Internet v zahraničí 2019: Jak a za kolik se surfuje ve vaší destinaci?

 

Vyrážíte do divočiny a chcete mít jistotu, že zvládnete všechny své zážitky nepřetržitě streamovat? Nebo si alespoň občas chcete v klidu přečíst e-maily, updatovat statusy a zjistit si, o čem se aktuálně nejvíc tweetuje? Poradíme, jak si na cesty nachystat porci dat, co vám vydrží i v případě, že se ztratíte někde v džungli. 

roaming 

Sdílím, tedy jsem

 

Nevíte, do které roamingové zóny jedete? Použijte zkratky Ctrl + F a do okénka vypište název země, kam hodláte vycestovat. Stát se v dlouhém seznamu okamžitě rozsvítí.

 

Některým dovolenkářům stačí Free Wi-Fi v hotelu, když ještě před snídaní kontrolují, co se doma děje nového a jinak jsou vlastně naopak rádi, že nemusí být na dovolené permanentně připojení do sítě. My ostatní, co jsme zvyklí neustále posílat přátelům nejčerstvější memes zážitky, místo uložených map používáme k orientaci Pokémon Go a když nesdílíme každou myšlenku, jako kdybychom nebyli, si musíme najít jiné alternativy. Mezi ně patří i roaming, který se hodí hlavně těm, co nehodlají cestovat mimo Evropský hospodářský prostor (země EU včetně Norska, Lichtenštejnska a Islandu). V této tzv. Zóně 1 totiž všechny služby stojí stejně, jako když je využíváte v ČR. Ve zbytku světa už si připlatíte. 

 
Pozor! Stává se, že se u hranic chytne telefon do sítě sousední země. Pokud se jedná o zemi Zóny 2 či Zóny 3, může se vám datování prodražit. 

Vodafone

Roaming 

Pokud jedete na dovolenou ve společnosti Vodafonu, budete si muset aktivovat roaming ve své aplikaci Můj Vodafone či pomocí SMS. Jestliže cestujete po Zóně 1, pak si stačí bezplatně zapnout jeden z roamingových tarifů a normálně čerpáte data jako doma. Hodláte-li se vydat za hranice Zóny 1, pak již na vaší volbě záleží. U Roaming na den zaplatíte 199 Kč za 100 MB na 24 hodin, u tarifu World Roaming zaplatíte pouze tolik dat, kolik spotřebujete. Konkrétní ceny za 1 MB v dané destinace najdete v následující tabulce. 


Roaming Vodafone

Zóna 1

Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Svatý Bartoloměj, Svatý Martin, Švédsko, Vatikán, Velká Británie.

Cena za 1 MB dle vašeho tarifu

Zóna 2

Albánie, Americké Panenské ostrovy, Andorra, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Bahamy, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bonaire, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské ostrovy, Černá Hora, Čína, Curacao, Dominika, Dominikánská republika, Egypt, Faerské ostrovy, Grenada, Grónsko, Guam, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika, Jižní Korea, Kajmanské ostrovy, Kanada, Kosovo, Kosovo, Maroko, Mexiko, Moldávie, Montserrat, Nizozemské Antily, Nový Zéland, Palestina, Portoriko, Samoa, Severní Makedonie, Singapur, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Švýcarsko, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Turks&Caicos, Ukrajina, USA, Vietnam, Západní Samoa.

Cena za 1 MB je 7,70 Kč

Zóna 3

Afghánistán, Alžírsko, Angola, Argentina, Arménie, Azerbajdžán, Bahrajn, Bangladéš, Belize, Benin, Bhútán, Bolívie, Botswana, Brazílie, Brunei, Burkina Faso, Burundi, Čad, Chile, Cookovy ostrovy, Demokratická republika Kongo, Džibutsko, Ekvádor, Falklandy, Fidži, Filipíny, Francouzská Polynésie, Gabon, Gambie, Ghana, Gruzie, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Honduras, Hongkong, Indonésie, Irák, Irán, Jemen, Jordánsko, Kambodža, Kamerun, Kapverdy, Katar, Kazachstán, Keňa, Kiribati, Kolumbie, Kostarika, Kuba, Kuvajt, Kyrgyzstán, Laos, Lesotho, Libanon, Libérie, Libye, Macao, Madagaskar, Malajsie, Malawi, Maledivy, Mali, Malta Maritime Services, Mauricius, Mauritánie, Mongolsko, Mozambik, Myanmar, Namibie, Nepál, Niger, Nigérie, Nikaragua, Norfolk (ostrov), Nová Kaledonie, Omán, Pákistán, Panama, Papua-Nová Guinea, Paraguay, Peru, Pobřeží slonoviny, Republika Kongo, Rusko, Rwanda, Šalamounovy ostrovy, Salvador, Saúdská Arábie, Senegal, Seychely, Sierra Leone, Somálsko, Spojené arabské emiráty, Srí Lanka, Středoafrická republika, Surinam, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Svazijsko, Tádžikistán, Tanzánie, Tchaj-wan, Thajsko, Togo, Tonga, Uganda, Uruguay, Uzbekistán, Vanuatu, Venezuela, Východní Timor, Zambie, Zimbabwe.

