Porovnání hypoték: Kde dostanete nejnižší úrokové sazby?

Chcete si pořídit vlastní bydlení? Ať už plánujete koupi bytu nebo domu, můžete získat až 90 procent hodnoty zastavované nemovitosti pomocí hypotéky. Tu nejvýhodnější vyberete podle porovnání hypoték 2021. Zjistěte, které společnosti nabízí nejnižší úrokové sazby.

Přejít do hypoteční kalkulačky

Porovnání hypotéky online zabere pár sekund

Nejrychleji najdete nejvýhodnější hypotéku jedině na internetu, jelikož osobní návštěva poboček vám zabere spoustu času. Běžné porovnávání hypoték u jednotlivých bank a nebankovních společností by vám zabralo spoustu hodin – díky praktické online kalkulačce najdete nejlepší hypotéku během pár sekund.

Do kalkulačky zadáte cenu nemovitosti, výši hypotečního úvěru a dobu splatnosti hypotéky. Nejvýše si můžete půjčit 90 % z ceny zastavované nemovitosti. Porovnání vám ihned ukáže seznam nejvýhodnějších hypoték.

Průvodce hypotékou – jak začít

Nejste si jistí, jaké částky vlastně dát do porovnání hypoték 2021? Jakou nemovitost si ze svého rozpočtu můžete dovolit koupit na hypotéku? Ještě před porovnáním hypotéky online byste měli vědět, jestli se vám hypotéka vejde do rozpočtu. Do výpočtu nezapomeňte zahrnout nejen splátky hypotéky, ale také ostatní výdaje kolem – například poplatek za vyhodnocení žádosti, poplatek za odhad nemovitosti nebo pojištění.

Přečtěte si, co dalšího vás čeká při žádosti o hypotéku a jak probíhá jednání v bance.

Co ovlivňuje úrokovou sazbu u hypotéky?

Z porovnání hypoték jste získali seznam produktů od různých společností, které se liší úrokovou sazbou. Podíváme se na úrokovou sazbu trochu blíže. Co všechno má vlastně vliv na její výši:

– účel hypotéky – bude nemovitost sloužit k podnikání nebo pronájmu,
– výše hypotéky a LTV,
doba fixace úrokové sazby,
– míra inflace a aktuální ekonomická situace,
– tajné bankovní algoritmy.


Díky online porovnání hypoték získáte základní představu o výši úrokových sazeb. Každá společnost ale bere v úvahu ještě vaši bonitu – výši příjmů, záznamy v registrech, typ zaměstnání, pohlaví a věk aj.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka hypoték Refinancování hypoték Průvodce hypotékou Půjčka na bydlení Jak na výpočet hypotéky? Co je to obrácená hypotéka Co ovlivňuje úrok hypotéky Účelová hypotéka Jaké jsou poplatky za hypotéku Hypoteční kalkulačka