Všechny články označené štítkem: Spoření

 

Finanční rezerva vám může snížit úrok na hypotéce

Článek 15.04.2019, Kategorie: Hypotéky, Autor: Michaela Šámalová

Finanční rezerva vám může snížit úrok na hypotéce

Chcete si vzít hypotéku? Kromě vlastních úspor v podobě 10 až 20 % z kupní ceny nemovitosti, budete muset mít našetřeno na pokrytí dalších výdajů spojených s pořízením nemovitosti. Každý si totiž z vaší hypotéky bude chtít trochu ukousnout. Realitní kancelář bude vyžadovat poplatek za rezervování či přeprodej nemovitosti, právníci a notáři za ověřování, kontrolování či úschovu, stát si řekne o daň z nabytí atd. Přesto se vyplatí mít finanční rezervu. Nejen kvůli nešťastným náhodám a nehodám. Finanční rezerva vám totiž může zařídit na hypotéku slevu. Číst více »

 

Spořicí účty: Jak se vlastně úročí?

Článek 14.03.2019, Kategorie: Spoření - Spořící účty, Autor: Michaela Šámalová

Spořicí účty: Jak se vlastně úročí?

Obrovská trojka svítí na plakátu vedle eskalátorů vedoucích do metra, ze sedačky koukáte zas na dvojku, co nikdy nevypadala tááááák velká, vystoupíte a na ceduli na vás mrká 2,40 %. Banky se předhání, kdo slíbí na spořicím účtu nejvyšší úrok. Problém je, že čím větší číslo, tím menší hvězdička. Při zakládání se totiž dozvíte, že musíte splňovat všelijaké podmínky, a navíc se z bombastického úroku můžete těšit pouze pár měsíců. Cože? Takže ten skvělý roční úrok platí vlastně jen půl roku? Jak se to tedy úročí? A kdy vám banka vůbec úrok připočte?  Číst více »

 

Peněžní výzvy 4. díl: Měsíc v hotovosti

Článek 14.01.2019, Kategorie: Ostatní, Autor: Michaela Šámalová

Peněžní výzvy 4. díl: Měsíc v hotovosti

Pár kamarádů sedí v hospodě a baví se nad již třetím „posledním“ pivem. Konečně někdo rozhodne, že je čas jít domů a zavolá číšníka. „Můžu kartou?“ V odpověď jen trapné zavrtění hlavou. Znáte to? Dnes jsme již zvyklí platit všude bezhotovostně. Je to rychlejší, pohodlnější a mnohem snáz se tak peníze utrácejí. Není nic jednoduššího než přiložit kartu a jít. Tak proč se vracet k mincím a bankovkám? Právě proto. Číst více »

 

Vrátí se drahé kovy do našich peněženek?

Článek 08.01.2019, Kategorie: Spoření, Autor: Michaela Šámalová

Vrátí se drahé kovy do našich peněženek?

Patří zlato, stříbro a další drahé kovy jen do malých zdobených krabiček a na prsty či krky krásných slečen a dam? Nebo je lepší ho ve formě těžkých cihel zakopat na zahradě? Světoví ekonomové a investoři se již dlouhá léta nedokážou shodnout, zda stojí cinkot lesklých mincí za hřích. Dnes se navíc objevují na internetu takzvaná „spoření do zlata“ lákající klienty na fyzické, hmatatelné a blyštící se odměny na konci dlouhého tunelu pravidelného střádání. Rádi byste si také jednou potěžkali žlutý nebo stříbrný kvádříček? Číst více »

 

Víte, jak nakupovat dárky?

Článek 01.12.2018, Kategorie: Ostatní, Autor: Michaela Šámalová

Víte, jak nakupovat dárky?

Nakupujte s předstihem, nakupujte přes internet, nakupujte ve velkém. To už všichni známe, ale jsou to jen povrchní rady, co vůbec nereflektují realitu. Jen málo z nás skutečně umí nakupovat dárky. To je vidět v obchodech, na poště, která poslední týdny před Vánoci absolutně nestíhá a koneckonců i pod stromečkem. Neříkejte mi, že jste neotevřeli už někdy dárek, který křičel: „Byl jsem to poslední, co zbylo včera večer v obchodě!“ Jak se tedy má vážně nakupovat? Číst více »