Cena za 1 MB je 302,5 Kč

Který roaming od Vodafonu si vybrat?Roamingová kalkulačka Vodafone

Datové balíčky

V nabídce operátorů jsou také pestré datové balíčky. Vodafone nabízí dva typy. Připojení na den je balíček vhodný pro ty, co si vystačí s malým objemem dat. V rámci balíčku totiž dostanete 50 MB, ceny se ovšem liší, pokud vysosáte pouze 5 MB či více. Připojení na den se proto vyplatí především, pokud na cestách potřebujete být náhle online a stačí vám připojení jen na 24 hodin. 


Vodafone: Připojení na den


Typ balíčku

Objem dat celkem Spotřeba dat Cena balíčku Cena za MB při překročení limitu


Balíček pro Zónu 1

50 MB do 5 MB 6,90 Kč 1,66 Kč
od 5 MB do 50 MB 69 Kč
Balíček pro Zónu 1+2 50 MB do 5 MB 89 Kč 30 Kč
od 5 MB do 50 MB 339 Kč


Balíček pro Zónu 1+2+3

50 MB do 5 MB 99 Kč 30 Kč
od 5 MB do 50 MB 369 Kč

Druhý balíček je už pro fajnšmekry. Připojení na stálo již obsahuje pořádný objem dat a platí po celý měsíc. Vyrážíte-li tedy na delší cesty a rozhodně nehodláte být většinu dovolené offline, pak vám přijde tento balíček vhod.


Vodafone: Připojení na stálo


Typ balíčku

Objem dat celkem Cena balíčku Cena za MB při překročení limitu


Balíček pro Zónu 1

300 MB 369 Kč 1,66 Kč
Balíček pro Zónu 1+2+3 150 MB 1 369 Kč 30 Kč
Najděte si nejlevnější neomezený tarif.Srovnání tarifů

 

T-Mobile

Roaming

T-Mobile rozlišuje podle toho, jak dlouho jste již spolu. Jestliže jedete na dovolenou, a ještě jste neoslavili ani společné 3 měsíce, pak se vás týká T-Mobile Roaming Start, který lze využívat pouze v několika málo zemích mimo EU. Po uplynutí tří měsíců vás operátor ovšem automaticky přepíše na T-Mobile Roaming. Kolik vás budou stát data s tímto základním tarifem, zjistíte v naší tabulce.  


Roaming T-Mobile

Zóna 1

Andorra, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a území Alandských ostrovů, Azorské ostrovy, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Kanárské ostrovy, Madeira, Martinik a Réunion

Cena za 1 MB dle vašeho tarifu

Zóna 2

Albánie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Čína, Egypt, Faerské ostrovy, Hongkong, Izrael, Kanada, neevropská část Kypru, Makedonie, Kosovo, Moldavská republika, Monako, Palestina, Rusko, San Marino, Srbsko, Švýcarsko, USA, Turecko, Ukrajina a Vatikán 

Cena za 1 MB je 75 Kč

Zóna 3

Zbytek světa a satelitní sítě

Cena za 1 MB je 360 Kč

 
Švýcarsko nepatří do Evropského hospodářského prostoru. Operátoři ho proto řadí do Zóny 2.

Datové balíčky

T-Mobile má hned několik balíčků a není úplně snadné se v nich vyznat. Internet v zahraničí na den je samozřejmě pouze na 24 hodin, na rozdíl od podobného balíčku od Vodafonu však není rozdělen na dvě cenová pásma podle čerpání. Koupíte-li si ho, máte 40 MB na den za pevně stanovenou částku bez rozdílu, kolik dat využijete. Ostatní balíčky vám klasicky vydrží jeden měsíc. 


T-Mobile: Internet v zahraničí (Evropa)


Typ balíčku

Objem dat celkem Cena balíčku


Internet v zahraničí na den

40 MB 49 Kč
Internet v zahraničí 200 MB 200 MB 199 Kč


Internete v zahraničí 500 MB

500 MB 399 Kč

Internet Svět 1 a Internet Svět 2 jsou speciální balíčky pro země mimo Evropu. Na rozdíl od ostatních operátorů se však neřídí stejným rozdělením do Zón jako u tarifů, tudíž si musíte pohlídat, který ze dvou světů se na vás vlastně vztahuje.  


