Archiv článků

 

Velikonoce: Jak se vyvarovat dopravní nehodě

Článek 11.04.2019, Kategorie: Pojištění, Autor: Michaela Šámalová

Velikonoce: Jak se vyvarovat dopravní nehodě

Zatímco muži pletou pomlázky, ženy barví vajíčka. Blíží se Velikonoce, probouzí se příroda a policie vydává varování. S hezkým počasím totiž vyjíždí na silnice více aut a motocyklistů. Teplo a sluníčko si po zimě vyrážejí ve větší míře užít i chodci a cyklisti. K tomu všemu přidejte prodloužený víkend a bujaré oslavy Velikonoc, kdy za volant usedají sváteční i podnapilí řidiči, a máte skvělý recept na nebezpečné dopravní situace. Číst více »

 

Pojištění domácnosti: Aby se pojišťovna nezdráhala

Článek 04.03.2019, Kategorie: Pojištění, Autor: Michaela Šámalová

Pojištění domácnosti: Aby se pojišťovna nezdráhala

Každý snad zná nějaký ten příběh o tom, jak si někdo roky platil pojistku, ale jakmile se něco skutečně stalo, tak pojišťovna odmítla škodu zaplatit na základě slovíčkaření, hvězdiček či drobného písma pod čarou. Někdo to dokonce možná i zažil. Pojištění domácnosti se ovšem stále vyplatí. V roce 2018 pojišťovny vyplatily jen za vodovodní škody 1,156 mld. Kč. Víte, co všechno vám pojišťovna zaplatí, až přijde velká potopa a vyplaví vám celý byt? Číst více »

 

Pojištění vozidla: Jak se zachovat v případě pojistné události?

Článek 21.02.2019, Kategorie: Pojištění, Autor: Denisa Coufalová

Pojištění vozidla: Jak se zachovat v případě pojistné události?

„Fajn, to že se ten divočák promenádoval za tmy na silnici a ještě v serpentínách, budiž. Mohl zabloudit. Ale že si nevzal reflexní popruhy, to od něj bylo zkrátka krajně nezodpovědné. Zahlédl jsem ho jen tak tak. Dupl jsem na brzdu, ale auto se za pronikavého skřípotu valilo dál a těch 200 kilo slaniny místo, aby vzalo nohy na ramena, tam stálo jak přibitý. To mi teda řekněte, jak jsem tomu asi mohl zabránit, pane Ouředníček? Myslím, že to dopadlo ještě setsakramentsky dobře. Kolik že těch formulářů musím kvůli tomu vyplnit? A tu škodu mi zaplatíte?“ Co kdyby se něco takového stalo vám? Víte, jak nahlásit pojistnou událost a co vše vám pojistka kryje? Právě o tom je dnešní článek. Číst více »

 

Domov nebo dům – rozdíl v pojištění domácnosti a nemovitosti

Článek 23.09.2018, Kategorie: Pojištění, Autor: Michaela Šámalová

Domov nebo dům – rozdíl v pojištění domácnosti a nemovitosti

Všude dobře, doma nejlíp. Domov je pro nás místo pohody, klidu a soukromí. Co se ovšem stane, když někdo nebo něco tu oázu naruší? Praskne vodovodní potrubí, vandal počmárá omítku nebo od svíček, ponechaných okamžik bez dozoru, chytnou záclony? Na řadu přijde pojištění. V tomto momentě však mnozí narazí. Víte, co přesně máte doma vlastně pojištěné? Číst více »

 

Boj proti hrozbám na síti: Pojišťovny přicházejí s ochranou před online útoky

Aktualita 26.01.2016, Kategorie: Pojištění, Autor: Barbora Majerová

Boj proti hrozbám na síti: Pojišťovny přicházejí s ochranou před online útoky

I když internet nepochybně umí být skvělým pomocníkem, pokud máte smůlu, dokáže vám pěkně zavařit. ČSOB Pojišťovna proto začala na českém trhu nabízet pojištění internetových rizik. To se vztahuje na rizika spojená s nákupem zboží na internetu, zneužitím platební karty a identity na internetu či poškozením pověsti na internetu a sociálních sítích. ČSOB Pojišťovnu následuje AXA Assistance s produktem Cyber risk.  Číst více »