Vodafone a UPC spouští společnou GigaSíť

 

Vodafone postupně pohlcuje provozovatele telekomunikačních služeb UPC a přináší nové služby založené na sloučení obou firem. Aktuálně odstartoval projekt GigaSíť, ve kterém spojuje mobilní a pevnou síť. Celou akci chce firma zpropagovat výhodnou nabídkou. K neomezeným tarifům proto můžete nyní na půl roku získat pevný internet o rychlosti až 500 Mbit/s a IPTV se 30 programy s 50% slevou, tedy za 399 korun.

Vodafone GigaSíťZdroj: Vodafone CZ na YouTube.com 

GigaSíť a další služby

Sloučení dvou telekomunikačních titánů neznamená pouze zpřístupnění služeb Vodafone na pobočkách UPC a naopak. Přináší hlavně zcela nové nabídky a projekty. Mezi ně patří i čerstvě vyloupnutá GigaSíť. K nabídce mobilního tarifu Vodafone Neomezený byly připojeny i rychlé pevné sítě s tarify o rychlosti až 500 Mbit/s a více než 30 televizních programů. Vodafone Neomezený začíná, pokud se upíšou alespoň čtyři osoby, na 599 korunách měsíčně a dodatečné pevné sítě s televizními programy k nim nyní pořídíte na půl roku za cenu 399 Kč měsíčně. Po 6 měsících přejdou zákazníci na ceníkovou cenu podle rychlosti připojení.

 
S internetovou televizí nemusíte řešit přechod na DVB-T2.

Je Vodafone Neomezený hodně muziky za málo peněz? To musíte posoudit sami. Pokud zvolíte nejlevnější variantu, budete platit 4krát 599 Kč měsíčně + 399 Kč měsíčně za internet na doma a televizní programy s videotékou. To dává dohromady 2 759 Kč za měsíc, a tedy 16 770 Kč za půl roku. Následně se vám cena za internet upraví podle ceníku UPC. V případě 150 Mb/s vás měsíčně připojení vyjde na 529 Kč, 300 Mb/s na 629 Kč a vysněných 500 Mb/s na 929 Kč. A to vždy s ročním závazkem.

„Takto postavená nabídka neomezeného volání a internetu v mobilu spolu s internetem na doma na optice je velmi zajímavé. Pokud ale doma někdo optiku od UPC nemá a přesto chce neomezená data v mobilu, pak si musí pořídit ne vždy potřebné připojení pomocí DSL a to už výhodné být vůbec nemusí. Ale to je podobné jako minimální počet dvou SIMkaret, který je pro některé zákazníky také důvodem, proč nabídku nechtějí, nebo dokonce ani nemohou využít."

- Lukáš Kaňok, ředitel vertikály telekomunikace Ušetřeno.cz

Vodafone nabízí podobnou službu i pro samotáře. Součástí tarifů pro jednotlivce jsou sice neomezená SMS a volání, data už omezená jsou. Na kolik vás dané tarify vyjdou? Základní verze (4 GB, internet na doma, neomezené volání a SMS, roaming v EU) stojí měsíčně 796 Kč. Nejpopulárnější varianta (10 GB, internet na doma, neomezené volání a SMS, roaming v EU) je za 998 Kč měsíčně. Verze pro náročné (20 GB, internet na doma, neomezené volání a SMS, roaming v EU) pak vyjde na 1 292 Kč.

„Provázání dvou nejlepších sítí nám umožňuje spustit GigaSíť, která posílí spojení mezi obyvateli Česka díky bezkonkurenčním službám a může skutečně přinášet lepší budoucnost. Máme také v plánu sjednotit naši nabídku pod jednou značkou, a to Vodafone."

- Quique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3