Ceníky plynu a elektřiny pro rok 2017 jsou venku

Zjistěte, jak si stojí váš dodavatel.

Spočítat, kolik zaplatím za energie

Máte dotazy? Zavolejte nám na 226 289 026 nebo nám napište na energie2017@usetreno.cz

 

Jsou ceny vašeho současného dodavatele stále výhodné?

 

Zjistěte, jestli v roce 2017 zdražil, nebo naopak zlevnil, případně zda byste s jiným dodavatelem neušetřili více. Naše kalkulačka počítá s nejaktuálnějšími ceníky.

 

Odpověděli jsme na vaše nejčastější otázky

Na trhu plynu uzavírá dodavatel s odběratelem obchod, za jakou cenu dostane dodávku plynu, ale o její fyzickou dopravu do domova klienta se stará až distributor plynu. Zatímco distributora plynu, který má na starosti přepravu energie v potrubí, může mít odběratel plynu pouze jednoho (v dané distribuční oblasti) a nemůže jej měnit, dodavatelů plynu působí na trhu několik desítek, takže zákazník může využít změnu dodavatele plynu, když vidí jinde levnější nabídku. Distributor si cenu za přepravu plynu neurčuje. Ta je stanovena regulátorem trhu (ERÚ).

Naopak mezi různými cenami dodavatelů plynu můžete vybírat snad donekonečna. Nejlehčí cestou, jak se zorientovat v široké nabídce produktů, je spočítat si ceny plynu podle vlastní spotřeby pomocí online kalkulačky plynu.

V našich kalkulačkách cen plynu a elektřiny najdete skutečně téměř celý trh. Protože dochází k častým změnám jak v produktových nabídkách dodavatelů, tak i u dodavatelů samotných, pravidelně informace v kalkulačkách aktualizujeme, doplňujeme nové produkty i společnosti. I přesto vám v kalkulačkách něco chybí? Ozvěte se nám ideálně přes formulář na konci kalkulačky nebo na naši bezplatnou informační linku 800 290 280 nebo e-mail info@usetreno.cz.

Změnu dodavatele lze provést kdykoliv během roku. Pokud ale používáte elektřinu či plyn na vytápění své domácnosti, jsou jistá období, kdy je změna výhodnější. Pokud chcete začít levnější elektřinu nebo plyn odebírat před začátkem topné sezóny, musíte myslet na výpovědní lhůtu u stávajícího dodavatele, která bývá zpravidla 3 měsíce. V takových případech doporučujeme začít se změnou na jaře.

Napsali jsme o cenících energií 2017

Cenové rozhodnutí ERÚ je venku: Plyn zlevní, o elektřině zatím není jasno

Energetický regulační úřad (ERÚ) na tradiční tiskové konfere...

Otázky a odpovědi: Víme, co vás zajímá v souvislosti s novými ceníky energií

Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ), na ...

Případná tuhá zima se může prodražit, myslet na rezervu se vyplatí

Dvě uplynulé zimy byly v Česku nebývale mírné. To ale neznam...

PŘEHLEDNĚ: Jak vznikají ceny energií pro příští rok? A které pojmy se vyplatí znát?

Už zanedlouho české domácností zjistí, kolik v příštím roce ...