Všechny články označené štítkem: Půjčky

 

Komentované srovnání: Půjčka od moderní či tradiční banky?

Analýza 08.07.2019, Kategorie: Půjčky, Autor: Michaela Šámalová

Komentované srovnání: Půjčka od moderní či tradiční banky?

Nové banky se pyšní inovacemi a moderním přístupem k nabízeným službám. Tradiční banky sází na jistotu a časem ověřené principy. Kdo má levnější produkty a kdo se snaží vyjít klientům nejvíc vstříc? Srovnali jsme půjčky od tří moderních a tří tradičních bank. Kde přeplatíte nejvíc?  Číst více »

 

Rychlá půjčka jako rychlý sešup dolů

Článek 20.11.2018, Kategorie: Půjčky - Krátkodobe půjčky, Autor: Michaela Šámalová

Rychlá půjčka jako rychlý sešup dolů

Pro někoho je při výběru půjčky důležitý poskytovatel, pro někoho úroky a pro někoho rychlost vyřízení. Čas jsou koneckonců peníze. Proto se někteří lidé zajímají o skutečně rychlé půjčky. Co je pro někoho rychlovka, může jinému připadat jako půl století. Na internetu najdete nabídky rychlých i „rychlých“ půjček. Jak se zorientovat v nekonečném seznamu rychlých půjček?  Číst více »

 

Půjčka bez registru aneb dluhová spirála

Článek 13.11.2018, Kategorie: Půjčky, Autor: Michaela Šámalová

Půjčka bez registru aneb dluhová spirála

Víte, co je to registr dlužníků a k čemu slouží? Každý poskytovatel úvěrů má podle zákona vždy prověřit úvěruschopnost žadatele o půjčku. Zjistit, zda je klient schopný bez problémů splácet, může například skrz doklad o pravidelném příjmu. Dalším významným ukazatelem je zájemcův výpis z registru úvěrů. Jestliže se totiž zákazník někdy opozdil s platbou při splácení předchozí půjčky, účtu za telefon nebo kabelovku, má už u svého jména vykřičník. Banka tak získává obrázek o platební morálce, která hraje velkou roli v procesu schvalování žádosti o půjčku. Jste si jistí, že v jednom z registrů dlužníků nevisí i vaše jméno? Víte, jak se škraloupu zbavit? Číst více »

 

Půjčka ihned je náplastí, kterou bolí odtrhnout

Článek 05.11.2018, Kategorie: Půjčky - Krátkodobe půjčky, Autor: Michaela Šámalová

Půjčka ihned je náplastí, kterou bolí odtrhnout

„Po měsíci práce pak jeden den utrácet. Postupně stát se sochou běžícího muže,“ rapuje Kato, vlastním jménem Adam Svatoš, ve slavný pecce od Prago Union s názvem Myšlenkovej pochod. Jenže co s tím, když je výplata pryč a do další chybí ještě několik dní. Kdo zaplatí jídlo, benzín nebo nájem? Na to myslí nebankovní instituce, co nabízí lidem v podobných potížích půjčky ihned, které možná znáte jako půjčky před výplatou. Láká vás první půjčka zdarma a bez poplatků? Proč se jí raději vyhnout? Číst více »

 

PRŮZKUM: Co si myslíte o půjčkách v rámci rodiny?

Průzkum 30.05.2017, Kategorie: Půjčky, Autor: Ušetřeno.cz

PRŮZKUM: Co si myslíte o půjčkách v rámci rodiny?

Možná to znáte z vlastní zkušenosti. Rodině se těžko říká ne. A to platí i v případě půjček. Finanční výpomoc od příbuzných patří mezi nejčastější způsoby, jak získat v těžké situaci peníze. Můžeme tak předejít osobnímu bankrotu či zachránit podnikání, ale také začít s aktivitami, na které sami nemáme a které způsobí hluboké rozepře v rodině. Prozraďte nám váš názor v průzkumu. Číst více »