Všechny články označené štítkem: Povinné ručení

 

Velikonoce: Jak se vyvarovat dopravní nehodě

Článek 11.04.2019, Kategorie: Pojištění, Autor: Michaela Šámalová

Velikonoce: Jak se vyvarovat dopravní nehodě

Zatímco muži pletou pomlázky, ženy barví vajíčka. Blíží se Velikonoce, probouzí se příroda a policie vydává varování. S hezkým počasím totiž vyjíždí na silnice více aut a motocyklistů. Teplo a sluníčko si po zimě vyrážejí ve větší míře užít i chodci a cyklisti. K tomu všemu přidejte prodloužený víkend a bujaré oslavy Velikonoc, kdy za volant usedají sváteční i podnapilí řidiči, a máte skvělý recept na nebezpečné dopravní situace. Číst více »

 

Pojištění vozidla: Jak se zachovat v případě pojistné události?

Článek 21.02.2019, Kategorie: Pojištění, Autor: Denisa Coufalová

Pojištění vozidla: Jak se zachovat v případě pojistné události?

„Fajn, to že se ten divočák promenádoval za tmy na silnici a ještě v serpentínách, budiž. Mohl zabloudit. Ale že si nevzal reflexní popruhy, to od něj bylo zkrátka krajně nezodpovědné. Zahlédl jsem ho jen tak tak. Dupl jsem na brzdu, ale auto se za pronikavého skřípotu valilo dál a těch 200 kilo slaniny místo, aby vzalo nohy na ramena, tam stálo jak přibitý. To mi teda řekněte, jak jsem tomu asi mohl zabránit, pane Ouředníček? Myslím, že to dopadlo ještě setsakramentsky dobře. Kolik že těch formulářů musím kvůli tomu vyplnit? A tu škodu mi zaplatíte?“ Co kdyby se něco takového stalo vám? Víte, jak nahlásit pojistnou událost a co vše vám pojistka kryje? Právě o tom je dnešní článek. Číst více »

 

Kdo si nově připlatí za povinné ručení?

Článek 18.12.2018, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Michaela Šámalová

Kdo si nově připlatí za povinné ručení?

Během roku 2018 došlo k nárůstu cen povinných ručení o 3 % a zdá se, že trend zdražování vydrží i během příštího roku. Přibývá nehod, přičemž auta a škody na nich jsou dražší a dražší. Pojišťovny s hrůzou sledují, jak se náklady na opravy neúprosně zvyšují, což povinná ručení na aktuální úrovni nestíhají pokrývat. Logicky tudíž přistupují ke změnám, co mají tento problém vyřešit. Mezi ně patří i zvyšování cen. S novinkami přišla i Česká kancelář pojistníků (ČKP). Chce si posvítit na nepojištěná auta a zajistit transparentnější jednání s viníky nehod.    Číst více »

 

Pojišťovny zaplatí škodu i za úředně zaniklá auta v polopřevodu

Aktualita 29.06.2015, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Kamila Hamalčíková

Pojišťovny zaplatí škodu i za úředně zaniklá auta v polopřevodu

„Mrtvé duše“ českých automobilů budou stále brázdit naše silnice. Je jich necelých 700 tisíc. Auta v tzv. polopřevodu sice oficiálně neexistují, ale mohou se připlést do autonehody. Pojišťovny se rozhodly, že případné škody na tato auta duchů zaplatí. Čeká na motoristy ale jiná sankce? Číst více »

 

Polopřevody aut mohou připravit tisíce řidičů o povinné ručení

Aktualita 25.03.2015, Kategorie: Pojištění - Povinné ručení, Autor: Kamila Hamalčíková

Polopřevody aut mohou připravit tisíce řidičů o povinné ručení

Nedořešené polopřevody aut z minulosti představují tikající časovanou bombu. Kdo nestihne polopřevod dokončit do 30. června, riskuje pokutu a zároveň jízdu s nepojištěným autem. Jenže mnoho řidičů o hrozbě vůbec neví. Číst více »