo by mě, jestli Howard použil radioaktivní indikátor. Jenže kde mám teď sehnat uran-235?“ No a určitě víte, jak to skončilo: „Jak se zdá, nemůžeš hacknout vládní superpočítač a snažit se přes něj koupit uran, aniž by to Úřad pro národní bezpečnost nevyslepičil tvé matce.“ Shánět uran-235, abychom si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak funguje jaderná elektrárna, tedy určitě nebudeme, ale aspoň si to krok za krokem vysvětlíme a do detailu popíšeme. Číst více »

 

Sledování dětí přes mobilní telefon: Jak to funguje a je to vůbec legální?

Článek 14.06.2018, Kategorie: Mobilní internet, Autor: Denisa Coufalová

Sledování dětí přes mobilní telefon: Jak to funguje a je to vůbec legální?

Díky filmům typu Výkupné, Gone Baby Gone a 3096: Příběh Natashi Kampuschové člověk snadno propadne panice, že příští obětí únosu může být právě jeho dítě, a to ačkoliv není zrovna zbohatlík, po kterém by někdo mohl požadovat za propuštění ratolesti několik milionů. Pravděpodobnost je sice setsakrementsky malá, v ČR policie řeší průměrně 10 případů ročně, ale co kdyby. Nebo se vaše dítko může ztratit, to není obzvláště ve větších městech plných neustále někam spěchajících lidí, tisíců ukazatelů, cedulí a dopravních prostředků nic složitého ani pro dospěláka. Naštestí existují chytré aplikace a lokátory, které umožňují ihned zjistit, kde se dítě právě nachází. Našli jsme pro vás ty nejlepší, a sepsali jejich plusy i mínusy >> Číst více »

 

Úrazy při rizikových a extrémních sportech vyjdou na miliony. Jak se správně pojistit?

Článek 07.06.2018, Kategorie: Pojištění - Cestovní pojištění, Autor: Denisa Coufalová

Úrazy při rizikových a extrémních sportech vyjdou na miliony. Jak se správně pojistit?

Pokud si vaši dovolenou představujete poněkud akčněji, než se ve stylu alá vorvaň rozplácnout na pláži, podle přesně nastavené minutky se obracet jako hovězí pečeně na rožni, dokud vaše kůže patřičně nezezlátne, a v mezičase brát útokem hotelovou kuchyni a bar, ještě aby ne, když vás to all inclusive stálo takovou raketu, pravděpodobně se budete na cestu muset vyzbrojit nejen standardním cestovním pojištěním, ale také úrazovým připojištěním. Jinak totiž riskujete, že vám případné zranění řádně proluftuje peněženku. I náklady za ošetření hloupého zlomeného kotníku se totiž mohou vyšplhat až na 2 500 000 korun. Na které sporty se vztahuje jaké pojištění? Kolik takové pojištění stojí? A kterou pojišťovnu vybrat? Na to jsme se dnes zaměřili. Číst více »

 

Cestování s dětmi 1. díl: Na co určitě nezapomenout při balení? A jakou zvolit dopravu?

Článek 03.06.2018, Kategorie: Ostatní, Autor: Denisa Coufalová

Cestování s dětmi 1. díl: Na co určitě nezapomenout při balení? A jakou zvolit dopravu?

Cestovat s dětmi je pro někoho naprosto přirozené a pro jiného naprosté sci-fi. Patříte spíše do té druhé skupiny? Ještě jakž takž zvládáte, když se jedná o víkend v Krkonoších ale čtrnáct dní v Itálii nebo ve Švýcarsku... jen na to pomyslíte a jímá vás hrůza? Nedokážete si představit, co všechno byste svým malým špuntům museli sbalit, natož jak byste se tam dopravili, protože stačí 10minutová cesta autem do krámu, a už se jim dělá špatně? Není čeho se bát, bez stresu a nervů můžete s dětmi procestovat klidně půlku Asie. Sepsali jsme pro vás pár užitečných tipů.  Číst více »

 

Šmejdi vymýšlejí nové triky, jak oklamat spotřebitele. Učiní tomu přítrž ministr Hüner?

Aktualita 31.05.2018, Kategorie: Energie, Autor: Denisa Coufalová

Šmejdi vymýšlejí nové triky, jak oklamat spotřebitele. Učiní tomu přítrž ministr Hüner?

Podvodníci, kteří se z lidí snaží vytáhnout peníze, neustále hýří nápady, jak obelhat nové oběti. Když veřejnost odhalí jednu z jejich rafinovaných pastí, zanedlouho vymyslí novou a „neokoukanou“. Od nechvalně proslulých LED žárovek a závazných přihlášek do podmazaných aukcí, kde je vítěz předem známý, se proto jejich pozornost přesouvá například k pochybným obchodům po telefonu nebo předstírání průzkumu trhu. Spotřebitelé se s těmito nekalými praktikami setkávají čím dál častěji. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner se proto ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí (ČOI) a Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) rozhodl proti těmto šmejdům v energetice bojovat. Tažení už má první výsledky.  Číst více »