Všechny články označené štítkem: Rozhovor

 

Jakub Mastík (RESPIRO): Zelená pro nás není jen barva

Rozhovor 29.04.2019, Kategorie: Ostatní, Autor: Michaela Šámalová

Jakub Mastík (RESPIRO): Zelená pro nás není jen barva

Nedávno jsme vám v magazínu představili svět upcyklingu, kde se ze starého stává nové a zcela originální. Ve světě populární způsob, jak dát vysloužilým věcem druhý dech, se zatím v České republice nachází v plenkách. Jedním z průkopníků na trhu je společnost RESPIRO. V jejich nabídce najdete například tašku z hasičské hadice, obal na notebook z cyklistických duší nebo panenku z látky, co zbyla při výrobě triček. Na rozdíl od světa fast fashion, tady je každý kousek originál. Číst více »

 

Dominik Stroukal (Roklen): Když už se zadlužíme, děláme chyby

Rozhovor 18.02.2019, Kategorie: Ostatní, Autor: Michaela Šámalová

Dominik Stroukal (Roklen): Když už se zadlužíme, děláme chyby

Teorie i historie nás učí, že období prosperity střídá recese a naopak. Ekonomové po celém světě však nyní bijí na poplach. Z médií se na nás valí předpovědi, že se expanze příliš natahuje, medvěd probouzí, praskají bubliny, a dokonce přichází krize mnohonásobně větší, než jakou jsme zažili v roce 2007. Situaci nepomáhá rekordně nízká nezaměstnanost a stále rostoucí platy v ČR, které začínají trh vyčerpávat. ČNB ovšem předpovídá přirozené zpomalení růstu a nástup krize nepředpokládá. Jaký názor má na celou situaci hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a šéfredaktor časopisu Trade-off?  Číst více »

 

SERIÁL 11. díl: S Kateřinou Saint Germain o vydání její první kuchařky

Rozhovor 25.06.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 11. díl: S Kateřinou Saint Germain o vydání její první kuchařky

„Můj sen nikdy nebylo vydat kuchařku. Dlouho jsem tlaku na to něco takového udělat odolávala, protože jsem se na to prostě necítila, ale ta nekonečná podpora a zpětná vazba od čtenářů mě tak nakopla, že jsem se rozhodla do toho jít,“ píše na svém blogu My Cooking Diary Kateřina Saint Germain, věčně usměvavá, inspirativní foodblogerka a cestovatelka. Jaká pro ni byla vydání kuchařky životní zkušenost? Kolik ji to stálo úsilí, času a nervů? Jak vybírala recepty, které do kuchařky zařadila? A s jakými problémy se musela potýkat? To vše si můžete přečíst v dnešním rozhovoru.  Číst více »

 

SERIÁL 10. díl: S Veronikou Šrédlovou o Neobyčejném diáři a crowdfundingu

Rozhovor 17.05.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 10. díl: S Veronikou Šrédlovou o Neobyčejném diáři a crowdfundingu

Jít za svým snem? Veronika Šrédlová to vzala doslova. K vytvoření Neobyčejného diáře ji totiž přivedl právě sen. Který později proměnila ve skutečnost. První vydání financovala ze svých vlastních úspor a pohořela, přesto se nevzdala. Vynaložila veškeré své usílí a čas do vylepšování, sbírala zkušenosti a posléze spustila crowdfundingovou kampaň na portálu Hithit, díky které vybrala téměř 90 000 Kč a dostala diáře mezi lidi. Jak trnitá cesta to byla? Co vše bylo potřeba zařídit? A jak vlastně vypadá Neobyčejný diář? To vše se dozvíte v dnešním rozhovoru. Číst více »

 

SERIÁL 9. díl: S Květoslavem Hönigem a Ondřejem L. Hrabalem o Odkazu tastedarů

Rozhovor 30.04.2018, Kategorie: Investice, Autor: Denisa Coufalová

SERIÁL 9. díl: S Květoslavem Hönigem a Ondřejem L. Hrabalem o Odkazu tastedarů

Nad počátečním dílem fantasy ságy Odkaz tastedarů, jenž nese název Ydris: kniha první, kluci strávili více než 5 let. Vymýšleli zápletky, škrtali a přepisovali. Psali osudy lidí, kteří se v honbě za mocí nezdráhali obětovat zlato i nevinné životy, oživovali nejrůznější démony, budili bestie spící v prastarých hvozdech a rozdmýchávali ohně nových válek. Vytvářeli vlastní jazyky, bohatou historii, mapu i ilustrace, a dokonce skládali hudbu. A když bylo vše hotovo, spustili crowdfundingovou kampaň na portále Startovač.cz, jejíž prostřednictvím chtěli nejen získat peníze na vydání elektronické a tištěné verze, ale také impuls k pokračování v tvorbě. Povedlo se. Nahlídněte s námi pod pokličku knize i kampani a zjistěte, kolik za tím vším stálo času a úsilí. Číst více »