Všechny články označené štítkem: investice

 

Sheldonův koutek 9. díl: Kryptoměny mění svět

Článek 08.03.2019, Kategorie: Ostatní, Autor: Michaela Šámalová

Sheldonův koutek 9. díl: Kryptoměny mění svět

Většina lidí se shodne, že kryptoměny nepatří mezi zrovna nejjednodušší témata. Mnozí investoři navíc aktuálně spekulují, že se kryptoměny z bolestivého pádu na konci roku 2017 již nevzpamatují. Jiní jim ovšem naopak věští zářnou budoucnost. Své predikce zakládají na rostoucí obavě o dolar a jeho pozici v roli hlavní rezervní měny. A tak jako někdo pokukuje po drahých kovech, jiní nastavují náruč kryptoměnám. Jak vůbec ovšem funguje tato mýtická online měna? Dostane se neustále skloňovaný Bitcoin znovu na výslunní? Může dokonce kryptoměna nahradit měnu s nuceným oběhem? Číst více »

 

Pasivní příjem s realistickým očekáváním?

Článek 25.02.2019, Kategorie: Ostatní, Autor: Michaela Šámalová

Pasivní příjem s realistickým očekáváním?

Rádi byste za pár let seděli na pláži někde na Bahamách a pili drink, co přímo před vámi vykouzlil váš osobní barman z čerstvého ovoce a prvotřídního lokálního alkoholu, plastovým brčkem z vysoké sklenice s papírovým paraplíčkem? Trávíte hodiny na internetu sledováním videí o tom, jak mít pasivní příjem, co z vás udělá doživotní rentiéry? Přestaňte s obojím a nalijte si čistého vína. Číst více »

 

Podílové fondy jako investice od 100 Kč

Článek 21.01.2019, Kategorie: Investice, Autor: Michaela Šámalová

Podílové fondy jako investice od 100 Kč

Základním pravidlem zdravých financí je diverzifikace vytvoření rezervy. Jakmile budete mít na spořícím účtu částku ekvivalentní k šestinásobku vašeho měsíčního platu a budete si jistí, že vás nějaká nenadálá krize neobere i o poslední kalhoty, tak se můžete přesunout k druhému základnímu pravidlu. K diverzifikaci investičního portfolia. Považujete stále ještě výraz „investor“ za sprostou nadávku, co si zaslouží jen ti nejhorší prospěcháři? Tenhle stereotyp hoďte za hlavu, svým způsobem jste totiž také jedním z nich, ať se vám to líbí nebo ne.   Číst více »

 

Vrátí se drahé kovy do našich peněženek?

Článek 08.01.2019, Kategorie: Spoření, Autor: Michaela Šámalová

Vrátí se drahé kovy do našich peněženek?

Patří zlato, stříbro a další drahé kovy jen do malých zdobených krabiček a na prsty či krky krásných slečen a dam? Nebo je lepší ho ve formě těžkých cihel zakopat na zahradě? Světoví ekonomové a investoři se již dlouhá léta nedokážou shodnout, zda stojí cinkot lesklých mincí za hřích. Dnes se navíc objevují na internetu takzvaná „spoření do zlata“ lákající klienty na fyzické, hmatatelné a blyštící se odměny na konci dlouhého tunelu pravidelného střádání. Rádi byste si také jednou potěžkali žlutý nebo stříbrný kvádříček? Číst více »

 

Nad čím se zamyslet, než začnete investovat

Článek 27.12.2018, Kategorie: Investice, Autor: Michaela Šámalová

Nad čím se zamyslet, než začnete investovat

Češi se postupně učí, že stavební spoření a termínované vklady mají hlavně dlouhodobě udržet hodnotu peněz a ochránit je tak před inflací. Existuje nějaký další způsob, jak své volné finance zhodnotit? Lákají vás přísliby velkých výnosů? Někteří již správně pokukují po různých investičních produktech v nabídkách bank, odvážnější možná projíždí webovky soukromých fondů. Rádi byste také začali, ale bojíte se, že o své peníze přijdete? Zkuste si zodpovědět otázky v našem článku a uvidíte, zda nastal váš čas a je pro vás vhodné s investováním začít. Číst více »