T-Mobile: Internet Svět 1

Lze využívat v: Albánie, Spojené arabské emiráty, Argentina, Austrálie, Bahrajn, Bosna a Hercegovina, Bělorusko, Bolívie, Brazílie, Kanada, Švýcarsko, Chile, Čína, Kolumbie, Egypt, Faerské ostrovy, Hongkong, Izrael, Japonsko, Jižní Korea, Monako, Moldavsko, Mexiko, Makedonie, Černá Hora, Panama, Peru, Filipíny, Katar, Rusko, Saúdská Arábie, Singapur, Thajsko, Turecko, Tchaj-wan, Ukrajina, Spojené státy americké, Vatikán, Vietnam, Srbsko, Jihoafrická republika.


Typ balíčku

Objem dat celkem Cena balíčku

Internet Svět 1 se 100 MB

100 MB 199 Kč
Internet Svět 1 s 250 MB 250 MB 399 Kč
Internet Svět 1 s 500 MB 500 MB 699 Kč

Internet Svět 2 zahrnuje oblíbené destinace, mezi které patří například Srí Lanka či Nový Zéland a Indonésie. 


T-Mobile: Internet Svět 2

Lze využívat v: Afghánistán, Anguilla, Nizozemské Antily, Arménie, Antigua a Barbuda, Ázerbájdžán, Benin, Bangladéš, Bahamy, Bermudy, Barbados, Zair, Kapverdy, Kostarika, Kuba, Kajmanské ostrovy, Dominika, Dominikánská republika, Alžírsko, Ekvádor, Fidži, Gruzie, Ghana, Grenada, Guatemala, Guyana, Honduras, Haiti, Indonésie, Indie, Irák, Jamajka, Jordánsko, Kazachstán, Keňa, Kyrgyzstán, Kambodža, Svatý Kryštof a Nevis, Kuvajt, Laos, Libérie, Svatá Lucie, Srí Lanka, Macao, Maroko, Myanmar (Barma), Mongolsko, Montserrat, Mauricius, Malajsie, Nigérie, Nikaragua, Nový Zéland, Omán, Pákistán, Papua-Nová Guinea, Portoriko, Paraguay, Rwanda, Senegal, Sierra Leone, Salvador, Turks a Caicos, Tádžikistán, Tonga, Trinidad a Tobago, Tunisko, Tanzanie, Uganda, Uruguay, Uzbekistán, Svatý Vincenc a Grenadiny, Britské Panenské ostrovy, Americké Panenské ostrovy, Vanuatu, Wallis a Futuma, Burkina Faso, Curacao. 


Typ balíčku

Objem dat celkem Cena balíčku

Internet Svět 2 s 50 MB

50 MB 799 Kč
Internet Svět 2 se 100 MB 100 MB 1 399 Kč
Internet Svět 2 s 200 MB 200 MB 2 399 Kč

O2

Roaming

Od 1. 6. 2019 není možné aktivovat Volání bez hranic, O2 tak omezilo výběr roamingových tarifů na pouhý jeden typ. Svět Basic se přitom s cenami nepáře. V Zóně 3 je sice se svými 300 Kč za MB nejlevnější, naopak v Zóně 2 je suverénně nejdražší.  


Roaming O2

Zóna 1

Azory (Portugalsko), Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar (Velká Británie), Guadeloupe (Francie), Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie,Kanárské ostrovy (Španělsko), Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Madeira (Portugalsko), Maďarsko, Malta, Martinik (Francie), Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Réunion (Francie), Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán (Itálie), Velká Británie

Cena za 1 MB dle vašeho tarifu

Zóna 2

Albánie, Andorra, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Faerské ostrovy, Guernsey, Jersey, Kosovo, Makedonie, Man, Moldavsko, Monako, Severní Kypr (Turecko), Srbsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina

Cena za 1 MB je 240 Kč

Zóna 3

Zbytek světa a satelitní sítě

Cena za 1 MB je 300 Kč

 
Datování z trajektů vás vyjde draho. Internet na vodě se řadí do Zóny 3.

Datové balíčky

O2 má hned čtyři balíčky pro datování mimo EU. Máte-li tarif můžete si přeplatit jeden z Top Svět balíčků, které jsou rozlišeny podle objemu dat. V největším z nich se skrývá dokonce 3 000 MB. Na uživatele předplacených karet čeká Svět S. Za 99 Kč získají 25 MB všude po světě kromě Malediv, Mauricia, Mongolska, Nepálu a Tuniska. V těchto zemích jsou služby účtovány dle objemu stažených dat.


O2: Top Svět

Top Svět S

150 MB

349 Kč

Top Svět M 300 MB 599 Kč

Top Svět L

1 000 MB

1 349 Kč

Top Svět XL

3 000 MB 3 499 Kč
Který balíček od O2 si vybrat?Roamingová kalkulačka O2
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2
 

 
Oblíbení mobilní operátoři