Archiv článků

 

SERIÁL 10. díl: S Veronikou Šrédlovou o Neobyčejném diáři a crowdfundingu

Rozhovor 17.05.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 10. díl: S Veronikou Šrédlovou o Neobyčejném diáři a crowdfundingu

Jít za svým snem? Veronika Šrédlová to vzala doslova. K vytvoření Neobyčejného diáře ji totiž přivedl právě sen. Který později proměnila ve skutečnost. První vydání financovala ze svých vlastních úspor a pohořela, přesto se nevzdala. Vynaložila veškeré své usílí a čas do vylepšování, sbírala zkušenosti a posléze spustila crowdfundingovou kampaň na portálu Hithit, díky které vybrala téměř 90 000 Kč a dostala diáře mezi lidi. Jak trnitá cesta to byla? Co vše bylo potřeba zařídit? A jak vlastně vypadá Neobyčejný diář? To vše se dozvíte v dnešním rozhovoru. Číst více »

 

SERIÁL 9. díl: S Květoslavem Hönigem a Ondřejem L. Hrabalem o Odkazu tastedarů

Rozhovor 30.04.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 9. díl: S Květoslavem Hönigem a Ondřejem L. Hrabalem o Odkazu tastedarů

Nad počátečním dílem fantasy ságy Odkaz tastedarů, jenž nese název Ydris: kniha první, kluci strávili více než 5 let. Vymýšleli zápletky, škrtali a přepisovali. Psali osudy lidí, kteří se v honbě za mocí nezdráhali obětovat zlato i nevinné životy, oživovali nejrůznější démony, budili bestie spící v prastarých hvozdech a rozdmýchávali ohně nových válek. Vytvářeli vlastní jazyky, bohatou historii, mapu i ilustrace, a dokonce skládali hudbu. A když bylo vše hotovo, spustili crowdfundingovou kampaň na portále Startovač.cz, jejíž prostřednictvím chtěli nejen získat peníze na vydání elektronické a tištěné verze, ale také impuls k pokračování v tvorbě. Povedlo se. Nahlídněte s námi pod pokličku knize i kampani a zjistěte, kolik za tím vším stálo času a úsilí. Číst více »

 

SERIÁL 7. díl: Lukáš Jasenský: Mým snem je dělat to, co mě naplňuje a dělá šťastným

Rozhovor 25.03.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 7. díl: Lukáš Jasenský: Mým snem je dělat to, co mě naplňuje a dělá šťastným

„Někdy mě lidé považují za blázna, třeba když mě v zimě skoro nahého potkají někde na kopci. Jsem workoholik, ale i lenoch. Perfekcionalista, ale i trochu lajdák. Věci, které dělám, dělám na maximum. Jedu na 300 %.“ To o sobě říká Lukáš Jasenský, bývalý český triatlonista, který se rozhodl uspořádat expedici na nejvyšší horu Severní a Jižní Ameriky – Aconcaguu (6 962 m. n. m.), natočit během ní film, po návratu napsat knihu, přednášet a část výtěžku ze všech vyjmenovaných činností věnovat na léčbu onkologicky nemocných dětí. Přečtěte si, co ho k tomu přivedlo, kolik času a sil mu zabrala příprava a realizace crowdfundingové kampaně, jejíž prostřednictvím expedici z části financoval, a jak zvládl výšlap v náročných podmínkách. Číst více »

 

SERIÁL 6. díl: Jiří Doležal a Jan Emler: Na naše motivační diáře DOLLER se složili lidé

Rozhovor 01.03.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 6. díl: Jiří Doležal a Jan Emler: Na naše motivační diáře DOLLER se složili lidé

„Život není rovná linka. Je to klikatá cesta, ale její směr určuješ ty,“ píší na svém Facebooku Jiří Doležal a Jan Emler, stvořitelé oblíbeného diáře DOLLER, který už přes dva roky pomáhá lidem plnit jejich sny. V diáři si je mohou sami stanovit, prostřednictvím barevných pastelek, fixek nebo čehokoli, co mají zrovna po ruce, fantazii se meze nekladou, vizualizovat a každý měsíc si zrekapitulovat, jak dlouhou cestu k nim už ušli. Diář je skvělým organizérem, poznámkovým blokem a kreativním zápisníčkem v jednom. Navíc vám nic nediktuje, nemá data a ani nezačíná 1. ledna. A jak vlastně vznikl? Co předcházelo jeho vyklubání na svět? To vše a ještě více se dozvíte v dnešním rozhovoru. Číst více »

 

SERIÁL 5. díl: Proč je projekt Nakopni Jatka! dodnes nejúspěšnějším na Hithitu?

Rozhovor 22.02.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 5. díl: Proč je projekt Nakopni Jatka! dodnes nejúspěšnějším na Hithitu?

Měli sen vytvořit multifunkční divadlo. Místo, kde budou vítáni všichni. Hudební klub, bar, galerii, tréninkové haly, tělocvičnu s posilovnou a rezidenční prostor pro hostující soubory, to vše pod jednou střechou. Bez toho, že by byli závislí na grantech a dotacích. Proto v období února až dubna 2015 uspořádali crowdfundingovou kampaň. A nestanovili si zrovna malý cíl. Na částečné stavební úpravy a nákup základního technického vybavení, které by jim umožnilo celoroční provoz, potřebovali vybrat 2 000 0000 Kč. Povedlo se. Projekt Nakopni Jatka! podpořilo bezmála 1 622 přispěvatelů. Jen díky tomu vzniklo místo pro nové umění, Jatka78, domovská scéna Cirku La Putyka, 11:55 [zapětdvanáct] a 420PEOPLE. Kolik času a úsilí stálo za tímto úspěšným projektem? To se dozvíte v dnešním rozhovoru s ředitelem Jatek78, Štěpánem Kubištou. Číst více »