Dárky od dodavatelů energií. Skutečný prezent, nebo reklamní trik?

 

Obchodníci s elektřinou a plynem rozdávají plnými hrstmi dárky svým zákazníkům. Jenže nic není zadarmo. Než si nadělíte pod stromeček novou smlouvu od dodavatele energie, raději si vše důkladně propočítejte.

slevyJakou slevu asi dostanu? Před koncem roku se pravidelně objevuje celá řada různých výhodných slevových akcí. Vánoční dárky nenabízí dodavatelé elektřiny a plynu jen tak z dobrého rozmaru. Touží hlavně po nových zákaznících. Některé energetické společnosti slibují tisíce korun. Peníze samozřejmě nedostanete na ruku. Výplata proběhne bezhotovostně. Bonus se strhne v rámci nejbližšího vyúčtování. Další dodavatelé poskytují slevy na kotle, bojlery, volání nebo elektrokola. Které akce se vyplatí využít?

Jen pro vyvolené

Největší domácí energetická společnost RWE láká na bonus až 2 200 korun a kredit na volání zdarma. Na několikatisícovou slevu však dosáhne málokdo. Kolik skutečně dostanete, se odvíjí od výše spotřeby. Obyčejná domácnost nemá šanci maximální bonus získat. Spotřebu v rozmezí od 63 do 630 megawatthodiny mají průmyslové podniky.

Společnost RWE se zařadila mezi virtuální mobilní operátory a nabízí jeden méně tradiční dárek - SIM kartu s kreditem 300 Kč za každé odběrné místo. Nadělit si volání zdarma můžou pouze noví zákazníci, kteří se upíší na dva roky. Odměnu za novou smlouvu rozdává i Pražská plynárenská. Na každého zákazníky čeká 500 Kč. Bohemia Energy rozdává dokonce 700 korun za každé odběrné místo.

TIP

Co zohlednit při výběru dodavatele energií kromě ceny

Nemá smysl si nic nalhávat, lidé slyší hlavně na cenu energií. Pokud si vybíráte nového dodavatele, zaměřte se i na další okolnosti. Důkladně vybírejte typ smlouvy, porovnejte kvalitu služeb a informujte se o důvěryhodnosti dodavatele. Poradíme vám, na co si dát pozor.

 

Dotace na kotle

Dodavatelé energií rádi nadělují plynové a elektrické kotle. Pražská plynárenská přispěje až 28 000 korun. Gas International rozdává domácnostem, které mají spotřebu plynu nad 15 MWh, plynové kotle zdarma. Nejedná se pouze o dobrou vůli. Zařízení na ohřev vody získá pouze ten, kdo se upíše na řadu let. Kdo touží po elektrickém kotli, měl by se stát zákazníkem společnosti E.ON. Vánoční nabídka platí do konce roku. Kromě toho dodavatel E.ON nabízí celou řadu výhod a bonusů.

Méně tradiční dary

Vánoční dárky od energetických společností leckdy dostanete za zvláštní úkoly. Třeba zákazníci Europe Easy Energy dostanou 300 korun, když si vylepí na svou schránku reklamní samolepku. Ve vánoční nabídce Pražské energetiky najdete elektrokola za zvýhodněné ceny. Vemex vábí odběratele plynu na okna s 5% slevou.

Která společnost je nejlevnější? Porovnat ceny plynu

Nižší ceny pro znevýhodněné 

Kromě bonusů pro nové zákazníky poskytují někteří dodavatelé slevy pro seniory, handicapované nebo rodiny s dětmi. Mezi takové společnost patří například Pražská plynárenská. Lidem starším 65 let a držitelům průkazky ZTP/P odečítá 65 korun z každé megawatthodiny. Problém je, že zákazník se musí upsat na dva roky dopředu. Podobné cenové slevy poskytují Armex Energy, Fonergy nebo Europe Easy Energy.

Dvakrát počítej, jednou měň dodavatele

Každá mince má dvě strany. Je potřeba si uvědomit, že bonusy jsou především marketingové triky, které mají nalákat nového zákazníka.  Drahý produkt se nevyplatí ani po slevě. Může nastat paradoxní situace, že i s bonusem zaplatíte daleko víc než u levnější konkurence. Abyste měli jistotu, že jste nenaletěli na prázdné sliby, využijte srovnání dodavatelů elektřiny a plynu. Pozor si dejte také na smlouvy na dobu určitou. Řada akčních produktů je podmíněna dlouhodobou smlouvou.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé