Soumrak klasických SIM karet. Budou integrované přímo do telefonu

 

Mini, micro, nano – štvou vás různé druhy SIM karet? Apple a Samsung chystají přelomové změny. Tradiční kartičku nahradí čip, který bude napevno zakomponován v telefonu. Operátora si budete vybírat přímo v mobilu. Alespoň takové jsou plány dvou největších hráčů.

SIM kartaRozlučte se s klasickými SIM kartami.  Nejedná se o novou myšlenku. Společnost Apple už má s podobným nápadem zkušenosti. Integrovanou SIM kartu vyzkoušela ve svých iPadech. Moderní řešení ale podporuje jen několik málo operátorů ve Spojených státech a Británii. To se má nyní změnit. Výrobci telefonů zapojili do projektu také GSM asociaci, která sdružuje největší světové operátory. Jedná se například o Deutsche Telekom (T-Mobile), Orange, Telefónicu nebo Vodafone.

Snadná změna operátora

Vestavěná SIM karta je softwarovou záležitostí. Tzv. e-SIM se nachází přímo v telefonu ve formě čipu. Inovace zásadně usnadní změnu operátora. Jednoduše si ho každý navolí přímo v menu telefonu a nebude muset čekat, až mu poštou přijde nová SIM karta. Dá se předpokládat, že technologická změna bude mít velký vliv na mobilní trh.

Pružný roaming

Každý cestovatel ví, že volání v zahraničí, respektive ze států mimo Evropskou unii, patří mezi drahé špásy. S e-SIM se půjde přihlásit do lokální sítě, aniž by se člověk musel pídit po SIM kartě místního operátora.

TIP

10 legendárních mobilních telefonů

Po většině předpotopních telefonů neštěkne ani pes. Existují však modely, které psaly dějiny a lidé na ně nostalgicky vzpomínají i po letech. Měli jste čest vlastnit jednu z legend? Zamáčkněte slzu a zavzpomínejte si na přelomové telefony.

 

Co integrovaná karta přinese

Když zmizí z telefonu slot pro SIM kartu, ušetří se tím drahocenný prostor. Jak ho výrobci využijí je ve hvězdách. Můžou to být lepší multimediální přehrávače nebo foťáky. Telefony by teoreticky mohly mít i větší baterii s delší výdrží.

Operátoři také předpokládají, že s pevnou SIM kartou budou lidé využívat systém NFC (Near Field Communication) a mobil bude fungovat jako elektronická peněženka.

Druhy SIM karet

Vzpomínáte si na první SIM karty? Doba, kdy měly velikost platební karty, je už dávno pryč. Aby výrobci ušetřili cenné místo uvnitř telefonu, musela se SIM karta radikálně zmenšit. Aktuálně se používají tyto formáty:Velikost SIM karet 

  • MiniSIM – rozměry 25 × 15 × 0,76 mm
  • MicroSIM – rozměry 15 × 12 × 0,76 mm
  • NanoSIM – rozměry 12,3 × 8,8 × 0,67 mm
Skoncujte s drahými účty za telefonNajít levný tarif

Změna telefonu

Jistě vás napadla otázka, co když zatoužíte po novém telefonu, když ho ztratíte nebo se vám porouchá. O kontakty, fotografie a další data samozřejmě nikdo nepřijde. V dnešní době se vše ukládá do virtuálních úložišť, takže není nic lehčího než si data nahrát a znovu stáhnout do nového mobilu.

Výhody a nevýhody integrovaných SIM karet

  • Pevná SIM karta výrazně usnadní lidem změnu mobilního operátora, a to i při cestách do zahraničí.
  • Konec vystřihování a upravování SIM karet na správnou velikost.
  • Uvolní se slot uvnitř telefonu. Tím výrobci mobilních telefonů získají více místa pro nová zařízení.
  • Bude potřeba si pořídit nový mobilní telefon.
  • Omezení anonymních SIM karet v chytrých telefonech.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3
 

 
Oblíbení mobilní operátoři