Rekordně levná hypotéka od České spořitelny brzo zdraží

 

Úroková sazba 1,99 % u hypotéky České spořitelny bude brzo minulostí. Poslední z velké trojky českých bank poskytujících hypotéky se přidává ke zvyšování úroků. O kolik úroková sazba poroste od 7. září?

hypotékaOd července 2015 začaly úroky hypoték po 18 měsících setrvalého poklesu opět růst. 

Historicky nejnižší sazby hypotečních úvěrů v České spořitelně otočí svůj směr a půjdou nahoru. Důvodem je skutečnost, o které banka informovala v půlce července: ceny vypůjčených peněz na mezibankovním trhu jsou již několik měsíců vyšší.

Komerční i Hypoteční banka už úvěry na bydlení zdražily

Česká spořitelna se tak přidává k vlně zdražování hypoték, která se přivalila od Komerční a Hypoteční banky. Obě už své nabízené úvěr na bydlení zdražily dříve.

TIP

Zajímá vás, co může zkomplikovat žádost o hypotéku?

Přečtěte si trojdílný hypoteční seriál, který ukazuje strastiplnou cestu mladého páru při schvalování hypotéky.

 
 

Právě Česká spořitelna, Hypoteční banka a Komerční banka patří k trojici bank, které poskytují lidem nejvíce hypoték. Proto jejich kroky nejvíce otřásají situací na hypotečním trhu.

Příští týden úrok hypotéky České spořitelny poskočí na 2,09 %

Klienti tak mohou využít posledních dnů se sazbou 1,99 % u pětileté fixace. Od 7. září 2015 se tato sazba zvýší na 2,09 %. Průměrné úrokové sazby hypoték se v červenci 2015 držely na hranici 2,08 % za rok. Údaje za srpen ještě nejsou známy.

Která banka nabízí nejvýhodnější hypotéku? Srovnat hypotéky
 

„Lidé léto levných hypoték využili. Pro ty, kteří historicky nejnižší sazbu nestihli, ale máme jiné zajímavé možnosti. Od příštího týdne získají odhad nemovitosti zdarma, a pokud by si chtěli sáhnout na nižší úrokovou sazbu, mohou využít proměnné (variabilní) sazby, která začíná na 1,85 %.”

- Karel Chábek, manažer hypoték České spořitelny
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6