Archiv článků

 

Cestování s dětmi 5. díl: Co dělat, aby dítě neonemocnělo na dovolené

Článek 01.03.2019, Kategorie: Pojištění - Cestovní pojištění, Autor: Michaela Šámalová

Cestování s dětmi 5. díl: Co dělat, aby dítě neonemocnělo na dovolené

Jedete na dovolenou a berete s sebou svoje ratolesti? Ať už vyrážíte kamkoliv, může se stát, že dětská imunita při setkání s novým prostředím neobstojí a vy strávíte volno obíháním neznámých doktorů, s mrzutým dítětem na hotelovém pokoji nebo v horším případě dokonce v nemocnici. Jak se tomu vyvarovat? Důležitá je samozřejmě prevence, ale také zvýšená pozornost věnovaná pohodlí a zdravotnímu stavu malých cestovatelů. Číst více »

 

Úrazy při rizikových a extrémních sportech vyjdou na miliony. Jak se správně pojistit?

Článek 07.06.2018, Kategorie: Pojištění - Cestovní pojištění, Autor: Denisa Coufalová

Úrazy při rizikových a extrémních sportech vyjdou na miliony. Jak se správně pojistit?

Pokud si vaši dovolenou představujete poněkud akčněji, než se ve stylu alá vorvaň rozplácnout na pláži, podle přesně nastavené minutky se obracet jako hovězí pečeně na rožni, dokud vaše kůže patřičně nezezlátne, a v mezičase brát útokem hotelovou kuchyni a bar, ještě aby ne, když vás to all inclusive stálo takovou raketu, pravděpodobně se budete na cestu muset vyzbrojit nejen standardním cestovním pojištěním, ale také úrazovým připojištěním. Jinak totiž riskujete, že vám případné zranění řádně proluftuje peněženku. I náklady za ošetření hloupého zlomeného kotníku se totiž mohou vyšplhat až na 2 500 000 korun. Na které sporty se vztahuje jaké pojištění? Kolik takové pojištění stojí? A kterou pojišťovnu vybrat? Na to jsme se dnes zaměřili. Číst více »

 

NÁVOD: Jak uzavřít cestovní pojištění za pár minut

Návod 11.01.2018, Kategorie: Pojištění - Cestovní pojištění, Autor: Denisa Coufalová

NÁVOD: Jak uzavřít cestovní pojištění za pár minut

„Viděla jsi někde ty moje modrý podvlíkačky?“ pokřikujete na přítelkyni zatímco s ladností postřeleného medvěda a jen jednou nasazenou ponožkou vehementně skáčete na přecpaném kufru snažíce se jej zavřít. Marně. Po 15 minutách to vzdáváte, už jste dávno měli být na letišti. Nadzvukovou rychlostí se přemisťujete do koupelny, cestou si jednou rukou oblékáte poslední svršky, které se nevešly do žádného ze zavazadel, a druhou, vyzbrojenou zubním kartáčkem, svádíte boj s drobky od bábovky ze snídaně. Vítězství! Konečně zamykáte, s funěním dobíháte taxík a modlíte se, že jste nic nezapomněli. Pojištění! Je vám taková situace povědomá? Prozradíme vám, jak se pojistit během několika minut online. Třeba právě cestou na letiště. Číst více »

 

Cestovní pojištění na hory: Vyplatí se? A podle čeho vybírat?

Článek 10.12.2017, Kategorie: Pojištění - Cestovní pojištění, Autor: Denisa Coufalová

Cestovní pojištění na hory: Vyplatí se? A podle čeho vybírat?

Říká se, že kurz lyžování se skládá ze tří částí. Připnout si lyže, spustit se po svahu a naučit se chodit o berlích. I přesto existuje spousta lidí, kteří si myslí, že pojištění je zbytečné vyhazování peněz. Vždyť to, že se vám něco při zimní dovolené stane, je pravděpodné asi jako, že zítra přistane na Yukonu mimozemská loď a podmaní si celou Kanadu, nebo že se kalorie přestanou počítat, když budete jíst po tmě. Kéž by. Ale chcete to riskovat? I ti nejlepší totiž občas poznají, jak chutná zem. O tom by mohl vyprávět například Ondřej Bank, při jehož pádu na světovém šampionátu v USA si diváci zakrývali oči a skoro přestávali dýchat. Číst více »

 

SERIÁL 4. díl: Jeďte tam, kam vás srdce táhne, za pár korun a třeba i zadarmo

Článek 27.07.2017, Kategorie: Pojištění - Cestovní pojištění, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 4. díl: Jeďte tam, kam vás srdce táhne, za pár korun a třeba i zadarmo

O travel hackingu a lowcost cestování by se dala napsat celá kniha, hotová bichle a možná dokonce vícedílná. Námětů se nabízí přímo nekonečně mnoho. My jsme se dnes zaměřili na dobrodružné cesty stopem, jejich výhody i nevýhody. Připravili si pár tipů na destinace, které se vyplatí navštívit a nakonec se přesunuli zpět z exotických a dalekých destinací do českých luhů a hájů. Protože i u nás je přeci krásně.  Číst více »