Dual SIM: Kdy ušetříte se dvěma SIM kartami v jednom telefonu?

 

Jeden operátor vás láká na levnější volání, zatímco druhý se vás pokouší svést výhodnějším datovým tarifem? A vy nevíte, jak se rozhodnout? S dual SIM telefony můžete vyzobat nejlepší nabídky od všech prodejců. Podívejte se na vzorové příklady.

2 SIM karty umožňují výhodně kombinovat tarify od různých operátorů. 

Jak šikovný telefon 2 v 1 funguje? Dobám, kdy se na přístrojích s podporou dual SIM muselo neustále přepínat mezi oběma telefonními čísly (tedy pasivní dual SIM) už pomalu odzvonilo.

Dnes už mohou být ve stejný okamžik aktivní obě SIM karty. Na uživateli už jenom zbývá nastavit, která simka bude automatickou volbou pro volání. Ale kdykoli si zamane, může operativně přejít i na hovory na druhé SIM kartě.

Dual SIM telefony: pro cestovatele i lovce úspor

Kdy vám telefony s podporou dvou SIM karet nejvíce ulehčí život?

  • Když se nechcete tahat se dvěma telefony jen proto, že potřebujete být neustále na příjmu na pracovním i soukromém čísle.
  • Když často utíkáte za hranice a zase zpátky, takže k tuzemskému tarifu vám přibude ještě roaming. Anebo v obou zemích, které pravidelně navštěvujete, máte domácí tarif od tamního operátora.
  • Když chcete ušetřit za telefonní služby kombinací dvou tarifů od různých operátorů. U jednoho operátora si levněji zavoláte, u jiného budete zase za nižší ceny surfovat na internetových vlnách.

Cenově se telefony se slotem na jednu nebo na dvě simky nijak výrazně neliší, takže ušetří ten, kdo správně namixuje koktejl mobilních tarifů, různých dokoupitelných balíčků a mobilního internetu.

Kdo netrvá na neomezeném volání, může na 2 simkách vydělat

Kvůli zvýhodněným cenám neveřejných nabídek (pod 500 Kč za měsíc) si koktejl s neomezeným voláním i SMS zprávami a se špetkou mobilních dat (1 GB) se dvěma simkami o moc levněji nenamícháte.

Pokud vám ale bude stačit od každé mobilní „lahůdky“ troška, vyplatí se vám sáhnout po samostatném tarifu na hovory a zprávy, a výhodný mobilní internet pořídit jinde.

Modelové příklady:

150 min + 25 SMS + kolem 1 GB dat
dual SIM (služby od dvou operátorů) služby od 1 operátora
tarif na volání + SMS datový tarif celková cena tarif cena
fayn TOP za 179 Kč Mobilní internet od O2 (1,5 GB) za 199 Kč 378 Kč fayn TOP + balíček 1 GB dat 519 Kč
Celková úspora se 2 simkami = 141 Kč
50 min + 50 SMS + kolem 1 GB dat
dual SIM (služby od dvou operátorů) služby od 1 operátora
tarif na volání + SMS datový tarif celková cena tarif cena
NA MÍRU od GoMobil za 128 Kč Mobilní internet od O2 (1,5 GB) za 199 Kč 327 Kč Sekundovka od City Mobile + balíček 1,2 GB 450 Kč
Celková úspora se 2 simkami = 123 Kč
Porovnáváme vždy nejlevnější varianty mobilních služeb.
Potřebujete jiný koktejl mobilních služeb? Srovnat ceny internetu
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png