33 % uživatelů chytrých telefonů znervózní, když nemají svůj přístroj nablízku

 

Kdo je typický český uživatel internetu v mobilu? Někdo, kdo používá chytrý telefon neustále nebo každých několik hodin či někdo kdo spí se smartphonem u postele a sáhne po něm, když nemůže spát. Co dalšího na nás prozradil průzkum od Googlu?

žena zachycující snímek mobilním telefonemŽeny rády dokumentují chytrými telefony svůj život. Muže zajímají na mobilech hlavně zprávy a hry. 

Pozice psa jako nejlepšího přítele člověka je ohrožena. Čtyřnohého miláčka chtějí totiž z centra pozornosti vystrnadit chytré telefony. A celkem se jim to daří. Podívejte se, jaké místo už si vydobyly v životě průměrného Čecha.

Kdo je typický český uživatel internetu v mobilu?

 

Chytré mobilní telefony se již staly nedílnou součástí našeho každodenního života. Dvě třetiny českých majitelů chytrých telefonů je používají téměř neustále nebo alespoň každých pár hodin. Skoro polovina (41 %) si jich bez svého telefonu nedokáže představit ani den, a proto vždy kontrolují, zda jej mají při odchodu z domova u sebe. Vyplývá to z výzkumu společnosti IQS Online, který vznikl ve spolupráci s Googlem v Česku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

Zajímavá čísla z průzkumu Internet v mobilu a my

 

Víte, že...

  • Chytrý telefon je často první věc, kterou držíme po probuzení v ruce i kterou z ruky jako poslední odkládáme před usnutím. Již během ranního vstávání pomocí něj surfuje na internetu 48 % těch, kteří internet na mobilu používají.
  • Téměř třetině dotazovaných (28 %) nevadí, pokud člověk, se kterým hovoří, během toho kontroluje SMS nebo e-maily.
  • 15 % dotazovaných chytrý telefon neodkládá ani během sportování a třetina ani na romantické schůzce.
  • Na dovolenou si chytrý telefon berou téměř všichni (92 %) a každý čtvrtý (25 %) se připojuje online za použití roamingu.
  • Téměř polovina (49 %) majitelů chytrých telefonů se díky nim cítí lépe a jistěji, protože si vždy a kdekoliv mohou cokoliv zjistit.
  • 64 % uživatelů oceňuje, že si díky chytrým telefonům nemusí pamatovat tolik věcí, protože si vše můžeme zjistit na internetu.
  • Dva z pěti českých účastníků výzkumu (41 %) si nedokážou představit, že by byli bez telefonu celý den, a nikdy ho nezapomenou, protože vždy před odchodem z domu vždy kontrolují, zda ho mají u sebe. Z mladých lidí ve věku mezi 15 a 24 lety jsou to dokonce dva ze tří (59 %). Pokud se už stane, že telefon zapomeneme, je z toho 33 % dotazovaných nervózní a připadají si, jako by byli nazí.
  • Uživatelé stále nevyužívají naplno své mobilní datové balíčky a spoléhají především na jejich kombinaci s Wi-Fi zdarma (63 %). Téměř třetina vzorku používá k připojování pouze Wi-Fi.
Hledáte výhodný mobilní internet? Chci srovnat ceny

To, co si přejeme, aby chytré telefony uměly, už dokáží

Účastníci průzkumu poměrně kreativně navrhovali, s jakými dalšími situacemi by jim chytrý telefon mohl v životě pomoci, avšak nevědí o tom, že by podobné funkce byly dostupné.

 

Kdo nabízí internet v mobilu zdarma?

Uváděli například dětskou chůvičku, sledování životních funkcí, aplikaci, která by podle čárových kódů zjišťovala, zda nakupujeme za výhodnou cenu, vzdálené ovládání domova či napojení na domácí kamerový systém nebo nahrání plastových karet do telefonu. Zajímavé je, že všechny tyto funkce již pomocí různých aplikací chytré telefony umí.

Průzkum provedla společnost IQS Online ve spolupráci s Googlem v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku za použití metody sběru dat CAWI (online průzkum). (časové období = květen 2015, N=800, cílová skupina: uživatelé mobilního internetu starší 15 let)

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 11
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png