Archiv článků

 

4 oblíbené spořicí účty: Který vám peníze zúročí nejvíc?

Analýza 10.09.2019, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Michaela Šámalová

4 oblíbené spořicí účty: Který vám peníze zúročí nejvíc?

Koukli jsme na zoubek čtyř populárních spořicích účtů. Kde vám uložené peníze za rok vydělají nejvíc? U Raiffeisenbank, kde pokračuje akce s 3 % p. a. na půl roku či u jedné z bank, co nabízí stabilní ovšem nižší sazbu? Kam se vyplatí dávat menší částky a kde mají naopak vysoký limit výhodného úročení?  Číst více »

 

Spořicí účty v létě 2019: Který vám vydělá nejvíc?

Analýza 10.07.2019, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Michaela Šámalová

Spořicí účty v létě 2019: Který vám vydělá nejvíc?

Mnohým se zdá, že s inflací blížící se horní hranici tolerance ČNB, nemá smysl řešit spořicí účty. Opak je pravdou. Každý z nás by si měl zodpovědně střádat na horší časy či pro případ náhlé nepříjemné události. Stranou bychom měli mít ekvivalent minimálně třech až šesti platů. Kam ovšem tuto finanční rezervu uložit? Z běžného účtu vám inflace sežere mnohem větší část, než by vám ujídala ze spořicího účtu. Chcete mít peníze neustále u ruky, ale zároveň je nenechávat zcela napospas inflaci? Najděte si spořicí účet s nejvyšším výnosem. Číst více »

 

Komentované srovnání: Spořicí účet ING s 2 % p. a.

Analýza 19.06.2019, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Michaela Šámalová

Komentované srovnání: Spořicí účet ING s 2 % p. a.

ING nabízí nyní na svém spořicím účtu akční úrok 2 % p. a. Kdo se ovšem pokusil prokousat pravidly akce Chytřejší spoření, asi ví, že se nejedná o žádné lehké čtení před spaním. Člověk, aby si vytáhl excel, kalkulačku a přítele na telefonu. Proto jsme se rozhodli vyrazit do boje se zmatenými podmínkami pro výhodné úročení za vás v našem druhém díle komentovaného srovnání produktů. Jak tedy funguje Chytřejší spoření? Číst více »

 

Komentované srovnání: Raiffeisenbank a její akční 3 %

Analýza 07.06.2019, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Michaela Šámalová

Komentované srovnání: Raiffeisenbank a její akční 3 %

Velká žlutá trojka na nás posledních pár měsíců svítí ze všech stran. Je také předmětem tohoto článku. Úrok 3 % na spořicím účtu eKonto XL má nalákat do Raiffeisenbank nové klienty. Jak ovšem akce skutečně funguje, jaké musíte splňovat podmínky, aby se vám peníze úročily slibovanou sazbou a je vůbec ta trojka reálná? Máme pro vás komentované srovnání, kde se celé akci podíváme na zoubek. Číst více »

 

Spořicí účty: Jak se vlastně úročí?

Článek 14.03.2019, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Michaela Šámalová

Spořicí účty: Jak se vlastně úročí?

Obrovská trojka svítí na plakátu vedle eskalátorů vedoucích do metra, ze sedačky koukáte zas na dvojku, co nikdy nevypadala tááááák velká, vystoupíte a na ceduli na vás mrká 2,40 %. Banky se předhání, kdo slíbí na spořicím účtu nejvyšší úrok. Problém je, že čím větší číslo, tím menší hvězdička. Při zakládání se totiž dozvíte, že musíte splňovat všelijaké podmínky, a navíc se z bombastického úroku můžete těšit pouze pár měsíců. Cože? Takže ten skvělý roční úrok platí vlastně jen půl roku? Jak se to tedy úročí? A kdy vám banka vůbec úrok připočte?  Číst více »