Archiv článků

 

Kdo si nově připlatí za povinné ručení?

Článek 18.12.2018, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Michaela Šámalová

Kdo si nově připlatí za povinné ručení?

Během roku 2018 došlo k nárůstu cen povinných ručení o 3 % a zdá se, že trend zdražování vydrží i během příštího roku. Přibývá nehod, přičemž auta a škody na nich jsou dražší a dražší. Pojišťovny s hrůzou sledují, jak se náklady na opravy neúprosně zvyšují, což povinná ručení na aktuální úrovni nestíhají pokrývat. Logicky tudíž přistupují ke změnám, co mají tento problém vyřešit. Mezi ně patří i zvyšování cen. S novinkami přišla i Česká kancelář pojistníků (ČKP). Chce si posvítit na nepojištěná auta a zajistit transparentnější jednání s viníky nehod.    Číst více »

 

Zimní pneumatiky: Víte, kdy musíte mít povinně přezuto a proč?

Článek 16.11.2017, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Denisa Coufalová

Zimní pneumatiky: Víte, kdy musíte mít povinně přezuto a proč?

Stejně jako vy v mrazivých dnech vyměníte plátěné tenisky a sandály za pořádně vyteplené buffy nebo „nesmrtelné traktory“, tak i vaše auto si žádá řádné zimní přezutí, díky kterému se pevně přicucne na vozovku, i když bude zrovna jako jedna velká ledová skluzavka. Jinak se totiž za normálních okolností velmi poklidná jízda na svátky k babičce může změnit v Red Bull Crashed Ice nebo počítačovou hru DriftCity. Což za okolností, že vzadu na sedadle spí vaše šestiletá dcera a na místě spolujezdce ječí vyděšená manželka, není tak zábavné, jako by se mohlo na první dobrou zdát. Kdy tedy nejlépe přezout? A co říká silniční vyhláška? Číst více »

 

Pachové ohradníky: Konec vyděšeným očím na silnicích

Článek 25.01.2016, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Silvie Olbrichová

Pachové ohradníky: Konec vyděšeným očím na silnicích

Každý řidič ví, jak nebezpečný je střet se zvěří. Přestože nás dopravní značky na jejich výskyt upozorňují, stačí malá nepozornost anebo rychlé nohy zvířete a neštěstí je na kapotě. Zvlášť za snížené viditelnosti je to otázka sekund. Právě proti střetu zvěře s vozidlem bojuje projekt Pachové ohradníky, který funguje pod záštitou nadace pojišťovny Generali. Číst více »

 

Pojišťovny zaplatí škodu i za úředně zaniklá auta v polopřevodu

Aktualita 29.06.2015, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Kamila Hamalčíková

Pojišťovny zaplatí škodu i za úředně zaniklá auta v polopřevodu

„Mrtvé duše“ českých automobilů budou stále brázdit naše silnice. Je jich necelých 700 tisíc. Auta v tzv. polopřevodu sice oficiálně neexistují, ale mohou se připlést do autonehody. Pojišťovny se rozhodly, že případné škody na tato auta duchů zaplatí. Čeká na motoristy ale jiná sankce? Číst více »

 

Poslední varování: Na dokončení polopřevodu auta zbývá jen pár dní

Aktualita 22.06.2015, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Kamila Hamalčíková

Poslední varování: Na dokončení polopřevodu auta zbývá jen pár dní

720 722 autům hrozí, že je na začátku července už nikdy nevpustí na české silnice. Pokud motoristé nedokončí jejich registraci do 30. června, vozy administrativně zaniknou. Jak snadno zjistíte, jestli se váš plechový miláček nachází ve „smrtelném“ nebezpečí, tedy ve stavu polopřevodu vozidla? Číst více »