Archiv článků

 

Komentované srovnání: Spořicí účet ING s 2 % p. a.

Analýza 19.06.2019, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Michaela Šámalová

Komentované srovnání: Spořicí účet ING s 2 % p. a.

ING nabízí nyní na svém spořicím účtu akční úrok 2 % p. a. Kdo se ovšem pokusil prokousat pravidly akce Chytřejší spoření, asi ví, že se nejedná o žádné lehké čtení před spaním. Člověk, aby si vytáhl excel, kalkulačku a přítele na telefonu. Proto jsme se rozhodli vyrazit do boje se zmatenými podmínkami pro výhodné úročení za vás v našem druhém díle komentovaného srovnání produktů. Jak tedy funguje Chytřejší spoření? Číst více »

 

Komentované srovnání: Raiffeisenbank a její akční 3 %

Analýza 07.06.2019, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Michaela Šámalová

Komentované srovnání: Raiffeisenbank a její akční 3 %

Velká žlutá trojka na nás posledních pár měsíců svítí ze všech stran. Je také předmětem tohoto článku. Úrok 3 % na spořicím účtu eKonto XL má nalákat do Raiffeisenbank nové klienty. Jak ovšem akce skutečně funguje, jaké musíte splňovat podmínky, aby se vám peníze úročily slibovanou sazbou a je vůbec ta trojka reálná? Máme pro vás komentované srovnání, kde se celé akci podíváme na zoubek. Číst více »

 

Spořicí účty: Jak se vlastně úročí?

Článek 14.03.2019, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Michaela Šámalová

Spořicí účty: Jak se vlastně úročí?

Obrovská trojka svítí na plakátu vedle eskalátorů vedoucích do metra, ze sedačky koukáte zas na dvojku, co nikdy nevypadala tááááák velká, vystoupíte a na ceduli na vás mrká 2,40 %. Banky se předhání, kdo slíbí na spořicím účtu nejvyšší úrok. Problém je, že čím větší číslo, tím menší hvězdička. Při zakládání se totiž dozvíte, že musíte splňovat všelijaké podmínky, a navíc se z bombastického úroku můžete těšit pouze pár měsíců. Cože? Takže ten skvělý roční úrok platí vlastně jen půl roku? Jak se to tedy úročí? A kdy vám banka vůbec úrok připočte?  Číst více »

 

Nevhodné dárky i lapače prachu: 5 tipů, jak naložit s věcmi, které už nepotřebujete

Článek 11.01.2017, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Barbora Majerová

Nevhodné dárky i lapače prachu: 5 tipů, jak naložit s věcmi, které už nepotřebujete

Našli jste pod stromečkem dárek, který vám tak úplně nepadl do oka? Nebo jste s příchodem nového roku provedli generální úklid spojený s vytříděním věcí, které nepoužíváte, a tak slouží především jako lapače prachu? Přinášíme vám tipy, díky nimž se přebytečných předmětů elegantně zbavíte. A navíc jimi třeba potěšíte někoho dalšího. Číst více »

 

Kolbiště spořicích účtů 2016: Který vám vydělá nejvíc?

Analýza 09.02.2016, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Barbora Majerová

Kolbiště spořicích účtů 2016: Který vám vydělá nejvíc?

Máte bezprizorní úspory? Nebo byste si rádi vytvořili finanční rezervu pro případ nečekaných výdajů? Zapomeňte na zašívání bankovek do matrace a raději si založte spořicí účet. Peníze, které na něj vložíte, se v závislosti na úrokové sazbě a podmínkách banky budou pomalu množit, aniž byste se o ně museli starat. Podívejte se s námi na srovnání spořicích účtů pro únor 2016. Číst více »