Archiv článků

 

SERIÁL 7. díl: Lukáš Jasenský: Mým snem je dělat to, co mě naplňuje a dělá šťastným

Rozhovor 25.03.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 7. díl: Lukáš Jasenský: Mým snem je dělat to, co mě naplňuje a dělá šťastným

„Někdy mě lidé považují za blázna, třeba když mě v zimě skoro nahého potkají někde na kopci. Jsem workoholik, ale i lenoch. Perfekcionalista, ale i trochu lajdák. Věci, které dělám, dělám na maximum. Jedu na 300 %.“ To o sobě říká Lukáš Jasenský, bývalý český triatlonista, který se rozhodl uspořádat expedici na nejvyšší horu Severní a Jižní Ameriky – Aconcaguu (6 962 m. n. m.), natočit během ní film, po návratu napsat knihu, přednášet a část výtěžku ze všech vyjmenovaných činností věnovat na léčbu onkologicky nemocných dětí. Přečtěte si, co ho k tomu přivedlo, kolik času a sil mu zabrala příprava a realizace crowdfundingové kampaně, jejíž prostřednictvím expedici z části financoval, a jak zvládl výšlap v náročných podmínkách. Číst více »

 

SERIÁL 6. díl: Jiří Doležal a Jan Emler: Na naše motivační diáře DOLLER se složili lidé

Rozhovor 01.03.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 6. díl: Jiří Doležal a Jan Emler: Na naše motivační diáře DOLLER se složili lidé

„Život není rovná linka. Je to klikatá cesta, ale její směr určuješ ty,“ píší na svém Facebooku Jiří Doležal a Jan Emler, stvořitelé oblíbeného diáře DOLLER, který už přes dva roky pomáhá lidem plnit jejich sny. V diáři si je mohou sami stanovit, prostřednictvím barevných pastelek, fixek nebo čehokoli, co mají zrovna po ruce, fantazii se meze nekladou, vizualizovat a každý měsíc si zrekapitulovat, jak dlouhou cestu k nim už ušli. Diář je skvělým organizérem, poznámkovým blokem a kreativním zápisníčkem v jednom. Navíc vám nic nediktuje, nemá data a ani nezačíná 1. ledna. A jak vlastně vznikl? Co předcházelo jeho vyklubání na svět? To vše a ještě více se dozvíte v dnešním rozhovoru. Číst více »

 

SERIÁL 5. díl: Proč je projekt Nakopni Jatka! dodnes nejúspěšnějším na Hithitu?

Rozhovor 22.02.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 5. díl: Proč je projekt Nakopni Jatka! dodnes nejúspěšnějším na Hithitu?

Měli sen vytvořit multifunkční divadlo. Místo, kde budou vítáni všichni. Hudební klub, bar, galerii, tréninkové haly, tělocvičnu s posilovnou a rezidenční prostor pro hostující soubory, to vše pod jednou střechou. Bez toho, že by byli závislí na grantech a dotacích. Proto v období února až dubna 2015 uspořádali crowdfundingovou kampaň. A nestanovili si zrovna malý cíl. Na částečné stavební úpravy a nákup základního technického vybavení, které by jim umožnilo celoroční provoz, potřebovali vybrat 2 000 0000 Kč. Povedlo se. Projekt Nakopni Jatka! podpořilo bezmála 1 622 přispěvatelů. Jen díky tomu vzniklo místo pro nové umění, Jatka78, domovská scéna Cirku La Putyka, 11:55 [zapětdvanáct] a 420PEOPLE. Kolik času a úsilí stálo za tímto úspěšným projektem? To se dozvíte v dnešním rozhovoru s ředitelem Jatek78, Štěpánem Kubištou. Číst více »

 

SERIÁL 4. díl: Dejte věcem druhou šanci. Opravme společně Česko

Rozhovor 15.02.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 4. díl: Dejte věcem druhou šanci. Opravme společně Česko

„Bude to trvat mnoho let, než si zvykneme na to, že výrobky nemusí být na jedno použití. Ale společně se nám to změnit podaří. EU má nedostatek nerostných surovin a je nejvyšší čas opustit model: vyrobit – použít – zahodit,“ tvrdí Jan Charvát, vlastník webu Opravárna.cz propojující šikovné opraváře i odborné servisy s lidmi, kteří hledají někoho, kdo by jim rozbité věci za dobrý peníz spravil, a také autor crowdfundingové kampaně Opravme Česko, jenž aktuálně běží na portále Hithit.cz. Jak se projekt zrodil? Co je jeho účelem? A v čem tkví jeho úspěch? To vše se dozvíte v dnešním rozhovoru. Číst více »

 

SERIÁL 3. díl: Crowdfundingový projekt je na světě, co dál?

Článek 11.02.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 3. díl: Crowdfundingový projekt je na světě, co dál?

Kampaň je schválena, spuštěna, a protože jste četli první díl našeho crowdfundingového seriálu a řídili se všemi radami, peníze se vám jen hrnou. Sklízíte zasloužené ovoce. Tetelíte se blahem a všem okolo radíte, jak mají dělat své kampaně, poukazujete na to, kdo co zanedbal při tvorbě jiného méně úspěšného projektu. Zkrátka a dobře, všechno víte, všude jste byli. A v tom se to stane. Přítok škváry, tolik potřebné k realizaci vašeho geniálního nápadu, se najednou zastaví. Zběsile celý den mačkáte F5 a částka neposkočí ani o korunku. Usnuli jste totiž na vavřínech. Co teď? Jak propagovat kampaň v jejím průběhu? Co naopak rozhodně nedělat? Na to jsme se zaměřili v dnešním díle. Číst více »