Jak na přihlášení do internetového bankovnictví Era

 

Máte problém přihlásit se do svého online bankovnictví? Nevíte, kde najít své identifikační číslo nebo PIN pro internetové bankovnictví? Už vám to zkrátka všechno leze na nervy? My to známe. Kolikrát se člověk rozčiluje nad těmi „vymoženostmi“, co nám mají údajně usnadňovat život, ale ve skutečnosti spíš zvedají tlak. V následujícím článku si chceme posvítit na jeden takový vylepšovák, kterým je Era smartbanking a další internetové služby banky. I když se vám možná zdá, že je to všechno jen pokus o sabotáž, ve skutečnosti se jedná o skvělého služebníka.

internetové bankovnictví era 

Založení internetového bankovnictví a první přihlášení

 

Do internetového bankovnictví se vždy přihlašujte přes oficiální web Poštovní banky.

 

O založení internetového bankovnictví si budete muset zažádat. Během vyřizování obdržíte identifikační číslo a PIN pro internetové bankovnictví. Buď vám je předají přímo na pobočce, nebo vám do týdne přijdou poštou. Pokud své údaje neznáte, prohlédněte si ještě jednou veškerou korespondenci a papírování spojené s účtem. V nejhorším případě můžete zavolat na infolinku nebo zajít na jedno z obchodních míst. Vaše identifikační číslo následně zadáte na stránkách internetového bankovnictví do políčka „Uživatelské jméno“ a PIN pro elektronické bankovnictví do pole „Vstupní heslo“. Dále je nutné zadat svůj platný e-mail, kam vám přijde ověřovací kód. Ten budete muset zadat pro úspěšné dokončení registrace. V dalším kroku si sami nastavíte vlastní uživatelské jméno a heslo, které budete využívat již od příštího přihlášení.

Orientace v terénu

Občas se člověk na stránkách bank tak trochu ztrácí. Složitá struktura připomíná labyrint a vede k neustále snaze se někam „proklikat“, která občas člověka dostane do nekonečné smyčky. Internetové bankovnictví Era nebo tedy Poštovní spořitelna je naštěstí přehledné a srozumitelné. 

internetové bankovnictví éra 

Hned na úvodní stránce najdete své produkty. Spořící účet, základní účet, půjčky atd. Těmito a dalšími můžete klidně listovat zleva doprava, nebo si nastavte, aby se všechny promítly najednou kliknutím na políčko „Zobrazit všechny“. Nad svými produkty uvidíte lištu o čtyřech nejčastějších typech transakcí. Ve schránce, která je umístěna v záhlaví webu nebo na úvodní stránce, si můžete přečíst aktuální novinky a informace, které vám banka zaslala. 

Boční menu pro fajnšmekry

V šedém bočním menu najdete všechny funkce roztříděné do několika kategorií. Některé jsou zcela základní, jiné vám mohou skvěle pomoci udržovat svoje finance pod kontrolou, plánovat svůj rodinný rozpočet nebo si prohlédnout bonusy, které získáváte využíváním produktů Poštovní spořitelny. Na ty zajímavější se společně podíváme. Byla by totiž škoda je nevyužívat.

Kdo nabízí nejlepší běžný účet?Zjistit

Výdaje a rozpočty

Název této kategorie asi mluví sám za sebe. Jedná se o neuvěřitelně užitečnou funkci, kde zjistíte, za co utrácíte a kde můžete ušetřit. Vaše transakce se totiž na účtu samy zařadí do různých oblastí, mezi které patří například „Potraviny“, „Auto a doprava“ nebo „Bydlení a domácnost“. Díky tomu můžete mít vždy přehled o tom, kam se vám penízky zakutálely. Pokud zjistíte, že za jednu z kategorií utrácíte víc, než byste si přáli, můžete si nastavit rozpočet. To je jeden z nejdůležitějších kroků k vyrovnaným financím a k dostatečné finanční rezervě.

Univerzální poučka pro sestavování rodinného rozpočtu rozděluje příjmy 7:2:1. Svůj čistý příjem je vhodné rozdělit na 70 %, do kterých spadají veškeré nezbytné výdaje na život. Jedná se o jídlo, bydlení, pojištění, děti atd. Dalších 20 % by mělo být uloženo stranou. Z počátku se jedná o tvorbu finanční rezervy. V momentě, kdy se naše finanční rezerva rovná třem až šesti měsíčním platům, je vhodné začít těchto 20 % investovat tak, aby přinášely do rozpočtu pasivní příjmy. Zbylých 10 % patří na zpříjemnění života. Mezi tyto náklady se počítají například lístky do kina, večeře v restauraci či cigarety. Tyto výdaje jsou nadbytečné, pokud jde tedy do tuhého, jsou bohužel první, které je nutné omezit. 

 

Svět odměn

Jedná se o slevový program pro klienty s běžným účtem u Poštovní spořitelny. Stačí si ho aktivovat právě v internetovém bankovnictví a dále využívat svou kartu při nákupech. Při každé transakci získáte určitý počet bodů, které následně můžete vyměnit za vouchery na produkty a služby u partnerů spořitelny. Levněji nakoupíte oblečení, elektroniku, výbavu do domácnosti nebo třeba sportovní náčiní. Zároveň vám body otvírají dveře k výhodnějším nabídkám u samotné banky.

era smartbanking 

Smartbanking

V dnešní době už musí všechno mít i verzi na telefon. Proto najdete online bankovnictví i v mobilní formě. „Smartbanking“ funguje podobně jako internetové bankovnictví, můžete skrz něj platit a dál si spravovat finance. Smartbanking vám dovolí si uložit kartu pro další mobilní platby, ovšem tyto údaje si můžete uzamknout pro případ, že telefon někde zapomenete, a to v nejhorším případě u nějakého cizího člověka v kapse. V aplikaci také najdete praktickou mapu, která vám ukáže nejbližší pobočku či bankomat. Skrz Smartbanking si přenastavíte limity na účtech, zaplatíte složenky nebo dohodnete pojištění.

NaNákupy

Co se týče telefonních aplikací, Poštovní spořitelna nabízí ještě „NaNákupy“. Skrz tuto funkci můžete platit na internetu i v kamenném obchodě za pomoci pouze mobilního telefonu. Všechny karty máte načtené v aplikaci a při platbě nemusíte vytahovat peněženku a hledat kartu. Stejně ten telefon nedáte z ruky, tak proč díky němu také neplatit? Vše je navíc chráněné PINem, u telefonů s rozpoznáváním otisků prstů si můžete nastavit i takový zámek. Aplikace se tedy zaručeně otevře jenom vám.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 13