Všechny články označené štítkem: Fotovoltaika

 

Fotovoltaika na polích? Ano!

Komerční sdělení 24.01.2020, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: TZB-info

Fotovoltaika na polích? Ano!

V České republice si fotovoltaika na polích vlivem špatně nastavené podpory získala spoustu odpůrců. Dnes ale patří k nejlevnějším zdrojům elektřiny, začíná se vyplácet i bez podpory a nedává smysl se jí vyhýbat. Tím spíš, když může pomoci zemědělcům. Číst více »

 

Jak nenaletět při návrhu fotovoltaiky?

Komerční sdělení 15.01.2020, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: TZB-info

Jak nenaletět při návrhu fotovoltaiky?

V pořadu Černé ovce od České televize jsme mohli vidět majitele rodinného domu, který si nechal nainstalovat fotovoltaickou elektrárnu za půl milionu korun a po nějaké době provozu zjistil, že má návratnost nějakých 150 let. Jak je to možné? Je fotovoltaika podvod? Číst více »

 

Fotovoltaika v kostce: Vyplatí se vám vyrábět energii ze slunce?

Analýza 04.05.2018, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Denisa Coufalová

Fotovoltaika v kostce: Vyplatí se vám vyrábět energii ze slunce?

Slunce, obří koule vodíku, helia a dalších žhavých plynů se zářivým výkonem L = 3,827×1026, je zdrojem života na naší planetě. Nikdy nezhasíná, nemá pauzu na oběd, neodbíhá na záchod, něco jako jediný pracovník nonstop baru. Přesto bylo ještě donedávna pouze doplňkovým zdrojem energie, který se využíval zejména na těžko přístupných místech. S rozvojem technologií a tím i kvalitnějších solárních panelů společně s velkokapacitními bateriemi se ovšem začíná těšit popularitě. Vyjímala by se fotovoltaická elektrárna i na vaší střeše? A pokryla by vyrobená energie celou vaši roční spotřebu?  Číst více »

 

Peníze na útěku: Jak ušetřit na energiích dlouhodobě?

Návod 23.04.2017, Kategorie: Energie, Autor: Denisa Coufalová

Peníze na útěku: Jak ušetřit na energiích dlouhodobě?

V předchozím článku jsme nakousli téma, jak bojovat s nedoplatky za energie a představili vám 4 krátkodobá řešení, která vám pomohou v nadcházející topné sezóně ušetřit i tisíce korun. Dnes se zaměříme spíše na možnosti, jež vám pomohou snížit výdaje z dlouhodobého hlediska. Jaké to jsou? Číst více »