Všechny články od autora: Petr Holubec

 

Spotřeba elektřiny: Kromě ceny rozhodují doplňkové služby

Článek 06.01.2014, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Petr Holubec

Spotřeba elektřiny: Kromě ceny rozhodují doplňkové služby

Spotřeba elektřiny je téma, které se dotýká všech našich domácností. Jako zdroj pro vytápění, ohřev teplé vody a při provozu naprosté většiny domácích spotřebičů je při současném životním stylu elektřina zcela nezbytná. Elektřinu potřebujeme každodenně, u některých spotřebičů typu chladničky dokonce nepřetržitě. Je proto samozřejmé, že se snažíme mít její spotřebu pod kontrolou a hledáme možnosti, jak ji snižovat. Změnu dodavatele posuzujte vždy v širších souvislostech. Číst více »

 

Společnost PREměření rozšiřuje své služby

Článek 20.11.2013, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Petr Holubec

Společnost PREměření rozšiřuje své služby

Už dávno se společnost PREměření, a. s., která je dceřinou společností Pražské energetiky, nestará pouze o elektroměry, jejich montáž, kontroly a cejchování. Poskytuje komplexní technické energetické služby v oblasti elektroinstalačních prací – montáží, revizí a oprav na odběrných místech. Zpracovává např. energetický audit anebo průkaz energetické náročnosti budovy. Podrobnosti uvádí v rozhovoru mluvčí Skupiny PRE Petr Holubec. Číst více »

 

Pražská energetika snižuje ceny pro rok 2014 už od letošního prosince

Aktualita 12.11.2013, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Petr Holubec

Pražská energetika snižuje ceny pro rok 2014 už od letošního prosince

Příjemný vánoční dárek v podobě výrazného snížení cen elektrické energie pro nadcházející rok připravila pro své zákazníky Pražská energetika, a. s. (PRE). Platit bude už od 1. prosince 2013 a obyvatelé i firmy s ním ušetří podle tarifu od 12 do 19 procent. Důvodem zlevnění pro klienty PRE je úspěšný nákup, kdy PRE využila poklesu ceny elektřiny na trhu. K prvnímu lednu příštího roku dále dojde ke snížení poplatků za obnovitelné zdroje a k poklesu ceny za distribuci elektřiny a ostatních regulovaných složek. Celkové snížení ceny proto bude velmi významné. Číst více »