Archiv článků

 

Podílové fondy jako investice od 100 Kč

Článek 21.01.2019, Kategorie: Investice, Autor: Michaela Šámalová

Podílové fondy jako investice od 100 Kč

Základním pravidlem zdravých financí je diverzifikace vytvoření rezervy. Jakmile budete mít na spořícím účtu částku ekvivalentní k šestinásobku vašeho měsíčního platu a budete si jistí, že vás nějaká nenadálá krize neobere i o poslední kalhoty, tak se můžete přesunout k druhému základnímu pravidlu. K diverzifikaci investičního portfolia. Považujete stále ještě výraz „investor“ za sprostou nadávku, co si zaslouží jen ti nejhorší prospěcháři? Tenhle stereotyp hoďte za hlavu, svým způsobem jste totiž také jedním z nich, ať se vám to líbí nebo ne.   Číst více »

 

Nad čím se zamyslet, než začnete investovat

Článek 27.12.2018, Kategorie: Investice, Autor: Michaela Šámalová

Nad čím se zamyslet, než začnete investovat

Češi se postupně učí, že stavební spoření a termínované vklady mají hlavně dlouhodobě udržet hodnotu peněz a ochránit je tak před inflací. Existuje nějaký další způsob, jak své volné finance zhodnotit? Lákají vás přísliby velkých výnosů? Někteří již správně pokukují po různých investičních produktech v nabídkách bank, odvážnější možná projíždí webovky soukromých fondů. Rádi byste také začali, ale bojíte se, že o své peníze přijdete? Zkuste si zodpovědět otázky v našem článku a uvidíte, zda nastal váš čas a je pro vás vhodné s investováním začít. Číst více »

 

Nejlepší investice? Do sebe sama

Článek 25.12.2018, Kategorie: Investice, Autor: Michaela Šámalová

Nejlepší investice? Do sebe sama

Jeden moudrý muž kdysi řekl: „Investuj hlavně do sebe, do dětí a do nemovitostí.“ Údajně stačí mít dvě z těchto tří věcí a člověk si už nějak poradí. Nemovitost je logicky střecha nad hlavou, ale může sloužit i jako slušný základ pro pasivní příjem, nebo jako velká jednorázová finanční injekce do rozpočtu. Dobře vychované a vzdělané děti vás podrží v nouzi a ve stáří se o vás postarají. Jenomže co s tou zvláštní poslední položkou? Co všechno obsahuje? Jak má člověk správně investovat sám do sebe?  Číst více »

 

SERIÁL 11. díl: S Kateřinou Saint Germain o vydání její první kuchařky

Rozhovor 25.06.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 11. díl: S Kateřinou Saint Germain o vydání její první kuchařky

„Můj sen nikdy nebylo vydat kuchařku. Dlouho jsem tlaku na to něco takového udělat odolávala, protože jsem se na to prostě necítila, ale ta nekonečná podpora a zpětná vazba od čtenářů mě tak nakopla, že jsem se rozhodla do toho jít,“ píše na svém blogu My Cooking Diary Kateřina Saint Germain, věčně usměvavá, inspirativní foodblogerka a cestovatelka. Jaká pro ni byla vydání kuchařky životní zkušenost? Kolik ji to stálo úsilí, času a nervů? Jak vybírala recepty, které do kuchařky zařadila? A s jakými problémy se musela potýkat? To vše si můžete přečíst v dnešním rozhovoru.  Číst více »

 

SERIÁL 10. díl: S Veronikou Šrédlovou o Neobyčejném diáři a crowdfundingu

Rozhovor 17.05.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 10. díl: S Veronikou Šrédlovou o Neobyčejném diáři a crowdfundingu

Jít za svým snem? Veronika Šrédlová to vzala doslova. K vytvoření Neobyčejného diáře ji totiž přivedl právě sen. Který později proměnila ve skutečnost. První vydání financovala ze svých vlastních úspor a pohořela, přesto se nevzdala. Vynaložila veškeré své usílí a čas do vylepšování, sbírala zkušenosti a posléze spustila crowdfundingovou kampaň na portálu Hithit, díky které vybrala téměř 90 000 Kč a dostala diáře mezi lidi. Jak trnitá cesta to byla? Co vše bylo potřeba zařídit? A jak vlastně vypadá Neobyčejný diář? To vše se dozvíte v dnešním rozhovoru. Číst více »