Jak se zbavit dluhů? Poraďte se s odborníky při akci Den bez dluhů

 

Letošní ročník mezinárodní vzdělávací akce probíhá od 12. listopadu a vrcholí 15. listopadu. V sedmi českých a moravských městech budou na ztrápené dlužníky čekat odborníci, aby jim poradili, jak se ze zapeklitých finančních problémů dostat ven. Kde se dozvíte, jak se zbavit dluhů?

Dluhy je třeba řešit dřív, než bude pozdě. 

Den bez dluhů, který každoročně pořádá společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK) ve spolupráci s Poradnou při finanční tísni, se snaží dlouhodobě upozorňovat na problémy, které mohou nastat při špatném finančním hospodaření domácností a následném rostoucím zadlužení, jež se může často vymknout jejich kontrole. Den bez dluhů se koná také na Slovensku (15. listopadu), v Polsku a Rumunsku (17. listopadu).

Kde hledat odpověď na otázku: Jak se zbavit dluhů?

V rámci letošního ročníku Dne bez dluhů se budou moci zájemci osobně poradit s odborníky z Poradny při finanční tísni a společnosti KRUK ve dnech 12. - 14. listopadu od 14:00 do 18:00 a v sobotu 15. listopadu po celý den (8:00 – 18:00).

Odborníci jim budou k dispozici v mobilních stáncích v šesti českých a moravských městech – na hlavních nádražích:

  • v Brně
  • Ostravě
  • Hradci Králové
  • Ústí nad Labem
  • Plzni
  • a na Masarykově nádraží v Praze.

V Olomouci mohou lidé využít konzultace v rámci jízdy historickou tramvají, která bude 15. listopadu od 8:00 do 18:00 pravidelně projíždět centrem města.

Růst dluhů můžete zastavit i konsolidací Zkusit konsolidaci

Vedle osobních konzultací bude veřejnosti k dispozici také zelená linka 800 227 225, na níž se mohou zcela zdarma a anonymně ptát na dotazy týkající se dluhů a způsobů, jak je řešit. Volat bude možné v sobotu 15. listopadu od 8:00 do 18:00 hod.

Nepřeplácejte zbytečně. Najděte si během pár minut tu nejvýhodnější půjčku!
 

Vysokých dluhů se obává každý třetí Čech

Pád do dluhové spirály je noční můrou nejednoho obyvatele naší republiky. Podle průzkumu agentury STEM/MARK se třetina obyvatel bojí situace, kdy se dostanou do finanční pasti a budou se muset zadlužit. Největší strach z této představy mají ženy ve věku 45 až 59 let, žijící v Čechách.

Zatímco se více než třetina Čechů domnívá, že se do velkých dluhů může dostat kdokoliv (35 %), další třetina Čechů si myslí, že se velké dluhy týkají především lidí, kteří neumí racionálně hospodařit se svými finančními prostředky (31 %). Mezi další rizikové skupiny patří lidé, kteří si nejsou schopni nic odepřít (14 %) či lidé se slabým charakterem (6 %). Významnou roli při zadlužení sehrávají také externí faktory (14 %) jako je ztráta zaměstnání, nemoc či úraz.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1