Archiv článků

 

Mobilní internet: Jak Vodafone sdílí data přes SIM karty

Článek 12.08.2019, Kategorie: Mobilní internet, Autor: Michaela Šámalová

Mobilní internet: Jak Vodafone sdílí data přes SIM karty

K tarifům Red Data+ rozdává Vodafone 2 až 4 SIM karty, mezi kterými je možné sdílet data. Jak můžete rozdělit balíček dat, k čemu se funkce sdílení hodí a jak využít tarify Red Data+ na maximum? Číst více »

 

ANALÝZA: Kolik potřebujete mobilních dat?

Analýza 08.08.2018, Kategorie: Mobilní internet, Autor: Denisa Coufalová

ANALÝZA: Kolik potřebujete mobilních dat?

Každý měsíc ta samá písnička. Sotva se vám datový balíček obnoví, drahocennné gigabajty se zdekují rychleji než křižácké vojsko u Domažlic, a to aniž byste jim pěli: Ktož jsú boží bojovníci. Co s tím? Odhalte, jaké aplikace a jiné online aktivity mají jejich útěk na svědomí, a pokud je to možné, omezte jejich používání. Nebo si pomocí přehledné tabulky spotřeby spočítejte, kolik dat měsíčně potřebujete a rovnou si najděte tarif, který vám bude opravdu vyhovovat. Číst více »

 

Sledování dětí přes mobilní telefon: Jak to funguje a je to vůbec legální?

Článek 14.06.2018, Kategorie: Mobilní internet, Autor: Denisa Coufalová

Sledování dětí přes mobilní telefon: Jak to funguje a je to vůbec legální?

Díky filmům typu Výkupné, Gone Baby Gone a 3096: Příběh Natashi Kampuschové člověk snadno propadne panice, že příští obětí únosu může být právě jeho dítě, a to ačkoliv není zrovna zbohatlík, po kterém by někdo mohl požadovat za propuštění ratolesti několik milionů. Pravděpodobnost je sice setsakrementsky malá, v ČR policie řeší průměrně 10 případů ročně, ale co kdyby. Nebo se vaše dítko může ztratit, to není obzvláště ve větších městech plných neustále někam spěchajících lidí, tisíců ukazatelů, cedulí a dopravních prostředků nic složitého ani pro dospěláka. Naštestí existují chytré aplikace a lokátory, které umožňují ihned zjistit, kde se dítě právě nachází. Našli jsme pro vás ty nejlepší, a sepsali jejich plusy i mínusy >> Číst více »

 

Internet v zahraničí 2018: Jak být online na cestách? A kolik vás to bude stát?

Analýza 16.04.2018, Kategorie: Mobilní internet, Autor: Denisa Coufalová

Internet v zahraničí 2018: Jak být online na cestách? A kolik vás to bude stát?

Jaro je tu. Sluníčko svítí. Ptáčkové cvrlikají. Slečnopaní všech věkových kategorií začínají trýznit svá těla mezi upocenci ve fitness centrech, aby se zbavily okrasného tukového prstence a do plavek byly takzvaně epes rádes. A většina človečí populace už začíná přemýšlet, kam by alespoň na víkend utekla od pracovních povinností. Je tedy nejvyšší čas prozkoumat, jak je to letos s internetem v zahraničí a kolik vás bude stát, když se rozhodnete do kufru přibalit nějaké ty gigabajty k dobru. Přinášíme vám shrnutí, co nabízí naši mobilní operátoři.  Číst více »

 

Tablet bez internetu je jako Vánoce bez bramborového salátu. Jaký datový tarif vybrat?

Článek 14.12.2016, Kategorie: Mobilní internet, Autor: Barbora Majerová

Tablet bez internetu je jako Vánoce bez bramborového salátu. Jaký datový tarif vybrat?

Tablet už několikátý rok figuruje na předních místech žebříčků elektroniky, která se nejčastěji objevuje pod českými vánočními stromky. Plánujete nákup tabletu i vy? Nebo jste už chytrého pomocníka pro někoho z blízkých dokonce pořídili? Pak si možná lámete hlavu, jakým datovým balíčkem tablet doplnit. Víme, podle čeho se rozhodovat. Číst více »