Japonská půjčka: Click Credit se změnil a láká na nejnižší RPSN

 

Nová mikropůjčka od Home Credit, Japonská půjčka, má trochu vylepšit mizernou pověst půjček před výplatou. Původní produkt Click Credit získal podle dvou nezávislých průzkumů ocenění nejvýhodnější mikropůjčky na trhu. Nízkou cenu úvěru slibuje i Japonská půjčka.

české bankovkyS Japonskou půjčkou si půjčíte 1 000 Kč na 30 dní za poplatek 33 Kč. 

Home Credit vstupuje na tuzemský trh malých úvěrů, jež klientům nabízí krátkodobé půjčky ve výši jednotek až desítek tisíc korun. Své služby nyní rozšiřuje o Japonskou půjčku. Nová služba má nabídnout nejnižší RPSN na trhu, férové podmínky a expresní on-line vyřízení.

Japonská půjčka slibuje nejnižší RPSN mezi mikroúvěry

Většině klientů pak Japonská půjčka garantuje vyplacení peněz už během 10 minut od chvíle odeslání žádosti. Nový produkt na trhu ale nabízí především nejnižší RPSN na tuzemském trhu. Roční procentní sazba nákladů mikropůjček je v Česku v průměru 2 000 %. Japonská půjčka má RPSN v rozmezí 48–52 % podle výše úvěru. Bez ručitele, bez nutnosti dokládat příjmy.

"Japonská půjčka si zakládá na nízkých cenách, rychlosti a především etickém přístupu ke klientům. Rádi bychom trh s pošramocenou pověstí kultivovali. Byli jsme šokováni tím, že někteří konkurenti například půjčují lidem v exekuci.”

- Martin Řezáč, ředitel řízení rizika

Hledat dobrou mikropůjčku je jako hledání jehly v kupce sena

V Česku fungují desítky firem nabízející rychlé půjčky. Jejich kvalita a solventnost se ale diametrálně liší.

Podle spotřebitelských průzkumů někteří poskytovatelé malých úvěrů například využívají rozhodčích doložek (dlužník podpisem souhlasí s tím, že případný spor o nedodržení smluvních podmínek nebude řešit soud, ale rozhodce), mají neúměrně vysoké sankce za prodlení plateb a poplatky za prodloužení doby splatnosti. Pohledávky navíc často vymáhají neetickými metodami.

TIP

3 věci, které byste měli vědět, než si vezmete půjčku

 
 

Předchůdce Click Credit bodoval u odborné i laické věřejnosti

Japonská půjčka v Home Creditu nahrazuje službu Click Credit, která letos zvítězila v nezávislém hodnocení mikropůjček, kde byla zvolena nejférovější půjčkou na trhu. A úspěch měla i u klientů. Od jejího spuštění v květnu 2013 se vyplatilo okolo 20 tisíc půjček v celkové výši téměř 100 milionů korun.

Než si vezmete půjčku, porovnejte celou nabídku Chci srovnat půjčky

Nová Japonská půjčka zachovává nízké úroky, ale je kompletně on-line, rychlejší a nabízí více peněz. Klientům nabízí možnost krátkodobých půjček se splatností jeden měsíc od 1 000 do 15 000 Kč. Stálí klienti pak mohou využít i možnost úvěru na 12 měsíců, a to až do výše 50 000 Kč, navíc s možností prodloužení doby splatnosti.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 7