Všechny články označené štítkem: Jak investovat

 

Podílové fondy jako investice od 100 Kč

Článek 21.01.2019, Kategorie: Investice, Autor: Michaela Šámalová

Podílové fondy jako investice od 100 Kč

Základním pravidlem zdravých financí je diverzifikace vytvoření rezervy. Jakmile budete mít na spořícím účtu částku ekvivalentní k šestinásobku vašeho měsíčního platu a budete si jistí, že vás nějaká nenadálá krize neobere i o poslední kalhoty, tak se můžete přesunout k druhému základnímu pravidlu. K diverzifikaci investičního portfolia. Považujete stále ještě výraz „investor“ za sprostou nadávku, co si zaslouží jen ti nejhorší prospěcháři? Tenhle stereotyp hoďte za hlavu, svým způsobem jste totiž také jedním z nich, ať se vám to líbí nebo ne.   Číst více »

 

Nad čím se zamyslet, než začnete investovat

Článek 27.12.2018, Kategorie: Investice, Autor: Michaela Šámalová

Nad čím se zamyslet, než začnete investovat

Češi se postupně učí, že stavební spoření a termínované vklady mají hlavně dlouhodobě udržet hodnotu peněz a ochránit je tak před inflací. Existuje nějaký další způsob, jak své volné finance zhodnotit? Lákají vás přísliby velkých výnosů? Někteří již správně pokukují po různých investičních produktech v nabídkách bank, odvážnější možná projíždí webovky soukromých fondů. Rádi byste také začali, ale bojíte se, že o své peníze přijdete? Zkuste si zodpovědět otázky v našem článku a uvidíte, zda nastal váš čas a je pro vás vhodné s investováním začít. Číst více »

 

Umíte udržet emoce na uzdě? 5 tipů, jak být úspěšným investorem

Článek 01.02.2016, Kategorie: Ostatní, Autor: Petr Syrový, €FA

Umíte udržet emoce na uzdě? 5 tipů, jak být úspěšným investorem

Pokud chcete úspěšně investovat, musíte porazit největšího nepřítele, který vám stojí v cestě. Jsou jím vaše emoce. V tom tkví problém mnoha retail investorů, kteří na trhu nevydělávají tolik, kolik by mohli (a samozřejmě také chtěli), protože se při nákupech a prodejích nechávají příliš unést emocemi – buď strachem, nebo chamtivostí. Číst více »

 

7 pravidel investování, která musíte znát, když je vám přes 30

Článek 10.12.2015, Kategorie: Ostatní, Autor: Petr Syrový, €FA

7 pravidel investování, která musíte znát, když je vám přes 30

Je vám něco přes 30, slušně si vyděláváte, bydlíte ve vlastním a zůstávají vám z výplaty nějaké peníze na účtu? Skutečně bohatí lidé radí úspory neutrácet, ale dlouhodobě investovat. Zkuste na začátek dodržet těchto 7 pravidel a nebudete toho litovat. Číst více »

 

Armageddon na burzách: 2 měsíce poté

Článek 19.11.2015, Kategorie: Ostatní, Autor: Petr Syrový, €FA

Armageddon na burzách: 2 měsíce poté

Pamatujete si na titulky „Armageddon a panika na burzách!“, které plnily stránky novin koncem tohoto teplého srpna? Podle novinových titulků to vypadalo, že se blíží konec světa (pokolikáté už?) a je nejvyšší čas akciové investice prodat nebo minimálně přestat nakupovat. Proč někteří lidé akcie naopak nakupovali? Číst více »