Všechny články označené štítkem: Energie

 

Velkoobchodní ceny elektřiny – vyplatí se i pro domácnost?

Komerční sdělení 28.11.2019, Kategorie: Energie, Autor: TZB-info

Velkoobchodní ceny elektřiny – vyplatí se i pro domácnost?

Podepsání smlouvy na produkty s cenami z burzy by si zájemci měli pečlivě zvážit, protože zde stoprocentně platí, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Na trhu se objevují nabídky, které jsou oboustranně a dlouhodobě výhodné, ale jsou zde také produkty, které mohou za určitých okolností vyjít zákazníka draho. Číst více »

 

Zima se blíží. Jak ušetřit za vytápění? Zjistěte vše na jednom místě

Komerční sdělení 21.11.2019, Kategorie: Energie, Autor: TZB-info

Zima se blíží. Jak ušetřit za vytápění? Zjistěte vše na jednom místě

Příchod zimy pravidelně znamená úvahy, jak budete topit a kolik vás to bude stát. Zdražování elektřiny i tepla, kůrovcová kalamita, kotlíkové dotace nebo rozúčtování tepla, to jsou témata podzimu 2019. Jak se v tom vyznat? Číst více »

 

ZEVO: Zařízení pro energetické využití odpadů

Článek 11.02.2019, Kategorie: Energie, Autor: Michaela Šámalová

ZEVO: Zařízení pro energetické využití odpadů

Podle Ministerstva životního prostředí bylo v České republice za rok 2017 vyprodukováno přibližně 5,69 milionů tun komunálního odpadu. V přepočtu se jedná o 537 kg na osobu. Přestože se velké procento recykluje a využívá znovu, stejně končí téměř polovina tohoto odpadu na skládkách. To se má ovšem změnit. Původní plán zněl, že rokem 2024 se skládkování omezí na minimum. Proti tomu protestují zástupci obcí a obchodníci s odpady. Odklon od skládkování považují v tak krátkém časovém období za nerealizovatelný. Pravděpodobně se tedy snížení skládkování přesune až na rok 2030. Nebo ne? Číst více »

 

Doba dřevěná: Spalovací věda

Článek 16.01.2019, Kategorie: Energie, Autor: Michaela Šámalová

Doba dřevěná: Spalovací věda

Praskání dřeva, mihotání červeného světla na stěně, příjemné teplo a atmosféra jak z romantického filmu. Kdo má doma kamna a ví, jakou práci to všechno obnáší, se spokojeně usmívá. Vytápění dřevem je fuška. Pokácíte strom, zbavíte ho větví, odvezete, rozřežete, naštípete, v horkém létě postupně navozíte polínka do přístřešku u domu, kde je hezky vyrovnáte. V zimě pro něj zase dojedete s rozvrzaným kolečkem, co se boří do mokrého sněhu, když vám jde pára od úst, mrznou ruce, a navíc je absolutní tma. Konečně nanosíte dřevo ke kamnům a teď budete muset každou chvilku vstávat od televize a přihazovat do ohně. Stojí to všechno za to? Číst více »

 

Baterie do každého domu: Lithium-iontové akumulátory

Článek 14.12.2018, Kategorie: Energie, Autor: Michaela Šámalová

Baterie do každého domu: Lithium-iontové akumulátory

Akumulace energie je v dnešní době jedním z nejdiskutovanějších témat v oblasti energetiky. Mnoho domácností z různých důvodů instaluje vlastní fotovoltaickou, větrnou nebo dokonce vodní elektrárnu. Díky nim se stávají víceméně nezávislé na elektrické síti v momentě, kdy jsou zdroje ve výkonu. Co se ovšem stane, když potůček vyschne, vítr ustane a sluníčko se schová za mraky? Kam nastrkat přebytečnou elektřinu, aby byla při nedostatku k dispozici?  Číst více »