GIVT: Podpořte při nákupech na internetu dobrou věc

 

Patříte mezi ty, kteří, pokud je to v jejich silách, rádi přispějí pár korun na dobrou věc? Pokud ano, můžete spojit příjemné s užitečným – během online nákupů ve vybraných e-shopech můžete podpořit neziskové organizace, dětské kluby nebo třeba zajímavé kulturní akce. Jak na to? Prostřednictvím portálu GIVT.

GIVT umožňuje pomáhat druhým během online nákupů.Proč si nákupy na internetu nezpříjemnit dobrým skutkem?  

Když jsme vás přednedávnem informovali o nových finančních produktech na českém trhu, zmínili jsme také portál PlnáPeněženka.cz. Jeho prostřednictvím dostanete za realizovaný nákup na internetu část peněz zpět. Takže vlastně vyděláváte nakupováním, kdy po drobných částkách můžete naspořit příjemnou sumu.  

Pokud nechcete myslet jen na sebe

Internetový portál GIVT, který byl spuštěn na jaře minulého roku, podobný princip posouvá ještě dále. Pokud nakoupíte v některém z jeho partnerských e-shopů, pak určité procento z celkové útraty, které kolísá v závisloti na konkrétním obchodu, putuje na konto neziskové organizace či jiného prospěšného projektu. Spolu s objednaným zbožím vás tak může těšit pocit, že jste přispěli na dobrou věc, aniž byste museli vynakládat peníze navíc.

Pokud někdy, když na ulici potkáte osobu s kasičkou, váháte, zda se vaše finanční pomoc skutečně dostane na správné místo, v případě GIVTu můžete na podobné obavy zapomenout. Celý proces probíhá zcela transparentně, a proto přesně víte, jaká částka z vašeho nákupu vybrané organizaci skutečně doputuje. Jak ukazuje následující videonávod, cesta k přispění na dobrou věc není nijak složitá: 

Zahraniční model v českých podmínkách

A jak vznikl nápad založit portál, který by prostřednictvím internetových nákupů podporoval neziskový sektor a další zajímavé projekty? Je to docela jednoduché, podobné projekty existují v některých západních zemích již zhruba pět let. Klíčové body, proč se do toho pustit v České republice, byly nejspíš dva. Mezi ten první patří zajímavý business model, ve kterém vyhrávají opravdu všechny zúčastněné strany, a mezi ten druhý a podstatnější, že můžeme dělat něco, co opravdu pomáhá,“ říká Peter Páluš, duchovní otec a šéf projektu GIVT.  

Peter Páluš dodává, že ho příliš netěší přímé srovnávání s cashback portály, jako je výše zmíněná PlnáPeněženka.cz, neboť GIVT veřejnosti nabízí jinou přidanou hodnotu, než je pouhá úspora. Lidé mohou prostřednictvím GIVTu podpořit dobrou věc dle vlastního výběru, a proto jsou mnohdy ochotni nakoupit za méně výhodných podmínek, aby svou platbou mohli pomoci těm, kteří to potřebují. Dobrý skutek se tak vlastně může stát jednou z motivací k nákupu, z čehož těží nejen e-shopy, ale především zapojené neziskové či kulturní projekty.    

Mezi projekty, které můžete podpořit, figurují například humanitární organizace Člověk v tísni, Centrum Paraple, které podporuje osoby, jež utrpěly poranění míchy, Nekupuj. Adoptuj! pomáhající opuštěným zvířatům a mnoho dalších.

Forma pomoci, kterou Češi kvitují  

Samotné spuštění projektu provázela velká očekávání, jak česká veřejnost dosud neznámý koncept přijme: „Česká republika je co do podpory neziskového sektoru, přispívání na charitu, ale také podpory sportu a kultury spíše na chvostu západního světa. Báli jsme se, zda je zde pro takovýto produkt vůbec místo. Ale nakonec GIVT předčil naše veškerá očekávání, jelikož neziskových organizací máme přes tisíc, e-shopů více než 300 a každý měsíc obratově rosteme v dvouciferných číslech,“ uzavírá Peter Páluš.  

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4