Všechny články označené štítkem: Povinné ručení

 

Pojištění vozidla: Jak se zachovat v případě pojistné události?

Článek 26.10.2017, Kategorie: Pojištění, Autor: Denisa Coufalová

Pojištění vozidla: Jak se zachovat v případě pojistné události?

„Fajn, to že se ten divočák promenádoval za tmy na silnici a ještě v serpentínách, budiž. Mohl zabloudit. Ale že si nevzal reflexní popruhy, to od něj bylo zkrátka krajně nezodpovědné. Zahlédl jsem ho jen tak tak. Dupl jsem na brzdu, ale auto se za pronikavého skřípotu valilo dál a těch 200 kilo slaniny místo, aby vzalo nohy na ramena, tam stálo jak přibitý. To mi teda řekněte, jak jsem tomu asi mohl zabránit, pane Ouředníček? Myslím, že to dopadlo ještě setsakramentsky dobře. Kolik že těch formulářů musím kvůli tomu vyplnit? A tu škodu mi zaplatíte?“ Co kdyby se něco takového stalo vám? Víte, jak nahlásit pojistnou událost a co vše vám pojistka kryje? Právě o tom je dnešní článek. Číst více »

 

Pojišťovny zaplatí škodu i za úředně zaniklá auta v polopřevodu

Aktualita 29.06.2015, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Kamila Hamalčíková

Pojišťovny zaplatí škodu i za úředně zaniklá auta v polopřevodu

„Mrtvé duše“ českých automobilů budou stále brázdit naše silnice. Je jich necelých 700 tisíc. Auta v tzv. polopřevodu sice oficiálně neexistují, ale mohou se připlést do autonehody. Pojišťovny se rozhodly, že případné škody na tato auta duchů zaplatí. Čeká na motoristy ale jiná sankce? Číst více »

 

Polopřevody aut mohou připravit tisíce řidičů o povinné ručení

Aktualita 25.03.2015, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Kamila Hamalčíková

Polopřevody aut mohou připravit tisíce řidičů o povinné ručení

Nedořešené polopřevody aut z minulosti představují tikající časovanou bombu. Kdo nestihne polopřevod dokončit do 30. června, riskuje pokutu a zároveň jízdu s nepojištěným autem. Jenže mnoho řidičů o hrozbě vůbec neví. Číst více »

 

Návod: Jak postupovat při dopravní nehodě

Návod 07.01.2015, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Jan Hruška

Návod: Jak postupovat při dopravní nehodě

Nebezpečná ledovka a sníh bude strašit řidiče i v následujících dnech. Riziko kolize v zimních měsících dramaticky roste. Ať už nehodu způsobíte, nebo se stanete pouze obětí, jedná se o stresující zážitek. Pod tíhou okolností málokdo řeší situaci správně. Proto jsme pro vás připravili přehledný návod, jak postupovat při dopravní nehodě. Číst více »

 

Silnice smrti: Znáte nebezpečné úseky českých silnic?

Aktualita 04.11.2014, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Kamila Hamalčíková

Silnice smrti: Znáte nebezpečné úseky českých silnic?

Silnice smrti u nás moc nehledejte. Z mezinárodního srovnání 180 zemí vyplývá, že Česká republika patří k zemím, kde jízda autem není hazardem se životem. Ve světě jsme se umístili na 36. místě a v Evropě na 17. místě žebříčku nejbezpečnějších silnic. Víte ale, které úseky našich silnic si vyberou nejvyšší daň na životech? Číst více »