Čtyři důvody, které vás přesvědčí o změně dodavatele plynu

 

Změnit dodavatele zemního plynu může úplně každý. Toto právo máte zaručené ze zákona. Proč každý rok mění tisíce domácností svého dodavatele? Přečtěte si nejčastější důvody.

dodavatelé plynu 1. Úspora

Snaha ušetřit je podle průzkumů jednoznačně nejzásadnější důvod, proč lidé uvažují o změně dodavatele. Ze srovnání cen plynu všech společností je zřejmé, že přechodem k levnějšímu dodavateli můžete uspořit až tisíce korun ročně. Míra úspory záleží na celkové spotřebě. Největší úsporu logicky pocítí domácnosti, které plyn využívají kromě vaření i na vytápění a ohřev vody. Ale i lidé, kteří na plynu pouze vaří, mohou uspořit pěkných pár stokorun. To už stojí za zvážení. Pokud vás zajímá, zda ve vašem regionu existuje lepší cenová nabídka, vyzkoušejte kalkulačku plynu.

2. Lepší kvalita služeb

Zmeškali jste jednu platbu o několik dní a už s vámi automaticky nakládají jako s chronickým neplatičem? Arogantní přístup se zajídá řadě odběratelů. Lidé si čím dál častěji vybírají svého dodavatele plynu i podle kvality služeb. Někomu může vadit, že některé společnosti nemají kamenné pobočky a kontakt s nimi probíhá pouze po telefonu či internetu. Což by nebyl takový problém, kdyby byl na druhé straně sluchátka kompetentní operátor. Jestli vám připadá, že komunikace vázne, nebojte se vyzkoušet služby jiné společnosti.

Sjednejte si levnější zemní plyn      onlineSjednat levnější plyn

3. Bohatší výběr produktů

Vybírat si můžete nejen energetickou společnost, ale i její produkty. Škála je opravdu široká. Kdo chce mít jistotu, že se mu po následující období nezmění cenu plynu, šáhne po produktu s fixací. Nejčastěji je pevná cena nastavena na dva roky. Můžete narazit na nabídky, které se odvíjí od ceny dominantního dodavatele. Dodavatel vám zaručuje, že dodávky zemního plynu budou vždy levnější než nabídka regionálního dominanta.

4. Přechod je zdarma

Pamatujte si, že za změnu dodavatele zemního plynu se nic neplatí. Pozor si však dejte na nesolventní jednání. Některé společnosti si účtují aktivační a deaktivační poplatky. Než se rozhodnete pro přechod k jiné energetické společnosti, pozorně si přečtěte obchodní podmínky. Pozdě bycha honiti.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0